Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 lis 2007, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Witam mam problem z połówkami zawsze gdy już przyjdzie kolo listopada i jest 0c' to nie działają połówki mi połówki co to może być proszę o pomoc??
Jest to SCANIA 400KM 96r


Post Wysłano: 19 lis 2007, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Było o tym jakis raz.Ja bym sugerował zairzeć do siłownika ,który przełącza owe na górze skrzyni biegów.Jest tam takie coś uszczelniające tłok.I jeśli toto jest wytarte lub/i twarde, to powietrze zamiast ten tłok przesunąć, to sobie obok niego przebiega :-)

_________________
ego


Post Wysłano: 20 lis 2007, 14:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

siłownik co przełącza z dolnej na górną skrzynie?


Post Wysłano: 20 lis 2007, 15:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Jeden siłownik przełącza górna -dolna skrzynia, a drugi-podobny- połówki.Najłatwiej wsadzić kogoś do kabiny by przy zgaszonym silniku i napompowanym powietrzu przerzucał.Wtedy namierzy się właściwy.Wymiana oringa nie jest problemem.Ja miałem kiedyś wytarte styki w gałce i nie zawsze przerzucało, ale jeśli to ma związek z temperaturą,to zacząłbym stamtąd.Mozna też najpierw popuścić przewody powietrzne i przerzucając klawisz przy wciśniętym sprzęgle obserwować czy powietrze uchodzi raz z jednego raz z drugiego by wykluczyć elektrozawór..

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2007, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

te co przelaczaja zakresy skrzyni - 2 silowniki sa z tylu skrzyni, a do polowek jest tylko jeden silownik (patrz w okolocach srodka skrzyni - oczywiscie na gorze skrzyni).


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2007, 19:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Ok sprawdze


Post Wysłano: 20 lis 2007, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Słusznie RoBeRtO. Dawno nie miałem w rekach Scanii. Tam są dwa góra-dół i jeden od połówek.Reszta procedury aktualna :-)

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lis 2007, 20:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2007, 21:56
Posty: 14
Lokalizacja: Kartuzy

zaworek od polowek masz u góry na skrzyni jak kolega podpowiedzial, od strony kabiny masz cewke, a od (tyłu)masz taki kapselek krótu jest przykrecony na 2 sruby imbusowe chyba 5 imbus, odkrecasz je i jest tam sprezyna i tłoczek z trzema oringami wystarczy ze wymienisz te trzy oringi, przesmarujesz i skrecisz i działa dalej nie zaleznie od temperatury. Powodzenia w naprawie


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2007, 10:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2007, 17:33
Posty: 87
GG: 5555902
Samochód: FH480
Lokalizacja: Białystok

ja stawiam na elektronikę tzn kable w wiązkach które idą od kabiny w dół tylko nie pamiętam w której idą od połówek, a wygląda to tak że kabel poprostu pęka i czasem nie łączy
a czemu gdy jest zimno?
bo wtedy kabel twardnieje i zmniejsza objętość (pozornie robi się krótszy) i nie łączy
u mnie wada była taka że jak padał mocny deszcz to gdzieś tam woda się dostawała i robiło zwarcie bo na kablach izolacja popękała


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2007, 11:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Cytuj:
Witam mam problem z połówkami zawsze gdy już przyjdzie kolo listopada i jest 0c' to nie działają połówki mi połówki co to może być proszę o pomoc??
Jest to SCANIA 400KM 96r
A czy jak już pochodzi chwilę , to działa, tzn.: Jak się samochód rozgrzeje.
Bo jeśli tak, to znajdziesz sobie ten zawór na skrzyni, odkręcisz go, rozbierzesz, przeczyścisz, wymienisz oringi i taki aluminiowy tłoczek (komplet naprawczy 40zł) zastosujesz troszkę środka smarnego na oringi i wszystko będzie chodzić.
Taki sam problem miałem w FH12. Tyle że w moim przypadku musiałem odkręcić cały zawór od skrzyni bo był od środka zabrudzony, przeczyszczenie tłoczka i wymiana oringów nie dawała rezultatu.

_________________
Dostał funkcje i głupieje...


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2007, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

Cytuj:
ja stawiam na elektronikę tzn kable w wiązkach które idą od kabiny w dół tylko nie pamiętam w której idą od połówek, a wygląda to tak że kabel poprostu pęka i czasem nie łączy
wiazka opisana jako gearbox - czyli skrzynia biegow :]


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Witam mam problem z połówkami zawsze gdy już przyjdzie kolo listopada i jest 0c' to nie działają połówki mi połówki co to może być proszę o pomoc??
Jest to SCANIA 400KM 96r
A czy jak już pochodzi chwilę , to działa, tzn.: Jak się samochód rozgrzeje.
Bo jeśli tak, to znajdziesz sobie ten zawór na skrzyni, odkręcisz go, rozbierzesz, przeczyścisz, wymienisz oringi i taki aluminiowy tłoczek (komplet naprawczy 40zł) zastosujesz troszkę środka smarnego na oringi i wszystko będzie chodzić.
Taki sam problem miałem w FH12. Tyle że w moim przypadku musiałem odkręcić cały zawór od skrzyni bo był od środka zabrudzony, przeczyszczenie tłoczka i wymiana oringów nie dawała rezultatu.
Kolego jak kipiącą wodą poleje parę razy poleje to działają


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 17:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

W poprzedniej Scanii mieliśmy inny problem. Na zimnej skrzyni nie działała dolna skrzynia, trzeba było ruszyć z górnej i po kilku minutach już chodziła góra/dół. Szczerze nie wiem co mechanicy z tym zrobili później, ale działało. Chyba olej w skrzyni wymienili, ale pewności nie mam.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2007, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2007, 22:35
Posty: 15
Lokalizacja: własnie

Jacek wiem o co chodzi ale jak podniesiesz kabine i popatrzysz tam pod drązkiem skrzyni biegów to czasami jest taka jakby gródka która to blokuje w sumie na parkingu zajelo to 10-20 minut.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: