Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lis 2007, 1:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2007, 1:09
Posty: 2
Lokalizacja: Kielce

:( Witam.
Ostatnio z powodu wycieku płynu spod głowicy zabrałem się za wymianę
uszczelki. Zdziwiłem się widząc na ostatnich trzech tłokach od strony turbiny(prawa) identyczne 1.5 cm. pęknięcia. Wyciek miałem na lewą środkową stronę silnika. Samochód do końca jeżdził bez problemu.

Doradźcie proszę czy się tym przejmować i wymienić te tłoki duży koszt-SUDER ok.750 zł.- , czy nic nie ruszać.
Pytanie to zadaje ponieważ dzwoniąc do kolegi (podobny silnik) powiedział, że miał identyczną sytuacje z pęknięciami lecz na 6-ciu tłokach, nic z tym nie robił, zmienił samą uszczelkę,zrobił już 200 tys. i nic się nie dzieje.
Macie jakieś fachowe rady ?
Z góry dzięki.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 20:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

te pekniecie (od stony komory spalania na zewnatrz tloka) wystepuja dosyc czesto. Jezeli maja 15mm to nie powinno sie nic stac (widzialem wieksze pekniecia przy starych silnikach Scanii i chodzily normalnie).

PS. Nie wiem co tam ten Twoj Daf ma za uklad wtryskowy, ale jezeli zwykla pompa i wtryskiwacze to radzlbym dac je (wtryskiwacze) moze do sprawdzenia (ewentualnie jezeli bedzie potrzeba do regeneracji).


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2007, 1:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2007, 1:09
Posty: 2
Lokalizacja: Kielce

Dzięki RoBeRto za dobrą radę.
Wymieniłem już te toki na inne (używane),zaczeło się od uszczelki a skończy na małej kapitalce (nowe panewki, pierścionki).
Wtryski po regeneracji. Tak to bywa.

Pozdrawiam wszystkich.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: