Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 17:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Cytuj:
Cytuj:

wiecej faktów a mniej plotek i gdybań, jak bedziesz juz kierwcą i pojezdzisz to bedziesz mógł zabrac madre stanowisko w sprawie podparte faktami a nie zasmiecał temat
W przeciwieństwie do 90% uzytkownikow forum, mam C+E, od miesiąca swoja firmę transportowa i jedna swoja Scanie 4.
Mój Boże Kochany.. Kmietek normalnie wymiatasz 8)
Widzisz ja natomiast mam C+E,pracuje jako kierownik spedycji i mam 4 MAGNUMKI, a wiesz dlaczego Magnumki?????
Dlatego,że jak mam dać za Scanie np z 2002 r 150 tys to wole Magnum za 120 tys..a jakosć i awaryjność jest taka sama, nawet przy odsprzedaży masz taką samą strate... :oops:
Ale wracając do tematu polecam Magnum.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
???
Dlatego,że jak mam dać za Scanie np z 2002 r 150 tys to wole Magnum za 120 tys..a jakosć i awaryjność jest taka sama
Chłopie ale zaszalałeś to wypowiedzią :lol: Czasami cenię u nie których poczucie humoru :twisted: Jedynie zgadzam się z tym, że Scanie z 2002r. kupisz za 150tys. a Magnumkę taniej.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 17:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Cytuj:
Cytuj:
???
Dlatego,że jak mam dać za Scanie np z 2002 r 150 tys to wole Magnum za 120 tys..a jakosć i awaryjność jest taka sama
Chłopie ale zaszalałeś to wypowiedzią :lol: Czasami cenię u nie których poczucie humoru :twisted: Jedynie zgadzam się z tym, że Scanie z 2002r. kupisz za 150tys. a Magnumkę taniej.
oki,
proszę o przykłady i konkrety... dlaczego i co sie psuje..????
W Magnumce ,a co w Scani..????
Tylko technicznie i merytorycznie proszę...


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 18:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
dlaczego i co sie psuje..????
Bo jest złej jakości :lol:
Cytuj:
W Magnumce ,a co w Scani..????
Nie ma co ukrywać, ze Renault jest bardziej awaryjny Scanii. Co nie oznacza, że Scania jest bez awaryjna :!: A co się psuje w Magnumkach wiesz ponieważ twierdzisz, że masz cztery. A o Scanii nie będę pisał w tym temacie bo to nie porównanie Scanii.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

wiecej faktów a mniej plotek i gdybań, jak bedziesz juz kierwcą i pojezdzisz to bedziesz mógł zabrac madre stanowisko w sprawie podparte faktami a nie zasmiecał temat
W przeciwieństwie do 90% uzytkownikow forum, mam C+E, od miesiąca swoja firmę transportowa i jedna swoja Scanie 4.
Mój Boże Kochany.. Kmietek normalnie wymiatasz 8)
Widzisz ja natomiast mam C+E,pracuje jako kierownik spedycji i mam 4 MAGNUMKIMagnum.
Wow, super jestes, kierownik spedycji a wlasciciel firmy to jest niebo a ziemia, wiec sie nie podniecaj.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 16:34
Posty: 125
GG: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Stralis, czy Magnum. Moge wypowiedzieć sie o stralisie, bo znam to auto.
Awaryjność-najczęściej są to normalne sprawy które wychodzą po przejechaniu xxxxxx kilometrów. Inne większe usterki to bujda jakich mało wymyślone przez pasjonatów innych marek. Stralis którym jeździ moj tata ma 500 tys. km na liczniku, a tata przejechał nim około 120 tys. km i nigdy nie miał wymuszonego urlopu poprzez dłuższą awarię auta. W firmie są auta już z tymi nowszymi silnikami, ale w starych kabinach i kierowcy te silniki bardzo chwalą. Są dynamiczne.
Komfort-jest na dobrym poziomie. Co do tych plastików to mogę sie kłócić. Niby trzeszczą, ale tylko jak się je mocniej naciśnie. W czasie jazdy jest spokój. Plastików jest dużo, ale trzeszczą tylko niektóre, właściwie to tylko takie małe schowki przy drzwiach na których opiera się rękę. Co może przeszkadzać to wystający dziób na tunelu. Zabiera on dużo miejsca, ale nie tylko w stralisie on jest :wink:
Spalanie-zależne od ciężkości nogi i buta kierowcy.
Elektryka-niby jest jej dużo, ale w którym nowym aucie jej nie ma.

Plusem tego auta jest cena, która jest mniejsza od konkurentów się, a prace wykonuje tą samą, a te szczegóły wcale nie wpływają na znaczące pogorszenie się warunków pracy kierowcy w stosunku do innych aut.

Informacje te są o stralisie I, a myślę, że stralis II jest jeszcze lepszy.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 6:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

dodam jeszcze jedna istotną róznicę między tymi pojazdami, oczywiście nowymi:
na Renault będziesz czekał około 3-4 miesięcy, natomiast Iveco wywiązuje się z zamówień w ciągu dwóch tygodni.
przynajmniej tak jest na Dolnym Śląsku.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Cytuj:
Cytuj:
dlaczego i co sie psuje..????
Bo jest złej jakości :lol:
Cytuj:
W Magnumce ,a co w Scani..????
Nie ma co ukrywać, ze Renault jest bardziej awaryjny Scanii. Co nie oznacza, że Scania jest bez awaryjna :!: A co się psuje w Magnumkach wiesz ponieważ twierdzisz, że masz cztery. A o Scanii nie będę pisał w tym temacie bo to nie porównanie Scanii.
Więc:
Prawda jest następująca ,każdy samochód,nawet nowiutki będzie awaryjny jeśli będzie do dupy kierowca.. :twisted:

A słowa typu "Nie ma co ukrywać, ze Renault jest bardziej awaryjny Scanii",
chyba słyszałeś na CB lub od jakiegoś fanatyka tej marki. :P
Prosże nie odbieraj mnie żle i nie myśl,że to moja złośliwosć...

Ale każde wypowiedziane stwierdzenie musi mieć merytoryczna podstawę!!!

Przypominają mi one naszego Premiera tzn. Wiem coś,ale nie mogę powiedzieć.. :)


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 23:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Na początek zacznijmy od jednego małego sprostowania, a mianowicie napisałeś, że:
Cytuj:
...magnumke eruo 5 w manualu 440...
Najnowsze modele Magnum DXi posiadają jednostki napędowe o mocach 460 i 500 KM. Modele te charakteryzują się m.in. chromowaną listwą, która jest umieszczona pod klapą silnika.

Na miejscu Twojej znajomej wybrałbym jednak auto francuskiego producenta. Dla kierowcy bardzo ważna jest kabina (czyt. przestronność, komfort itp.) i pod tym względem Magnum niezwłocznie bije Stralisa. Minusem może być brak bocznych, zewnętrznych schowków, ale dla jednego kierowcy w zupełności powinny wystarczyć te, które znajdują się we wnętrzu. Kolejnym, dosyć mocnym argumentem przemawiającym za Francuzem jest płaska podłoga, która automatycznie zwiększa przestrzeń kabiny i jest to niewątpliwie bardzo dużym plusem.

Wydaję mi się, że pod względem silników Renault także by wyszło lepiej od Iveca. Według wielu kierowców silnika Volva są jednymi z wytrwalszych i lepszych jakie obecnie są na naszym rynku, a to chyba powinno już o czymś świadczyć. Pod uwagę trzeba wziąć jeszcze sieć serwisów i pod tym względem w przypadku Magnum nie powinno być z tym większych problemów.

Pomimo, że Renault jest nieco droższe i trzeba na nie czekać nieco więcej czasu to jeśli miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma modelami to wybór padłby jednak na Magnum.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

oczywiście z tych dwóch zdecydowanie Magnum,a co do dyskusji na temat doskonałości Scanii???oczywiście jest to autko mniej awaryjne od Renault ale
-cena zkupu to pierwszy bul
-cena serwisu-owszem odwiedzisz go rzadziej ale boli gorzej jak trzeba płacić
-okres oczekiwania w Pietrzykowicach do roku!!!!!porażka :roll:

bÓl/ Długi

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
dodam jeszcze jedna istotną róznicę między tymi pojazdami, oczywiście nowymi:
na Renault będziesz czekał około 3-4 miesięcy, natomiast Iveco wywiązuje się z zamówień w ciągu dwóch tygodni.
przynajmniej tak jest na Dolnym Śląsku.

z kolei na mazurach na IVECO czekamy od września do marca 2008 .....


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lis 2007, 9:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...z kolei na mazurach na IVECO czekamy od września do marca 2008 .....
to chyba bardziej opłacalne jest kupić na Dolnym Śląsku.
071 352 92 62
Uni-Truck Dorota Ołowecka szefowa sprzedaży.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lis 2007, 15:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 16:34
Posty: 125
GG: 0
Lokalizacja: Częstochowa

To samo jest na górnym śląsku. W firme gdzie mój tata pracuje, Iveco spóźnia się z oddaniem 20 stralisów już prawie 2 miesiące. Miałbyc we wrześniu, a do tej pory ich nie ma :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lis 2007, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Kolego ja osobiście nie polecam iveca!!! siada elektronika i więcej będziesz stał na serwisie niż nim jeździł i zarabiał!!! ja polecam w 100% Magnum ja mam 4szt 440 nie na DXI ale słyszałem dobre opinie na temat tych silników DXI


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lis 2007, 0:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

Ja Polecam stralisa II jest to znakomity samochod o bardzo dobrym silniku i przestronnym wnetrzu !! Nie wiem dlaczego mowia ze siada elektronika !! Jezdzilem manem tg 410 a xxl i tam mi siadala bez przerwy !! hmmm nie mowie ze magnum jest syfny ale zdarzaja sie wielkie mankamety !!


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lis 2007, 7:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

hehe, dlatego kolego lepiej idź do dilerów reno i iveco i który da ci najlepszą ofertę od tego kup :]

bo teraz to nawet ja zgłupiałem i miałbym dylemat czy kupić stralisa czy magnumke :roll:

_________________
NIE-POMPIARZ


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lis 2007, 9:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2005, 9:17
Posty: 399
GG: 0

Cytuj:
a Polecam stralisa II jest to znakomity samochod o bardzo dobrym silniku i przestronnym wnetrzu !! Nie wiem dlaczego mowia ze siada elektronika !!
Kolego skąd u ciebie takie informacje. . Przecież ten samochód jeździ od nie dawna. Na temat Stralisów II będzie można wypowiadać się najwcześniej za rok, jak już będą miały co najmniej 100tys. w kościach .


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lis 2007, 10:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

Moj juz ma 70 tys i nie ma co ! Włochom udalo sie zrobic wspanialy samochod . hmmm wiem ze w polsce jezdzi ich bardzo malo ale kto powiedzial ze ja w polsce pracuje !! Nie wiem czy ktos slyszal o mojej firmie ale mniejsza z tym

mam zdiecie mojego malenstwa :) tylko ze siedzial wlasnie zmiennik :U

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6e ... 2371d.html


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: