Strona 8 z 14 [ Posty: 265 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1014 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lut 2011, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2011, 22:11
Posty: 4
GG: 0
Samochód: feroza
Lokalizacja: Nowogard

Cytuj:
no tak ale Ty tu kolego piszesz o metodzie przestrzelenia pilek powietrzem a ja pracuje na CIFIE 32metry gdzie działa to na zasadzie zasysania pilki do kosza, jak włoże dwie to nie pójdzie, nie cofnie piłek:(

i z tym mam problem :/ przynajmniej raz w miesiącu muszę rozbierać wszystkie kolanka i czyścić z betonu, wkurza mnie juz to strasznie:/ pytałem się innych pompiarzy na budowach co jest nie taK I DLACZEGO SIĘ TAK DZIEJE to mi odpowiadali że oni nie wiedzą że u nich jest ok i tam nie zaglądają w ogóle do kolanek wiec co ja źle robię?? w minionym sezonie byli mechanicy z Gdańska i również ich się podpytałem to powiedzieli że to może być wina towaru tzn piachu...ale temat się powtarza czy to na wiślaku czy na kopalnianym,także proszę o poradę i wskazówki.....
KOlego jeśli pompa nie zasysa 2-ch piłek na raz to masz problem ze szczelnością rurociągu,lub między okularem a zasówą.Mój sermac 5Z37 wessa nawet 3 sztuki.Mój sposób naprzepiłkowanie:1-sza zasysanie i pion,potem składam maszt i do węża leje wode i na złożonym zasysam drugą piłkę,ale lepszy jako drugi jest wałek.


Post Wysłano: 06 lut 2011, 17:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Opinii pracowników to nie mam, ale znajomy mi kiedyś coś o tej firmie wspominał że firma w porządku co do płac i w ogóle ale ile w tym prawdy to nie wiem


Post Wysłano: 17 lut 2011, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

o tym nie słyszałem i nie stosowałem tzn lanie wody do węża, ale z logicznego punktu widzenia może być to dobry sposób:) z masztem w pion to stosuję tą metodę:)ale i tak mi się pojawiał problem zabetonowanych kolanek, z okularem masz kolego racje w tej cifie na której pracuje jest w fatalnym stanie tzn wytarty..... ale dziękuję za radę i podsunięcie metody , przetestuję :)


Post Wysłano: 17 lut 2011, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

koledzy , czy ktoś dysponuje schematem budowy i zasady działania urządzenia pompującego chodzi mi o rysunek przedstawiający zasadę pracy pompy tzn tłoków zasuwy itd, będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam.


Post Wysłano: 18 lut 2011, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

czy ktoś wie jak wygląda największa pompa do betonu na świecie????
zobaczcie to:)! http://www.truck.pl/pl/article/724/putz ... nu,wl_1551
prawie 60 ton nacisku na łapę ;] szok:):):):):


Post Wysłano: 19 lut 2011, 18:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2009, 17:43
Posty: 61
GG: 6213674

Kolego jak masz jeszcze te problemy z zasychaniem betonu na kolankach to musisz płukać rury co jakiś czas.Szwagier też pracuje na CIFIE i też czasami piłki jednej nie cofnie,ale razem z kumplami wpadli na pomysł żeby dorobić do rury tej przy koszu co idzie nią beton do góry taką przystawkę do płukania.Z jednej strony końcówka normalna od węża którą leje się wodę do beczek a druga strona taka jak grubość rury od masztu i normalnie zapinasz to na te klamrę podłączasz wąż z wodą i wodę puszczasz na maksa.Niech leci tak długo aż wyleci wężem na końcu masztu(oczywiście maszt musi być złożony) i tak przez 2-3 minuty,raz w tygodniu wystarczy i nie powinieneś mieć problemów z zasychaniem betonu na kolankach.Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 lut 2011, 11:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

no tak kolego.... ale z tym płukaniem w lato?.... czy to ma sens jak temperatura przekracza 30 stopni celcjusza ..... po za tym musiało by być duże ciśnienie aby wypłkauać beton który i tak podczas takich warunków atmosferycznych kawałkami w rurach stwardnieje.....ostatnio wymienili mi gumy zasysające na tłokach,stare były strasznie wytarte i proces zasysania piłki był w jakimś stopniu rozszczelniony , po za tym wymieniono okulary, odpukać może wreszcie się polepszy, dołożę do tego metodę puszczania piłki wlewania wody i ponownie puszczanie walca, którą mi polecił Burza1979-1979 :) o efektach napiszę ...:)


Post Wysłano: 24 lut 2011, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2009, 17:43
Posty: 61
GG: 6213674

Wiesz oni z tym płukaniem problemu nie mają nawet przy 30 stopniach bo mają wodę ze studni głębinowej i jest bardzo duże ciśnienie i latem płuczą raz dziennie.To kolego powodzenia tam z tą pompą.


Post Wysłano: 01 mar 2011, 18:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Witam.
Piszę odnośnie betonowania się wysięgu. Po wymianie okularów + gum na tłokach oraz stosowaniu metody z laniem wody do węża...... efekt jest następujący: do tej pory jak na razie na kolankach brak śladu betonu lu większych jego pozostałości :D nareszcie ;] ale przyznam że namówić szefostwo na wymianę czego kolwiek to nie lada wyczyn:/ ps jak ktoś by miał info o jakiejś pracy za granicą na pompiarz prosiłbym o kontakt na e-maila mariobrooks@o2.pl , za pomoc potrafię się odwdzięczyć ;] Pozdrawiam.


Post Wysłano: 01 mar 2011, 18:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Koledzy jeszcze dodam takie pytanie:
- czy ktoś słyszał coś konkretnego o firmie pombet z okolic pruszkowa???? tzn wyplacalność , stawki, atmosfera w pracy itd.....??????????


Post Wysłano: 05 mar 2011, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2011, 1:43
Posty: 2
GG: 0
Samochód: vw golf;P

apropo tego problemu z ciagnieciem pilki- u nas tez jedna pompa byla troche wychlustana i nie chciala ciagnac pilki to chlopaki przy ostatnim koszu rozrzedzali beton i to pomagało


a odnośnie tego schamatu to chcesz wiedziec ogolnie jak to działa czy jakiś konkretny schemat ci potrzebny??


Post Wysłano: 07 mar 2011, 16:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

z tym rozrzedzaniem to też tak robiłem ale sam rozumiesz ze dużo osób się wkur....., szczególnie jak betonowane były podciągi lub słupy.................ale na razie jest ok:)

jeśli chodzi o schemat to chciałbym w formie technicznego rysunku, jest mi to potrzebne do pracy podyplomowej z zakresu mechaniki i budowy maszyn....


Post Wysłano: 24 mar 2011, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2011, 17:47
Posty: 2
GG: 3905980

Witam serdecznie wszystkich mniejszych lub większych miłośników pomp :D Co prawda pompuję dopiero od pięciu lat ale mam nadzieję że moje doświadczenie choć krótkie, pomoże komuś na ile to będzie możliwe i wniesie coś pożytecznego na forum. Pozdrawiam serdecznie


Post Wysłano: 25 mar 2011, 18:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

operatorzy słyszeliście coś o firmach pombet i menard polska??????????


Post Wysłano: 29 mar 2011, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2011, 17:47
Posty: 2
GG: 3905980

Niestety, z żadną z tych firm nie miałem styczności więc tu nie pomogę.
Ale wrzucę kilka fotek lubiących te potwory :wink:

Wszystko zaczęło sie od 34 Schwing:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

później przyszedł czas na 31 Tele Schwing, niezastąpiona w "ciasnych" miejscach:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

następnie doszły "putze" 36, 42, 46:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To już fotka z kalendarza.... bodajrze Putzmeister'a:
Obrazek


Post Wysłano: 30 mar 2011, 17:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

Szukam Koledzy informacji o dwóch firmach mianowicie o Menard Polska i Pombet......


Post Wysłano: 03 kwie 2011, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2010, 3:21
Posty: 39
GG: 0

poruszę delikatny temat zarobków: ciekaw jestem jakie macie stawki w Polsce na pompach??? zacznę od siebie 15 zł/godz+1 zł z metra.....


Post Wysłano: 19 kwie 2011, 0:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2006, 20:20
Posty: 3
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Zaloguj się na forum operatorów ioperator.eu i zapytaj o te firmy.
Zdjęcia też można zamieszczać bez obaw że zostaną skasowane.

_________________
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życię w jednej minucie!


Post Wysłano: 23 maja 2011, 14:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 maja 2011, 13:17
Posty: 4
GG: 0
Samochód: MAZ

Cytuj:
koledzy , czy ktoś dysponuje schematem budowy i zasady działania urządzenia pompującego chodzi mi o rysunek przedstawiający zasadę pracy pompy tzn tłoków zasuwy itd, będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam.
Kolego dysponujemy takimi schematami, ale często bywa tak, że co producent to inny patent! Jedni maja czujniki zbliżeniowe, inne działają na ciśnieniach itd. Napisz do jakiej maszyny potrzebujesz schemat a może coś się uda wyczarować.

KONRAD E.R. TRANS napisał Ci słusznie w temacie czyszczenia rurociągu. Puść jako pierwszą piłkę odpowiednia do średnicy rurociągu jaki masz w maszynie, a następnie nad-wymiarową miękka. KONRAD wie co pisze bo jego firma jest użytkownikiem najlepszej pompo-gruszki na świecie :wink: . Nie wiem jaka masz maszynę, ale może luzy między okularem a pierścieniem ciernym da się jakoś redukować mechanicznie. Niektóre maszyny (np. MECBO) maja za koszem śrubę dociągającą zasuwę do okulara. No i druga sprawa to wymień sobie uszczelki na rurociągu.

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WWW.CARGOTECH.PL => żurawie hydrauliczne, pompy do betonu, węzły betoniarskie


Post Wysłano: 23 maja 2011, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 maja 2011, 13:17
Posty: 4
GG: 0
Samochód: MAZ

http://cargotech.pl/uploads/images/Gall ... zek-22.jpg

_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WWW.CARGOTECH.PL => żurawie hydrauliczne, pompy do betonu, węzły betoniarskie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 8 z 14 [ Posty: 265 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 1014 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: