Autor
Wiadomość
Tytuł: Multicar
Post Wysłano: 19 cze 2005, 20:11
Awatar użytkownika

Administrator

Offline

Offline

Administrator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 gru 2004, 16:26
Posty: 127
Samochód: Rodzinny

Wielofunkcyjny pojazd roboczy, który dzięki niewielkim wymiarom oraz dużej mocy może być wykorzystany wszędzie tam, gdzie nie mogą pracować inne pojazdy ze względu na swój ciężar lub wielkość.

Pojazd podstawowy M26 o rozstawie osi 2100 i 2675 mm oraz napędem na jedną lub dwie osie wyposażony jest w czołową płytę szybkiej wymiany oraz złącza kulowe co daje możliwość zmiany oprzyrządowania w zależności od potrzeb użytkownika.


Poprzez zastosowanie nowoczesnego silnika IVECO EURO III i hydrauliki Bosch-Rexroth oraz w oparciu o silną i elastyczną konstrukcję podwozia, uzyskano pojazd o wielostronnym wykorzystaniu. Szczególną jego cechą jest wysoka nośność użyteczna - 2,6 t przy niskich gabarytach - szerokość pojazdu zaledwie 1590 mm, oraz doskonała sprawność w trudnych warunkach terenowych.

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
Pojazd z myjką wysokociśnieniową

Obrazek
Pojazd do prac zimowych

Obrazek
Zamiatarka wchłaniająca

Obrazek
Pojazd jako źródło energii dla urządzeń hydraulicznych

Obrazek
Wywóz śmieci

Obrazek
Wywrotka odstawiająca

Obrazek
Pojazd z żurawiem i czerpakiem

Obrazek
Szczotka do poboczy

Obrazek
Pojazd z przednią kosiarką sierpową

(C)http://www.ceccato.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2005, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Mi te pojazdy rodem z NRD kojarzą się ze SM (Spółdzielnia Mieszkaniowa)... jak pomykają między blokami ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

U mnie facet takim sprzętem węgiel wozi kiedyś miałem okazje się z przejechać. Mówił że ładuje na niego max 3 tony i tylko trzeszczy :mrgreen: :wink:

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 22 cze 2007, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

bo ten stary multicar to sie chyba na B łapie bo w teori jest do 3.5 tony z tego co pamiętam (moge sie mylić )... troche jeszcze ich jeździ najdziwniejsze tylko że są potwornie drogie (za cene 1 multicara wywrotki z silnikiem diesla można kupić czasem 2 stary 200 <lol>)


Tytuł:
Post Wysłano: 20 wrz 2007, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 maja 2007, 11:35
Posty: 5
Lokalizacja: swietokrzyskie

Ja tylko dodam ze wszystkie zdjecia ktore zamiesciles przedstawiaja stary model Multicara czyli M26, teraz produkuja calkiem nowy- M30 z ladna kabina z tworzywa i duzo wieksza iloscia osprzetow i opcji. Ta firma dziala do dzis i ma sie dobrze jako jedna z niewielu w bylej NRD.
Zajrzyjcie na http://www.multicar.de


Tytuł:
Post Wysłano: 20 wrz 2007, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Ja jeszcze pamiętam starą wersję z jednoosobową kabiną kierowcy.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2007, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2007, 7:15
Posty: 21
Lokalizacja: Bytom

w ramach ciekawostki

w okolicach lasow tarnogorsko lublinieckich jest firma która uzywala ciągnika zrywkowego z silnikiem milticara nie wiem czy tak wyjechal z fabryki ale byla to dosc ciekawa konstrukcja

przegubowy ciągnik z lemieszem wyciągarką jednobębnową
silnik ustawiony skosnie kabina bardzo mała


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lis 2007, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2007, 18:17
Posty: 1
Lokalizacja: Kluczbork [OKL]

multicaru zalezy jak sa zarejestrowane bo sa tez na kat c i trzeba normalnie placic za niego podatek drogowy jak za stara wszystkie opłaty sa takie jak za stara


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lis 2007, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Cytuj:
multicaru zalezy jak sa zarejestrowane bo sa tez na kat c i trzeba normalnie placic za niego podatek drogowy jak za stara wszystkie opłaty sa takie jak za stara
Wszystkie Multicary (te stare) wychodziły z fabryki jako ciężarówki o DMC ponad 3.5t, a że "polak potrafi" to po zakupie auta dziwnym trafem zmniejszały swoje DMC do 3499kg.
Nie wiem jak jest z tymi nowymi ale podejrzewam że też wychodzą z fabryki jako ciężarówki o DMC ponad 3.5t.

Dużym plusem tych pojazdów była ich ładowność, najdłuższe wersje miały 2 tony ładowności a ładowało się po 4 tony cegły i jedyna różnica jaką się zauważało to większe wychyły na zakrętach.


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 12 sty 2009, 11:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sty 2009, 11:04
Posty: 27

W mojej miejscowości Multicar-y wykorzystywane są w składach węgla i rozwożą go do klientów.Może nie są to super mocne i szybkie auta ale w mieście liczy się zwrotność małe wymiary itp.
Multicar - mini samochód dostawczy, produkowany od 1956 w Walterhausen w NRD, później w Niemczech.Używany głównie przez służby komunalne (transport opału, utrzymanie zieleni, odśnieżanie).
Żródło Wikipedia


Ostatnio zmieniony 12 sty 2009, 12:22 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pisz posta pod postem. Uzywaj funkcji "zmień".


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 15 sty 2009, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2009, 19:53
Posty: 29
GG: 0
Samochód: ducati maxi
Lokalizacja: SWD

witam,obecnie Multicar należy do koncernu Hako,producenta urządzeń czyszczących,a najnowszy model to seria kommobil,a tak na marginesie to w najlepszych latach Multicar produkował 7tyś.pojazdów rocznie


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 17 sty 2009, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 wrz 2006, 14:16
Posty: 36
GG: 2234612
Samochód: MAN TGX 18.480, Multicar M24
Lokalizacja: Janów Lubelski

Jako użytkownik Multicara i wprost.. kocham te wozy, wypowiem się ;)

Miałem model M22
Obrazek
(taki jak na zdjeciu, tylko mieliśmy pakę wyższą i parę innych modyfikacji zrobionych), tata go kupił jak się urodziłem, czyli 15 lat temu, stał nieużywany przez długi czas, szkoda było żeby się marnował, więc tata zatrudnił się w firmie która zajmowała się sprzedażą opału, aby nie stał bezczynnie. Ładowało się 3 tony węgla i nigdy się nie zająkał, tylko jechał w swoją stronę, nie był to szybki pojazd (max. 38km/h), ale bardzo, hm.. orginalny. Nie psuł się wogóle, miał fenomenalnie mały promień skrętu, nieduże gabaryty dzięki czemu był bardzo zwrotny. Przejeździł tak 4 lata, następnie został sprzedany, a jego miejsce zajął nowszy model M24
Obrazek
Tylko jakaś lepsza wersja niż orginalnie, ponieważ ma m.in. wywrot 3 stronny, blokadę tylnego mostu. Zwrotność jest lepsza, ale paka jest na wyższej wysokości i trzeba naprawdę uważać na jakichś głębszych dołkach, lub ciaśniejszych zakrętach. Aktualnie nie używamy go, tylko ulepszamy go. Ten model zostanie już do końca swoich żywotów w naszej rodzinie.

Podsumowując Multicar'y są to naprawdę zwrotne i fajne samochodziki ;)

Zdjęcia: z http://www.nutzfahrzeugmuseum.de oraz http://members.home.nl/frankstoffer/home.htm

_________________
BTC Driver - Kytoń®

Dużo czytam, mało piszę ;)
GG: 2234612 | Skype: emikyton


Ostatnio zmieniony 17 sty 2009, 11:53 przez Toreba, łącznie zmieniany 1 raz.
Google to nie źródło.


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 17 sty 2009, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2007, 19:14
Posty: 25
Lokalizacja: Łowicz

U mnie te multicary w mieście to częsty widok. A jako ciekawostkę z mojej strony mogę dopisać, ze jako zamknięcie zbiornika paliwa można zastosować wieczko od słoika :lol: pasuje idealnie :D Przy najbliższej okazji zrobię fotki po niedzieli bo jak chodzę do szkoły to ekipa z komunalnej przecina mi zawsze drogę ;)

_________________
New Man TGX 18.680 \8/ - Power In Lion


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 24 lut 2009, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Zdarza mi się jeździć multikarem M-25 jest bardzo zbliżony do M-24 praktycznie rożni się chyba kabiną największym minusem tych samochodów jest ich palenie w zimie na mrozie
Tak -10 -15 to nawet nie ma po co podchodzić  nasz jest garażowany w temp około 5 stopni i tak nie bardzo ma ochotę „zagadac” to jest po prostu ich fabryczny mankament. Znam przypadki gdzie ludzie przerabiali instalacje na 24V i kładli rozrusznik od stara bądź jelcza.
Żeby go zapalic na mrozie , kolejnym mankamentem jest skrzynia biegów a właściwie ich ilość 4 biegi to stanowczo za mało zwłaszcza na pusto 40-50km/h max[a licznik wyskalowany do 100km/h po co nie wiem …obawiam się ze przy takiej prędkości multikarem mógł by się przenieść w czasie ] to zbyt wolno przydał by się 5 bieg właśnie na jazdę na pusto , aczkolwiek cieżko jest znaleźć jego zastępcę o takiej ładowności i jego zgrabności w ruchu miejskim, generalnie prawie nie zastąpiony na składach opału . :roll:

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 25 lut 2009, 1:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2009, 0:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Słyszałem, że można w Mulicarze "podkręcić" pompę paliwa, wtedy można uzyskać większą prędkość, ale to rozwiązanie ma dwie wady :? Po pierwsze wzrasta zużycie paliwa, a po drugie wpływa to nie korzystnie wytrzymałość uszczelki pod głowicą.
A tak wogóle to mam pytanie, w której wersji Multicara skrzynia biegów miała układ odwóconego "H"?


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 25 lut 2009, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 wrz 2006, 14:16
Posty: 36
GG: 2234612
Samochód: MAN TGX 18.480, Multicar M24
Lokalizacja: Janów Lubelski

W M22 tak było.

_________________
BTC Driver - Kytoń®

Dużo czytam, mało piszę ;)
GG: 2234612 | Skype: emikyton


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 04 paź 2009, 18:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Ma ktoś może jakąś specyfikacje którą chciałby się podzielić, głównie chodzi mi o model M24 ale za każdą będę wdzięczny.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 16 sty 2010, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Teraz Multikar wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
silnik i wnętrze od Iveco..śmiesznie wygląda jak śmiga 90km/h wyprzedzając zestawy :mrgreen:


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 23 lis 2010, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2010, 20:47
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Multicar M25

Witam
Mam takie pytanko małe...
A mianowicie jak sprawdzić szczelność zaworów bez zdejmowania głowicy w multicar m25?? Czy da się coś takiego zrobić ??

Pozdrawiam


Tytuł: Re: Multicar
Post Wysłano: 09 gru 2012, 12:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 wrz 2010, 19:51
Posty: 66
GG: 1437399
Samochód: Kadett
Lokalizacja: Augustów | Polska | Europa | Świat

Ojciec kolegi używa Multicara do lokalnej dystrybucji węgla. Kilka lat temu wstawili do niego silnik od Mercedesa W123 i hula do dzisiaj :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: