Strona 6 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 826 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sty 2008, 23:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 20:02
Posty: 10
GG: 9397427
Lokalizacja: Tarnów

ja bym jednak nie sugerował sie powyższymi postami, bo sytuacja jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Najlepszym rozwiązaniem byłoby napisanie e-mail'a do rzecznika prasowego do poszczególnych Inspektoratów Transportu Drogowego w których byś jeździł. Dlaczego nie do jednego? Ponieważ istnieje rozbieżność pomiędzy województwami i nie ma pewności, czy wszyscy jednakowo interpretują przepisy prawne. Dodatkowo również na twoim miejscu poprosiłbym o wersję "na papierze".

_________________
Pozdrawiam,
Curyłło Piotr


Post Wysłano: 22 sty 2008, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Pisałem w tej sprawie e-maila do rzecznika prasowego GITD. Pytałem o kare jaka grozi za jazde niemając lat i co grozi pracodawcy,lecz na te pytania niedostałem odp. Odp była krótka i tylko taka ze:jeżeli chcę wykonywać przewóz drogowy pojazdem o dmc powyżej 7,5 tony to muszę mieć ukończone 21 lat.
Skoro tak to poczekam te pare tygodni i znajdę inną pracę.
Tak już na marginesie i z ciekawości:może ktoś wie dokładnie co grozi za taką jazdę przed 21 rokiem,może ktoś się zpotkał z taką sytuacją?
POZDRAWIAM


Post Wysłano: 22 sty 2008, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

jest to ujęte w rozporządzeniu ministra infrastruktury...po prostu musisz mieć 21lat albo siadaj na busa...


Post Wysłano: 22 sty 2008, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 11:59
Posty: 114
GG: 0
Lokalizacja: Zamość /k Bydgoszczy

Panowie takie pytanie pojawiło sie na etransport.pl: "Panowie pytanie dotyczy takiej sytuacji: Mam 20 lat, i jak chcialbym sie zatrudnic na zestaw w polskiej firmie, na polskiej umowie ale jezdzil bym tylko za granicą. Czy tam mnie kara nie siegnie?? Gdyż ta firma ma baze w holandii. Jest to mozliwe??". Zna ktoś odpowiedź na to pytanie??? Bo mnie też to ciekawi.


Post Wysłano: 22 sty 2008, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Tak ja o tym wiem bardzo dobrze. jednak trafiła mi sie robota przed 21lat i z tąd te pytania. Zreszto nietylko bo osobiście słyszałem od znajomego kierowcy ze jakiś chłopak jeżdzi od 18 roku życia u kogos za kierowce i już tak ze 4 lata,a wozi buraki cukrowe w sezonie jesiennym do cukrowni. Apropo busa to mam już doświadczenie na cieżarówce do 7,5 tony bo jeżdziłem w sezonie letnim gdyż to była praca sezonowa,a busem miałem przyjemnośc furmanić tylko raz kilka kilometrów i więcej raczej niezamierzam jeżdzić,nie po to przecież robiłem prawko i wszystkie kursy i badania.
Zreszto niepotrzebnie to pisze bo to tylko zasmieca forum :(
POZDRAWIAM


Post Wysłano: 22 sty 2008, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

kolego nie chcemy Cię zniechęcić tylko doradzić tak,żebyś jeździł zgodnie z prawem-dobrze że młode chłopaki chcą siadać na zestawy,bo mają na to uprawnienia(!)i niestety nie spełniają wymagań zawartych w akcie wykonawczym-takie mamy czasy,koledzy zaczekajcie jazda na aucie do 7,5 t to jeszcze nie żaden dyshonor-potraktuj to jako rozgrzewkę;a i jeszcze jedno nie zaśmiecasz forum po to tu jesteśmy!!!


Post Wysłano: 23 sty 2008, 11:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Wiem o tym że to forum powstało przedewszystkim po to by sobie momagać.
A to polskie prawo to troche dziwne bo prawko możno na C+E zrobić juz od 18 lat i reszte potrzebnych uprawnień również,natomiast pracować możno dopiero od 21. Z tym wiekiem 21 lat to ja to popieram bo dopiero wtedy chłopaki zaczynają myśleć lub myślą jak dorośli , a do prowadzenia takiego samochodu potrzebny jest dojzały umysł i opanowanie. Co by to było jak by tirami jeżdzili chlopaki mający po 18 lat. Ile więcej wypadków i nieszcześć ludzkich by było,wynikających z niedojzałsci kierowców któży mogli by niezdawać sobie sprawy z powagi sytuacji. Przykładem jest liczba wypadków z udziałem świerzo upieczonych kierowców i młodych ludzi.
Niezadawał bym pytań które zadawałem we wcześniejszych postach,gdybym miał 18 czy 19 lat i zamierzałbym jezdzic. Ale w przypadku gdy trafiła mi się robota która musiałbym zazcąć dosłownie 2 tygodnie przed 21 urodzinami to chyba kazdy rozumie. No ale cuz prawo jest prawem czyli narazie do ukończenia lat lelga z roboto.
Może by sie udało przejeżdzić to bez kontroli ale ze względu na to że na 100% niewiem co za to grozi podczas kontroli to wole nieryzykować.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 sty 2008, 14:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Rozporządzenie trochę niezbyt wyraźnie to precyzuje,są pewne wyłączenia i wówczas mógłbyś prowadzić zestaw np: transport płodów rolnych(w zakresie przewozu na potrzeby własne)lub pojazdem którego prowadzenie nie jest głównym zajęciem kierowcy(śmieciarki,pojazdy asenizacyjne dźwigi,etc) :!:


Post Wysłano: 23 sty 2008, 15:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Tak to jest przewóz płodów rolnych bo ze skupów do chłodni ale u znajomego i jego autem. Rozumiem ze jeżeli miałbym swój skup owoców i miał samochód na mnie zarejestrowany to mógłbym wozić te swoje owoce bez wymagań wiekowych,tak to z tym jest?

W pierwszym poście Yuniora jest napisane tak:

" 2. Jak juz mamy prawo jazdy musimy miec Badania lekarskie stwierdzajace ze nadajemy sie do prowadzenia pojadów powyzej 3,5 tony i badania Psychotechniczne wszystko zrobice w wiekszych przychodniach lekarskich

I to juz wam wystarczy zeby jeździc w trnsporcie na potrzeby wlasne, co to znaczy ?

- jezdzicie wlasnym pojazdem lub szefa u ktorego jestescie zatrudnieni (musi byc na niego zarejestrowany)

- towar ktory przewozicie wlasnym samochodem musi byc przez was kupiony, sprzedany, wydobyty, przetworzony, wydzierzawiony, tak samo jest jesli jezdzicie u szefa w tym wypdku towar musi byc przezniego kupiony, sprzedany, wydobyty, przetworzony, wydzierzawiony

- jeszcze jedna rzecz to wypis z dzialalnosci gospodarczej "transport na potzreby wlasne" to taka mala zielona kartka ktorą wydaje Starosta (jesli kogos to bardzo interesuje moge zrobic skan i pokazac)

Jesli to wszystko juz jest, mozecie jezdzic nie mając ukończonych 21 lat i rownierz nie musicie miec Świadectwa Kwalfikacji. "

Czyli według mnie pojazdem szefa który jest na niego zarejestrowany i który prowadzi przewóz płodów rolnych na potrzeby własne możno jeżdzić.
Jeśli ja to żle rozumiem to proszę jeśli mozna o wyjaśnienie jak to jest z tym?
A może ja też żle rozumiem przewóz na potrzeby własne, bo moze przewóz owoców do chłodni to jest w celach zarobkowych. A na potrzeby własne to moze wtedy jak by sie przewiozło plody rołne żeby je samemu zjeść lub żeby byly zjedzone przez zwieżęta których naprzykład kierowca jest właścicielem. Może to w ten sposób jest? Ja już sam się pogubiłem w tym.
Jeśli ktoś wie jak to wszystko rozumieć to bardzo proszę o odpowiedz, a szczegulnie Ciebie michał1142,oczywiście jeśli niesprawie Ci tym problemu.
Z góry dziękuje


Post Wysłano: 23 sty 2008, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

dokładnie tak wszystko wyłączone w rozporządzeniu WE 561


Post Wysłano: 23 sty 2008, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 11:59
Posty: 114
GG: 0
Lokalizacja: Zamość /k Bydgoszczy

Panowie, wczoraj troche posiedzialem w przepisach i wyczytalem ze nie majac 21lat mozna praowdzic pojazd o DMC pow 7,5 T ale autem bez ladunku, w celu dokonania jego naprawy lub konserwacji ( mi sie wydaje ze tu chodzi np o tankowanie) oraz w celu przyprowadzenia auta z miejsca zakupu tego pojazdu lub jego odbioru...


Post Wysłano: 23 sty 2008, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Tak czyli nie wykonując prewozów drogowych w ramach transportu drogowego rzeczy,i nie jako przewozy na potrzeby własne :wink:


Post Wysłano: 23 sty 2008, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

Nierozumiem Twojej odpowiedzi Panie michał1142??
Może ktoś odpowie mi na poprzedni mój post,oczywiście jeśli wie w czym rzecz. Bym był wdzięczny.
A ten urywek przepisów co napisałeś RZEPEK to mam w przepisach które mi przesłał rzecznik prasowy GITD bo do niego pisałem e-maila i mi między innymi to przesłał.
Jeśli ktoś chce to mogel przesłać całość tych przepisów meilem.


Post Wysłano: 23 sty 2008, 23:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 0:12
Posty: 50
Lokalizacja: Tczew

Witam, ja moze pytanie z innej beczki.

Czy jezdzac za granicami Panstwa np. w szwecji, bedac zatrudnionym przez szweda..
Mozna jezdzic majac 18 lat c+e? czy jest to tak samo jak w polsce i trzeba miec ukonczone 21lat?


Post Wysłano: 24 sty 2008, 12:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

A kto cię tam zatrudni w tym wieku? :idea:


Post Wysłano: 24 sty 2008, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Cytuj:
Nierozumiem Twojej odpowiedzi Panie michał1142??
Może ktoś odpowie mi na poprzedni mój post,oczywiście jeśli wie w czym rzecz. Bym był wdzięczny.
trudno to wytłumaczyć.chodzi o to by nie wykonywać transpotu drogowego (zarobkowego i na potrzeby własne),a jeździć samochodem pow 7,5t.
czyli musisz sprawdzić jakie są wyłączenia w ustawie o transporcie drogowym


Post Wysłano: 25 sty 2008, 13:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

No dzięki. To w wolnym czasie spróbuje coś znależć w internecie o tych wyłączeniach w ustawie.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 25 sty 2008, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Może by sie udało przejeżdzić to bez kontroli ale ze względu na to że na 100% niewiem co za to grozi podczas kontroli to wole nieryzykować.
Pozdrawiam

To co grozi podczas kontroli jest niczym w porównaniu z tym, co grozi w razie jakiegoś wypadku. Nawet tego nie z twojej winy.


Post Wysłano: 25 sty 2008, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2008, 10:35
Posty: 16
GG: 0

A co grozi wrazie wypadku?


Post Wysłano: 25 sty 2008, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Kryminał, odszkodowania, renty itp. Myślisz, że ubezpieczyciel tak chętnie wypłaci odszkodowanie jeżeli samochodem kierowała osoba, która nie mogła tego robić?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 26 [ Posty: 503 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 826 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: