Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 wrz 2007, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Chciałem się zapytać czy taki odbiornik GPS będzie dobry czy mu nic nie brakuje ( w sensie parametrów ), chodzi mi o to aby dobrze to chodziło i podawało dokładne dane.
http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Ewentualnie jeśli ten byłby zły to proszę o podanie jakiegoś linka do aukcji ( max 180zł, i nie na bluetooth ). Czekam na odpowiedzi :).


Tytuł:
Post Wysłano: 23 wrz 2007, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Ja wielokrotnie używalem tej firmy:
http://www.allegro.pl/item243437572__gp ... ktura.html

Niestety nie wiem jak się sprawuje ten egzemplarz, bo moj był na BT. Ale ogólnie moge polecić. Nigdy nie miałem z nim problemów.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 24 wrz 2007, 6:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Niestety nie wiem jak się sprawuje ten egzemplarz, bo moj był na BT. Ale ogólnie moge polecić. Nigdy nie miałem z nim problemów.
Dokładnie za tą cenę jest to dobry odbiornik GPS sam go uzywam i niema z nim żadnych problemów

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 27 wrz 2007, 11:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Kupiłem takiego GPS-a :
http://www.allegro.pl/item246137336_gps ... ylka_.html
Zobaczymy jak się będzie sprawował, test odbędzie dopiero w Sobotę :)


Post Wysłano: 07 paź 2007, 14:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2006, 14:52
Posty: 17

Kupiłem włąśnie takiego gps zinstalowałem sterowniki no i nie wiem jak odpalić w "Nawigatorze Mapa Polski". Dodam, że mam vistę być może dlatego nie działa lub cos jest źle skonfigurowane. Moze ktoś pomoże!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 07 paź 2007, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Oprócz sterowników na płytce masz taki programik gps viever. po zainstalowaniu go włącz go i on ci wykryje pod które gniazdo COM jest podłączony i takie samo gniazdo ustaw w opcjach nawigacji. Nie kojarzę teraz czy trzeba było ściągać sterowniki do visty

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Holux GR-213U
Post Wysłano: 11 paź 2007, 10:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 16:13
Posty: 62

Kupilem laptopa, gps Holux GR-213U, mape Navigator 7, przetwornice i mam problem.
Laptop ma 2 porty USB, programem GpsViewer znalazł mi odbiornik na COM4. Program do nawigacji PC Navigator 7 w ustawieniach GPS ma tylko port COM3. Chcąc załączyć nawigację, PC Navigator nie widzi GPSa ponieważ GPS jest na porcie COM4, a w ustawieniach programu jest wyboru tylko port COM3. Co mam zrobic żeby PC Navigator widział więcej portów? Czy ktos mail juz podobny porblem i sobie poradzi??


Tytuł:
Post Wysłano: 11 paź 2007, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 11:56
Posty: 34

A jaki masz wybrany w ustawieniach protokół Garmin czy NMEA?


Tytuł:
Post Wysłano: 11 paź 2007, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Po prostu przepnij odbiornik GPS do drugiego GPSa i po sprawie. Zresztą, skoro wykryło Ci COM3 to muszą być COM1, COM2, COM3 i COM4.

Przestaw protokół na NMEA i wtedy powinno działać


Tytuł:
Post Wysłano: 11 paź 2007, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Ja tacie kupiłem Holuxa i na razie sprzęt dobrze chodzi...nie ma z nim żadnych problemów. Zasięg jest cały czas. Jest to produkt godny polecenia :)

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Post Wysłano: 10 maja 2008, 7:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

a gdzie można poszperać jak GPS w ogóle nie znajduje mi pod żadnym portem COM a na 100% jest sprawny bo w innym laptopie chodzi jak ta lala. Mam 3 x USB podłączam daje skanowanie i pod żadnym nie znajduje.


po wejściu w mój komputer/właściwości/menadżer urządzeń/porty COM jest napisane coś w rodzaju "... COM1 ... poprzez łącze Bluetooth" , dlatego zdaje mi się, że nie wykrywa mi podłączonego GPS'a jak w tak im razie można by to poprzemieniać ?

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 10 maja 2008, 8:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Zainstalowane są sterowniki? Odbiornik jest na USB?

Jeśli tak, to wepnij go do wybranego portu USB, i wtedy zainstaluj sterowniki. Powinno działać.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 10 maja 2008, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 22:54
Posty: 24
GG: 6548150

Zgadzam się z Igorem, najpierw zainstaluj sterowniki a potem podepnij też miałem kiedyś taki problem.

A jakie masz mapy, bo np. mój GPS na mapach Cartalla nie chodzi.


Post Wysłano: 10 maja 2008, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Ogólem uważam, że ta Vista to dużo pierd.... utrudnia pracę. Zostawiłem GPSa w aucie to teraz nie sprawdzę,ale tak jest na USB, sterowniki instalowałem i nic probowałem tak siak raz najpierw instalacja apotem odwrotnie. Podejrzewam, że główny problem tkwi w przypisaniu tych portów COM bo nie wiem za cholere gdzie to zmienić, żeby nie było przez łacze Bluetooth. Z Cartalla nie korzystam.

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 10 maja 2008, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Może po prostu są to stery nie pod Vistę... To jest na prawdę chory system i jeszcze nie słyszałem aby ktokolwiek mówił o nim dobrze, czy to informatyk czy zwykły użytkownik. Dla niektórych zaleta jest wygląd...
A wcześniej jak sprawdzałeś to na jakim systemie?? XP czy Vista?? Najlepiej podłącz go w domu, bo przypuszczam że masz XP i zobacz co i jak w trawie piszczy. Albo poszukaj na necie sterów pod Vistę...

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Post Wysłano: 10 maja 2008, 19:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 22:54
Posty: 24
GG: 6548150

Kolego problem tkwi w oprogramowaniu, na Viście chodzą tylko GPS z specjalnymi sterownikami. Mój kumpel miał ten sam problem próbowałem mu wgrać i nie dało się, dopiero na allegro zobaczyłem model mojego GPS i było podane ze chodzi pod windowsami od Xp w dół. Sprawdź czy twoje sterowniki chodzą pod Vistą (na allegro w opisach aukcji twojego modelu GPS jest podane).


Post Wysłano: 22 maja 2008, 11:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Pobrałem już specjalne sterowniki dla Visty zainstalowałem, ale dalej nie znajduje mi pod żadnym portem COM GPS'a już nie wiem co mam zrobić ...

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 22 maja 2008, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

podobny problem miałem z drukarką HP. Nie obeszło się bez wyrzucenia visty i zainstalowania XP. I w sumie dobrze, bo na viste trzeba sprzętu nie z tej ziemi :/ a XP z sp2 to system możnaby powiedzieć - przyjazny dla przeciętnego użytkownika :]

Teraz nowy sprzęt wychodzący z taśmy np. HP, wspołpracuje z microsoftem na takiej zasadzie, że deklaruje dołączać do produktu sterowniki jedynie dla systemu Vista. Owszem w internecie znajdziesz sterowniki do innego systemu, ale 90% z jakimi się spotkałem - nie działa lub. Podobnie sprawa ma się ze sprzętem, któy działał wcześńniej na XP, a po zainstalowaniu visty nie chce działac. I znowu jest problem ze sterownikami, które znajdujemy w internecie, że niby są do Visty, ale jednak jest wieczny problem z połączeniem.

Może microsoft stosuje taki drastyczny chwyt marketingowy? Zainstalowałeś viste, to teraz musisz nabyć całkowicie nowy, od deklarowanego przez microsoft producenta sprzęt, żeby wszystko działało jak należy :/

Zamiane systemu z visty na XP poleciłem już niejednej osobie. Każda była usatysfakcjonowana. Po co szarpać sobie nerwy? :/

Inna sprawa, jeśłi kupiłeś laptopa z Vistą. Wtedy może być duży kłopot ze znalezieniem sterowników do laptopa, dla starszych wersji systemu, czyli np. XP

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 22 maja 2008, 16:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Cytuj:
Inna sprawa, jeśłi kupiłeś laptopa z Vistą. Wtedy może być duży kłopot ze znalezieniem sterowników do laptopa, dla starszych wersji systemu, czyli np. XP
Tego się właśnie obawiam, na dzień dzisiejszy wydałem nie małą sume na tego laptopa a praktycznie jest on dla mnie bezużyteczny, samo uruchomienie systemu trwa 3 x dłużej niż na laptopie kolegi (pól klasy niższym) z systemem XP :roll: No ale nie w tym rzecz...

Rzekomo do mojego odbiornika GPS jakim jest Holux GR 213 USB potrzeba sterowników PL 2303 - USB To Serial Bridge , aczkolwiek ciężko to gdziekolwiek znaleźć w sieci, na stronach oferujących taki GPS podają link do tego sterownika jak np. tutaj --> http://www.hitech.com.pl/?con=products& ... cbc2b2e1bc tylko, że w podanej tam stronie znajduje się sterownik do zupełnie innego modelu, więc czyste lanie wody aby tylko nakłonić do kupna odbiornika :roll:

Pomijając już sterownik myślę, że problem tkwi w tym, że w tam opisie Portów COM w menadżerze urządzeń jest napisane "łącze poprzez Blueetooth" czy jakoś tak a nie przez USB i tak jakby tego w ogóle nie wykrywało, bo n awet program GPS Viever ten dołączony do odbiornika nie wykrywa pod żadnym Portem COM urządzenia :roll:

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 22 maja 2008, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Rzekomo do mojego odbiornika GPS jakim jest Holux GR 213 USB potrzeba sterowników PL 2303 - USB To Serial Bridge , aczkolwiek ciężko to gdziekolwiek znaleźć w sieci, na stronach oferujących taki GPS podają link do tego sterownika jak np. tutaj --> http://www.hitech.com.pl/?con=products& ... cbc2b2e1bc tylko, że w podanej tam stronie znajduje się sterownik do zupełnie innego modelu, więc czyste lanie wody aby tylko nakłonić do kupna odbiornika
Bo trzeba sobie poszukać na stronach producenta a nie na aukcjach internetowych
Ja mam zainstalowane na vistę takie sterowniki
GR-213u Driver Program-Vista Driver 2007-09-13 .rar
z strony http://www.holux.com/JCore/en/support/d ... Center.jsp
i wszystko normalnie działa i nie opowiadajcie że nie mozna znaleść sterowników pod vistę. Raczej bywają problemy z oprogramowaniem taki miałem przypadek z kartą TV pinacle pod viste. Nowe sterowniki nic nie pomagały

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: