Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2007, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2007, 10:12
Posty: 58
GG: 0

Witam koledzy mam taki problem a mianowicie dzisiaj tankowałem się na jednej stacji i po przejechaniu 25km stracił moj Maniek moc. Jest strasznie zamulony nie ma siły. Wkładam 6 i max co z niego wyciskam to 70km/h na lekkim gazie a jak dam buta to słychac buczenie (dusi się ). Filtry paliwa mieniałem 2000km temu. PROSZE O POMOC HELP !!!!!! POZDRAWIAM


Tytuł:
Post Wysłano: 08 wrz 2007, 20:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Wymień filtry paliwa, i nalej porządnego paliwa. Nalałeś syf do baku na stacji

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 08 wrz 2007, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A wymieniałeś filtr odstoinik?? to taki mały plastikowy filtr, on moze być przyczyną spadku mocy :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 09 wrz 2007, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2007, 10:12
Posty: 58
GG: 0

Dzięki koledzy.Też właśnie tak mi się wydawało ze to przez te paliwo tylko tez sobie tak myślalem moze ze to poprostu zbieg okoliznosci a ze siadło coś innego.A możliwe ze ten smok mi zamuliło ? Wczesniej tez tak miałem ze nie miał mocy i wymieniłem filtry i zupełnie inny silnik. Teraz to już wiem ze to się stało po tym paliwie ale powiedzcie koledzy czy te filtry co wymieniałem nie tak dawno maja przejechane 2000km moze troszke wiecej to juz są do wywalenia ??

[ Dodano: Pon, 10.09.2007, 16:14 ]
Dzisiaj wymieniłem paliwo zmieniłem filtry i dalej jest słaby. Macie jeszcze jakieś pomysły co moze być przyczyną. Zastanawia mnie jedna taka urwana linka od takiego czegos przy filtrach paliwowych. znajduze sie tam taka czarna skrzyneczka i z niej wychodzi takie ucho i do tego ucha jest przyczepiona linka i ona jest urwana. nie wiem gdzie dalej ona powinna byc zaczepiona. Te ucho przesuwam reką a jak właczam zapłon ono samo zmienia pomozenie i kiedy silnik pracuje nie mozna juz zmienic polozenia.

[ Dodano: Pon, 10.09.2007, 16:55 ]
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Tytuł:
Post Wysłano: 11 wrz 2007, 13:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Spróbuj jeszcze wyczyścić smok w baku i przedmuchać przewody sprężonym powietrzem. A co do tej linki to sam nie wiem od czego ona mogła by być, najlepiej kolego jak byś dał jakieś foty jak ona dokładniej wygląda :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2007, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Kolega sebo ma dobry pomysl daj jakies foty bo i ja tego sobie nie kojarze zeby byla tam jakas linka a hamulec gorski nie jest przypadkiem przymknięty mialem kiedys to samo z tym filtrem ze niechcial isc ale wymienilem i bylo ok.Tam jest jeszcze na kolektorze ssącym taki czarny (nawet niewiem jak go nazwac jest z kabelkiem czujnik bosch )kiedyc przypadkiem kierowca powiedzial ze przez to gowienko auto niemialo mocy zebym pamietal o tym moj man to 18,262 95/96 takze silnik taki sam


Tytuł:
Post Wysłano: 15 wrz 2007, 20:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 16:04
Posty: 123
Lokalizacja: MIELEC

Ta skrzynka to prawdopodobnie ogranicznik prędkości,i to akurat nie ma wpływu na moc. Natomiast przydałoby się parę szczegułów na temat zasilania tzn. jaka pompa wtryskowa rotacyjna czy rzędowa,jaki to rocznik,czy się nie zapowietrza.

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Tytuł:
Post Wysłano: 08 paź 2007, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2007, 10:12
Posty: 58
GG: 0

Dzięki koledzy za pomoc. TA linka to jak kolega "pawcio" mówił jest to ogranicznik predkości tzw. kaganiec :). Spadek mocy w moim mańku był spowodowany uszkodzoną pompą paliwa.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 11:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

mateuszhg , miałem to samo w swoim premium.

Naprawiona pompa + nowy komplet wtrysków = idzie jak marzenie.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 paź 2007, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2007, 10:12
Posty: 58
GG: 0

To i moj maniek teraz już idzie jak ma nową pompe i filtry :). A to wszystko przez to ze tankowałem się na stacji krzak od tego wszystko się zaczeło. Więc pamietajcie koledzy nie tankujcie tam gdzie nie musicie tylko w sprawdzonych stacjach bo to poźniej wiecej problemów jest z samochodem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: