Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 sie 2007, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2007, 12:00
Posty: 14

Witam:
Mam pytanie odnośnie dwóch kwestji zwiazanych z samochodem którym jeżdżę:
1)
Samochód ciężarowy IVECO w dowodzie masa całkowita 12 T,
szef wykupił winietę na której napisane jest powyżej 3,5 a poniżej 12 T,
przy kontroli ITD funkcjonarjusz powiedział mi że mam złą winietę . Dawniej ta winieta była dobra ale było napisane na nie powyżej 3,5 T do 12T, zorjętowaliśmy się i okazało się że producent tego samochodu na dzień dzisiejszy wbija do dowodu masę 11,99T, jak wybrnąć z tego aby można było kupić tą tańszą winietę ( przypomnę do 12T koszt winiety to 400 zł , powyżej 12T koszt winiety 2500 zł )

2)
Druga sprawa o jaką chciałem zapytać to o ciężąr jaki mogę załadować na samochód :
Samochód w dowodzie ma napisane masa własna 5050 kg, masa załadunku 6900 kg, ale w rzeczywistosći samochód waży 6500 kg ponieważ ma z tyłu hades który nie został uwzględniony w dowodzie, a więc mogę załadować 5500 kg, czy więcej tak jak w dowodzie 6900 kg ??

Proszę o odpowiedź.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 12:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Na pierwsze pytanie chyba jest tylko jedna rada,spróbowac zmienić dane w dowodzie rejestracyjnym w wydziale komunikacji.
Co do drugiej sprawy to jezdziłem Iveco 12tonowym bez HDSu i sprawa wyglądała podobnie,w papierach miałem ładowność 6930kg,a faktycznie można było załadować max.6100kg żeby nie przekroczyć 12000kg.
Jeżeli będziesz ładował pow.5500kg,a gdzieś przy kontroli Cię zważą to zapłacisz,bo nikogo nie będzie interesował wpis w dowodzie i nikt nie bedzie robił obliczeń,ważne bedzie tylko to,o ile przekraczasz 12ton wpisane w dowodzie jako DMC.

_________________
==========================================


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: