wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://wagaciezka.com/

wyciek płynu chłodniczego z okolic sprężarki [MAN FE410A D2866]
https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52267
Strona 1 z 1

Autor:  digidy [ 12 mar 2026, 1:23 ]
Tytuł:  wyciek płynu chłodniczego z okolic sprężarki [MAN FE410A D2866]

Witajcie. Wczoraj pojawił się wyciek płynu chłodniczego jak na zdjęciach. To chyba spod głowicy sprężarki. Odkręcać głowicę (cieknie z jednej), wymienić uszczelkę i będzie oki czy coś jeszcze? Na co zwrócić uwagę? Wątpię żeby dokręcenie głowicy pomogło. Auto ma sędziwy wiek i nieco ponad 500k km. Co z ususzaczem? Jak sprawdzić czy nie dostał się płyn do układu osuszania? Wykręcić bańkę i jakoś wzrokowo czy jest jakiś sposób inny? Wymieniałem go na nowy pół roku temu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  Cyryl [ 13 mar 2026, 22:25 ]
Tytuł:  Re: wyciek płynu chłodniczego z okolic sprężarki [MAN FE410A D2866]

głowica sprężarki to nie głowica silnika i temperatury są mniejsze.
jednak wyciek pod głowicą nie bierze się z nieba.
ja radziłbym planowanie tej głowicy, bo szkoda byłoby robić tą samą robotę dwa razy.

Autor:  digidy [ 15 mar 2026, 16:20 ]
Tytuł:  Re: wyciek płynu chłodniczego z okolic sprężarki [MAN FE410A D2866]

Cytuj:
głowica sprężarki to nie głowica silnika i temperatury są mniejsze.
jednak wyciek pod głowicą nie bierze się z nieba.
ja radziłbym planowanie tej głowicy, bo szkoda byłoby robić tą samą robotę dwa razy.
Teraz znowu przestało cieknąć, już nie wiem co z tym jest. A co z prawdopodobnym przeciekiem do układu osuszania? Jak to załatwić?

Autor:  MAN [ 06 maja 2026, 11:02 ]
Tytuł:  Re: wyciek płynu chłodniczego z okolic sprężarki [MAN FE410A D2866]

Odkręcić głowiczkę, potraktować powierzchnię papierem ściernym aby nie było brudu i rdzy i skręcić na nowej uszczelce. Tylko nie ruszaj tej środkowej śruby w głowicy jeśli cieknie tylko spod tej głowiczki. W innym przypadku głowiczka rozpadnie się na trzy części jak odkręcisz tą środkową śrubę w głowicy Odkręć wkład osuszacza i zobacz czy w obudowie osuszacza stoi płyn chłodzący

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/