| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Volvo FH500 XL https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52257 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | SIOJU [ 08 mar 2026, 12:54 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Fajne blachy dostało auto. Liczę, że po paru tygodniach napiszesz tu parę osobistych spostrzeżeń, co do różnic między autami. |
|
| Autor: | Bauer [ 08 mar 2026, 23:35 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Ładny gruz. Kolor lakieru chyba mój ulubiony. Jestem za to bardzo ciekaw, co za łebski inżynier wpadł na genialny pomysł montażu foteli z niebieskiej skórze. Pozostaje życzyć, bezawaryjnych kilometrów, i niech baterie długo trzymają |
|
| Autor: | Mihu [ 09 mar 2026, 15:34 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
To nie skóra, to tkanina. Auto samo w sobie jest bardzo ładne. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. |
|
| Autor: | PrzemoBTC [ 07 kwie 2026, 22:00 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Ładne Volvo. Ta waga już idzie chyba w standardzie, u nas nowe tandemy wszystkie już mają (a u nas raczej nie dobierają dodatkowych opcji). Wyślij na PW ten stolik. Z ciekawości zobaczę. Nie widzę dobrze na zdjęciu, ale chyba nie masz obracanego fotela? Polecam sobie zrobić handmade, dużo poprawia komfort życia w kabinie. Mijaliśmy się 24.03 gdzieś u Niemca z tego co pamiętam, wracałeś w stronę domu, ja leciałem w kierunku Miluzy. |
|
| Autor: | Luka [ 13 kwie 2026, 20:15 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Volviarze, mam pytanie. Macie jakiś specjalny przycisk do oślepiania innych? A tak serio, kto wydał na to g**** homologacje. Przecież tak po oczach nawet nie walą soczewki biledowe z ali. |
|
| Autor: | Kierownik [ 14 kwie 2026, 7:42 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Te światła są bardzo "mocne", może dlatego wrażenie oślepiania. Mają bardzo wyraźna granice światło/cień, sądzę że wystarczy torx, wieczór, ściana i pół obrotu w dół. |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 14 kwie 2026, 8:26 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Myślę, że chyba koledze chodzi o "Matrixy". Też je mam u siebie. Gdy lecę na automacie, czyli że zmiana jest, gdy zobaczy coś z przeciwka, to najpierw przygasa lewa strona, prawa czasami też, ale nie zawsze (zauważyłem, że zależy to od tego czy mijamy się na łuku, czy na prostej drodze). Może to właśnie to oślepia, bo kilka razy mi mrugali, dlatego już nie jeżdżę na auto, tylko zmieniam światła manualnie. One też zauważyłem też dostosowują "siłę świecenia" do danej sytuacji. Czyli jak ktoś jest daleko, to przygasają lekko, czym bliżej to tym słabiej świecą, dodatkowo jak mówiłem wyżej, rozdziela to się jeszcze na prawo/lewo, czyli albo lewa mniej świeci, a prawa mocniej lub na odwrót, albo obie jednocześnie. |
|
| Autor: | Kierownik [ 14 kwie 2026, 18:35 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Widzę że system świateł mijania kolejny raz został rozszerzony. Nawet nie chcę wiedzieć ile taka lampa kosztuje. Gratuluję wozu. Mega auto. |
|
| Autor: | Kermiter [ 15 kwie 2026, 20:35 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
W mojej ocenie, ostatnimi latami prawie wszystkie auta ciężarowe które mnie oślepiały to FH5 i to zazwyczaj lampa od strony pasażera. Chyba ten system nie do końca działa tak jak powinien, ale byłem też w niezłym szoku jadąc raz za takim FH5 na niemieckiej landówce, skubany tak pobocza oświetlał że ja mogłem tylko pomarzyć o takim efekcie w actrosie MP4 |
|
| Autor: | Pomiotszatana [ 16 kwie 2026, 1:39 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Ja mam jedno MP4 z 2016r na xenonie i to świeci jak mu się żywnie podoba. Czujnik od poziomu świateł z tyłu na ramie żyje własnym życiem, czy to oryginał czy zamiennik jeden pies. |
|
| Autor: | Settler [ 20 kwie 2026, 5:33 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Widzę że w Volvo to chyba w jednym budynku mają dział rozwoju technologii do osobówek i dużych. Mając V90 też miałem lampy w podobnej technologii i też zdażyło mi się jeździć na automacie i za kilka lat użytkowania wyrobiłem sobie taką teorię. Czujnik masz na szybie i problem były autostrady. W osobowym jako że jest niżej to czujnik później „łapał” światło z przeciwka, a w dużym siedzi się wyżej to kierowca widział że jedziesz na długich. Zazwyczaj mrugali jak auto wyłaniało się ze wzniesień. Na krajówkach i innych landach gdzie nie było barier rozdzielających to wszystko działało idealnie |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 20 kwie 2026, 9:06 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Tu jest też jak mówisz. Na autostradach, gdy są wysokie bariery, obojętnie jaka przeszkoda to nie zmieniają się jak powinny. Ciężko to wytłumaczyć, by musiał się każdy przejechać osobiście i zobaczyć jak to wygląda. Z mojej obserwacji wynika, jakby światło led w lampie składało się z kilku źródeł światła led i one wtedy po kolei przygasają itp. w zależności od tego co w danej sytuacji widzi czujnik. Mi masa ludzi mrugała na Francji czy Hiszpanii. Na krajówkach w Polsce dobrze się jedzie na tym, ale miałem kilka razy tak, że np. Idę po łuku w lewo, nagle wyłania się auto i czujnik coś źle zatrybił i zamiast przygasić lewą stronę bardziej, by nie oślepić, to zrobił na odwrót. Przygasła prawa, a lewa z opóźnieniem, przez co kolega z przeciwka dostał światłem niczym ze spawarki. |
|
| Autor: | dies_nefastus [ 05 maja 2026, 10:08 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
To Ty mi dziś u niemca na A5 kurz z naczepy zdmuchnąłeś? |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 05 maja 2026, 21:55 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Zgadza się, to ja. |
|
| Autor: | dies_nefastus [ 06 maja 2026, 5:19 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo FH500 XL |
Nie używam raczej, chyba że z kimś jadę. A nie pomyślałem w sumie żeby włączyć. Pozdro. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|