| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52234 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Nikos151 [ 04 lut 2026, 19:38 ] |
| Tytuł: | MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
Tgs 2008r 8x4 41-440 silnik D20 Brak retarda/intardera Przebieg 500k km wywrotka Nagle podczas jazdy znikło ogrzewanie, kierowca stanął na autostradzie i poinformował mnie o tym. Zaleciłem zgasić delikatnie odkręcić korek uzupełnić płyn i zjechać. Tak zrobił, ale poinformował że Man wypluł z 5-8l wody. Tyle uzupełnił. Zjechał na bazę odstawił auto i ponownie spróbował odkręcić korek i ta sama akcja wywala płyn i ogrzewania brak. Na następny dzień rano przybyłem z naszym serwisem, płynu uzupełniliśmy 2l. Na wolnych obrotach Man nie grzeje totalnie, po uzyskaniu 90° i trzymaniu na obrotach gorące powietrze dmucha, ale węże są twarde. 1 diagnoza kompresor do wymiany. Tak zrobiliśmy wymieniony na drugi 100% sprawny i szczelny wyjęty z naszego auta po wypadku. Brak poprawy 2. Test CO2 Zrobiony stwierdzono brak c02 3. Zawór przy przednim prawym kole wymieniony na drugi nowy Brak poprawy 4. Pompa wody + oba termostaty Brak poprawy 5. Wymiana korków Brak poprawy Co zauważyłem, gasisz auto uzupełniwszy płyn, odpalasz auto na otwartym korku i odrazu wypycha płyn przez korek. Drugi raz robiony test CO2 na innym płynie przez chłopa co tylko robi motory. Jasna diagnoza brak co2 w układzie Pompa daje ciśnienie bo zdejmowałem wężyk co wychodzi z podstawy pompy i idzie do zaworka przy prawym kole i do nagrzewnicy to normalnie ma ciśnienie. Ale nie pcha go dalej.... Pomysły podpowiedzi jakieś?? I tu moje pytanie co go boli?!?!! Bo mi się pomysły skończyły..... |
|
| Autor: | chodko [ 04 lut 2026, 21:45 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
Dla 100 % pewności odłącz sprężarkę od układu chłodzenia . |
|
| Autor: | Dolar [ 04 lut 2026, 22:03 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
U mnie w Manie też było ciśnienie w układzie i winna była sprężarka. Układ miał też trochę syfu i zabiło nagrzewnicę. Objawy były niemal identyczne. Mój szef gdzieś przeczytał, albo się dowiedział, że jak się trzyma 1500 obrotów i leci ciepłe powietrze to też jest winna sprężarka. TGS 2012r. |
|
| Autor: | Nikos151 [ 06 lut 2026, 8:34 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
Tyle że ja go zmieniłem. W 1 kolejności wyleciał kompresor. Ale dziś odepniemy go |
|
| Autor: | chodko [ 06 lut 2026, 9:42 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
Pisałeś że wymieniony ale na używany . Jest też możliwość że jest pęknięta tuleja na połowie wysokości lub niżej i wtedy może być przedmuch bez spalin . |
|
| Autor: | Nikos151 [ 06 lut 2026, 21:49 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
1 usterka znaleziona i ciepło wróciło, ale dalej się pompuje, kompresor pominięty, nic nie dalo. Zatkany był wężyk odpowietrzający w chłodnicy ten króciec i góry co wchodzi do zbiorniczka tam był zabity i przez to nie odowietrzal się. Spalin nie ma na 100% bo sprawdzałem dziś jeszcze z 5x A pompuje dalej i jak odkrece korek to widać że obieg jest, ale po chwili zaczyna podnosić płyn i pomalutku wyrzucać zaczyna. Jak zakrece korek węże twardnieją ciepłe powietrze jest temperatura w normie, mam 10 manów d20 i w żadnym tak nie jest więc mniemam że problem tylko w tym aucie. |
|
| Autor: | Nikos151 [ 12 lut 2026, 8:49 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
Przyczyna znaleziona..... Wpadł, nie wiem i nie wiem skąd, kawałeczek plastiku w rurkę wody od kompresora w blok po lewej stronie... a z drugiej strony pękła ta metalowa wkrętka która jest wkręcona w górę kompresora i od niej idzie wężyk do bloku w górę. Najlepsze że wpadło to od strony bloku do przewodu a ja pomijałem kompresor łącząc go z drugim węzem przy kompresorze.... Niewiarygodne i ciekawe z kad to kurestwo się wzięło. Plastik wyglądający jak kawałeczek ślizgu taki biały zabarwiony na brązowy. Każdy kto robił rozrządy to wie o jaki chodzi. Tylko teraz pytanie brzmi z kad to, co to i jak się tam znalazło? |
|
| Autor: | chodko [ 12 lut 2026, 18:43 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 8X4 Wyrzuca płyn. brak c02 w ukladzie |
Zapewne kawałek jakiejś zaślepki , kiedyś wyciągnąłem z pompy wodnej w Jelczu kawałek szmaty .Najważniejsze że naprawione bez rozbierania silnika . |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|