wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://wagaciezka.com/

Man TGL czy Marcedes Atego?
https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52211
Strona 1 z 1

Autor:  Bigi3 [ 25 sty 2026, 11:59 ]
Tytuł:  Man TGL czy Marcedes Atego?

Witam

Potrzebuje kupić ciężarówkę do 12dmc, na potrzeby własne. Myślę o manie tgl 12 lub marcedes atego 12 tylko słyszałem że mercedes ma problemy z dpfem który załącza się przy np rozładunku towaru i trzeba czekać pod sklepem. Znowu TGL nie ma tego problemu i wypalać dpf można nawet podczas jazdy.

Zależy mi na ładowności 5,5-6t, automacie, firance, ogrzewaniu postojowym, sypialni i na spalaniu do 18L/100km.

Co możecie polecić, z czego wybierać? Auto potrzebuje kupić do maja

Autor:  5eba [ 04 lut 2026, 18:59 ]
Tytuł:  Re: Man TGL czy Marcedes Atego?

iveco

Autor:  Cyryl [ 04 lut 2026, 19:06 ]
Tytuł:  Re: Man TGL czy Marcedes Atego?

nie mam doświadczenia Mercedesem, ale użytkowałem klika MAN-ów TGL i nie było z nimi większych problemów.
Cytuj:
iveco
nie pij wódki tylko mleko,
a oszczędzisz na IVECO.

Autor:  5eba [ 06 lut 2026, 7:40 ]
Tytuł:  Re: Man TGL czy Marcedes Atego?

Takie doświadczenie pewnej dużej firmy mającej we flocie kilkadziesiąt sztuk 12tek gdzie ocena aut to tylko i wyłącznie tabelki ...

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/