| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| MAN TGL - Blokująca się przednia oś https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52207 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Fifiel [ 14 sty 2026, 15:59 ] |
| Tytuł: | MAN TGL - Blokująca się przednia oś |
Witam. Mam problem z MAN TGL z 2013 roku. Mianowicie już drugi raz zblokowało mi przednią oś. Nie mam pojęcia czemu, jedyny błąd jaki wyświetlił sterownik to EBS 3530. Po wyłączeniu samochodu i odpaleniu ponownie auto normalnie jedzie i hamulce się nie blokują. Z przodu spaliło klocki, tył temp normalna. Dodatkowo czasami nie chce spuścić ręcznego, trzeba wyłączyć i włączyć auto i normalnie spuszcza. Gdzie szukać problemu? |
|
| Autor: | chodko [ 14 sty 2026, 21:13 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGL - Blokująca się przednia oś |
Zobacz ten wątek na dole masz pomocny załącznik do pobrania https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3394369.html Odnośnie ręcznego to zaczął bym od zaworu 4droznego , zawór przekaźnikowy i siłowniki . |
|
| Autor: | Fifiel [ 18 sty 2026, 9:40 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGL - Blokująca się przednia oś |
Cytuj:
Zobacz ten wątek na dole masz pomocny załącznik do pobrania https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3394369.html
Narazie znalazłem 2 kable zgnite z przodu na zagięciu, zrobiłem i zobaczymy co będzie dziać się dalej.
Odnośnie ręcznego to zaczął bym od zaworu 4droznego , zawór przekaźnikowy i siłowniki . |
|
| Autor: | Fifiel [ 01 mar 2026, 11:02 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGL - Blokująca się przednia oś |
Wymieniłem zawór 4 drożny i czujnik powietrza o numerze OE 81274210251, ręczny działa poprawnie. Niestety narazie rzadko ale nadal blokuje się przednia oś Samochód jedzie, ale tak jakby siłowniki nie były poprawnie uzupełniane odpowiednim ciśnieniem bo koła przyblokowuje i delikatnie ściska klocki do tarczy, że koła się grzeją podczas jazdy, prawe koło zaciska się nieco bardziej niże lewe bo jest cieplejsze. Nie wiem gdzie szukać problemu, a wymieniać pół auta po kolei to totalny bezsens. Zasugerowano mi, że może być problem w Głównym zaworze hamulcowym - ten, który jest z przodu pod maską ze sterownikiem, co o tym myślicie? Dodatkowo czasami ma taki problem, że włączam samochód pompuje do 6 bar i nie chce przebić dalej, wyłączę samochód, włączę na nowo i zaczyna normalnie wszystko działać. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|