| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Światła robocze w naczepie Wielton https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52206 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Fifiel [ 12 sty 2026, 20:52 ] |
| Tytuł: | Światła robocze w naczepie Wielton |
Chciałbym podlaczyc w naczepie wielton NS3K dodatkowe światła robocze. Bardzo zależy mi aby były włączane osobno z ciagnika, może to być jakaś kombinacja przycisków czy coś, albo dodatkowy przycisk z kabiny, ważne aby dało się je włączyć osobno. Ciagniki obsługujące naczepę to MAN TGX i Mercedes Actros. Czy ktoś ma jakieś schematy w ktory przewod wtyczki sie podlaczyc, lub inny pomysł? |
|
| Autor: | Luka [ 12 sty 2026, 21:05 ] |
| Tytuł: | Re: Światła robocze w naczepie Wielton |
Podbijam, bo to rzeczy, które mnie interesują. Miałem w jednej przyczepie, zastąpiona któraś nieużywana żyła w wiązce - podmienione w skrzynce bezpieczników samochodzie. Z perspektywy czasu, łatwiej i lepiej oświetla zamontowane na samochodzie, na nadkolach. O wiele lepiej widać jak przyczepa idzie na wyłamanym aucie, niż jak lampy były zamontowane przed osiami na przyczepie. Ale szukam sposobu na włączanie kogutów z auta, więc zbliżony temat. Zastanawiam się, czy zasilania nie wziąć z przeciwmgłowych i zamontować przełącznik on/on. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|