wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://wagaciezka.com/

DAF LF230 Euro 6
https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52192
Strona 1 z 1

Autor:  Amaury [ 20 gru 2025, 14:22 ]
Tytuł:  DAF LF230 Euro 6

Marka: DAF
Model: LF230 Euro6
Rok produkcji: 2018
Przebieg:
Wyposażenie: kabina dzienna 3-osobowa, podwozie z zabudową samowyładowczą 2x4
- skrzynia manualna 6-biegowa,
- PTO,
- ABS, ESP
- blokada mechanizmu różnicowego
- koguty ostrzegawcze,
- adaptacyjny tempomat,
- automatyczne hamowanie awaryjne,
- Bluetooth, tachograf cyfrowy,
- elektryczne szyby i lusterka,
- centralny zamek,
- skrzynie boczne

Zabudowa: Wywrotka + żuraw HDS FASSI F235 (osprzęt: chwytak do materiałów sypkich lub hak, dodatkowy wysięg)

Obsługiwane kierunki: FRANCJA - okolice Angers (około 60 km): departamenty Maine-et-Loire i Mayenne.
Pojazd wykorzystywany do prac nagrobkowych i kopanie grobów

Fotografie:
Ciężarówka z rozłożonym żurawiem podczas pracy na cmentarzu :
Obrazek
Z różnych kątów :
Obrazek
Obrazek
Kabina:
Obrazek

Przepraszam za ewentualne błędy językowe lub techniczne :evil: ...

Autor:  Luka [ 22 gru 2025, 6:01 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁

Autor:  Amaury [ 22 gru 2025, 8:08 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Cytuj:
Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁

Obok znajduje się drugi DAF LF z żurawiem PM 28.5 o zasięgu 22 m. :lol: :lol:

Autor:  Damian_DAF [ 22 gru 2025, 9:54 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Fajne autko, na jeżdżenie w koło komina to starczy. :D
Od pewnego czasu zastanawiał mnie temat pracy kierowcy we Francji. Jak tam macie, jako kierowcy? Kasa dużo lepsza niż np. jakbyś pracował na zwykłym etacie w jakiejś firmie po 8 godzin? W sumie nawet nie wiem jaki tam jest standardowy wymiar czasu pracy. Chętnie bym posłuchał jak tam jest, bo o Francji nigdy za wiele się nie mówi. :D

Autor:  Amaury [ 22 gru 2025, 10:41 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Cytuj:
Fajne autko, na jeżdżenie w koło komina to starczy. :D
Od pewnego czasu zastanawiał mnie temat pracy kierowcy we Francji. Jak tam macie, jako kierowcy? Kasa dużo lepsza niż np. jakbyś pracował na zwykłym etacie w jakiejś firmie po 8 godzin? W sumie nawet nie wiem jaki tam jest standardowy wymiar czasu pracy. Chętnie bym posłuchał jak tam jest, bo o Francji nigdy za wiele się nie mówi. :D
Nie będę w stanie dokładnie powiedzieć, jak wygląda sytuacja kierowców zawodowych we Francji, ponieważ nie wykonywałem tego zawodu.
We Francji klasyczny pełny etat to 35 godzin tygodniowo (ja sam pracuję obecnie na umowie CDI 39 h/tydz.), a nadgodziny są płatne według wyższej stawki.
Przy tym wszystkim oraz przy różnych dodatkach związanych z zawodem kierowcy (noclegi poza domem, jazda ekonomiczna itp.) myślę, że można uzyskać dobre zarobki.

Autor:  Kermiter [ 22 gru 2025, 13:30 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Cytuj:
Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁
Fajne zwrotne podwozie pod taką robótkę, przemyślany pojazd :D
Dużo masz roboty w tej branży ? Dziennie ile jesteś w stanie "dołków" przygotować ?

Autor:  Luka [ 22 gru 2025, 17:20 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Tylko pachnie przewaloną osią, zwłaszcza, że jest tuż za kabiną.
Jaką masz oś z przodu? Jakie ma dopuszczalne obciążenie?

Autor:  Amaury [ 22 gru 2025, 20:58 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Cytuj:
Tylko pachnie przewaloną osią, zwłaszcza, że jest tuż za kabiną.
Jaką masz oś z przodu? Jakie ma dopuszczalne obciążenie?
6t z przodu, 10.5t z tyłu

Autor:  Amaury [ 22 gru 2025, 21:06 ]
Tytuł:  Re: DAF LF230 Euro 6

Cytuj:
Cytuj:
Francuzi mają fantazje. Taki duży żuraw na tak małym podwoziu 🙆😁
Fajne zwrotne podwozie pod taką robótkę, przemyślany pojazd :D
Dużo masz roboty w tej branży ? Dziennie ile jesteś w stanie "dołków" przygotować ?
Pracy nie brakuje :lol:
W zależności od prac może to trwać cały dzień lub pół dnia.
Często używamy minikoparek.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/