| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52162 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | anDŻej [ 05 gru 2025, 22:26 ] |
| Tytuł: | Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
Jak w temacie: Czy mogę zamontować "hebel" na kablu/mostku pomiędzy dwoma akumulatorami ? Czy jednak koniecznie na kablu masowym ? Mój mostek jest w katastrofalnym stanie (korozja) więc wylatuje, robiąc nowy od razu bym dał dłuższe przewody i dodał hebel 600A. Może tak być ? |
|
| Autor: | zzx [ 06 gru 2025, 9:18 ] |
| Tytuł: | Re: Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
w jakim celu? |
|
| Autor: | anDŻej [ 17 gru 2025, 15:12 ] |
| Tytuł: | Re: Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
Aby rozłączać zasilanie z akumulatorów przy dłuższych postojach w celu uniknięcia ich powolnego rozładowywania przez urządzenia pobierające prąd na wyłączonym silniku (radio, alarm) |
|
| Autor: | Cyryl [ 17 gru 2025, 15:56 ] |
| Tytuł: | Re: Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
główny wyłącznik stosuje się na kablu prądowym. trzeba pamiętać, że wyłącznik ten odłącza wszystkie urządzenia z wyjątkiem tachografu. o zastosowaniu wyłącznika na mostku nigdy nie słyszałem. |
|
| Autor: | zzx [ 18 gru 2025, 8:20 ] |
| Tytuł: | Re: Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
Jak masz dobre akumulatory to i miesiąc mogą stać i pojazd odpali, a poza tym jak pisze Cyryl. |
|
| Autor: | anDŻej [ 18 gru 2025, 13:25 ] |
| Tytuł: | Re: Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
Cytuj:
główny wyłącznik stosuje się na kablu prądowym.
Dziwne bo w koparce volvo mam hebel fabryczny na kablu masowym.trzeba pamiętać, że wyłącznik ten odłącza wszystkie urządzenia z wyjątkiem tachografu. o zastosowaniu wyłącznika na mostku nigdy nie słyszałem. Tachografu nie używam, użytkowanie auta prywatne. |
|
| Autor: | anDŻej [ 18 gru 2025, 13:28 ] |
| Tytuł: | Re: Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
Cytuj:
Jak masz dobre akumulatory to i miesiąc mogą stać i pojazd odpali, a poza tym jak pisze Cyryl.
To się zgadza, mierzyłem dzisiaj i mam statycznego poboru dokładnie 0,09 Aa więc wyczerpanie 180Ah baterii ze 100% do 70% powinno zająć w przybliżeniu około 25 dni Raczej tyle stać nie będzie ale hebel wleci ostatecznie na kabel ujemny, żeby nie bawić się z klemami. |
|
| Autor: | zzx [ 19 gru 2025, 7:43 ] |
| Tytuł: | Re: Czy mogę zamontować "hebel" na mostku pomiędzy akumulatorami ? |
Twoja sprawa. Zakładając na przewód + wcale nie trzeba się motać z klemami. Wystarczy założyć przewód z 2 oczkami - przewód + kończący się przy rozruszniku połączyć do hebla i od hebla założyć przewód z 2 oczkami gdzie jeden jest podłączony do hebla a drugi do rozrusznika. I tyle roboty. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|