| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Szabrunek. https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52161 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Kierownik [ 05 gru 2025, 16:32 ] |
| Tytuł: | Szabrunek. |
Rozbita Kania miała być naprawiana, ale wyszło że chyba nie ma sensu. Wezmę z polisy ile dadzą, wrak zabiera ubezpieczyciel. Z racji że kolejne auto stoi już na bazie, pasuje mi trochę rzeczy przełożyć z wraku do tej nowej. I teraz pytanie: czy jak ktoś weźmie sobie ładne aluski z wraku, a założy zwykłe stalowe, plus jeszcze kilka pierdół, to czy potem to wygeneruje problem? Ma ktoś doświadczenie w takim temacie? |
|
| Autor: | Rossi [ 05 gru 2025, 19:44 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Sztuka jest sztuka. Grunt to podmieniać na popsute, a nie że wykręcać i zabierać całkiem. |
|
| Autor: | Kierownik [ 05 gru 2025, 19:51 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
No sie wie Problem tylko czy ktoś nie sapnie że były polerowane aluski, a będą stalowe. |
|
| Autor: | Grzesiek_KBR [ 05 gru 2025, 22:26 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
A nie masz od kogo kupić nawet krzywych i dla picu przelecieć pastą? |
|
| Autor: | Atego1228 [ 06 gru 2025, 0:27 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Tam się chłopie będziesz przejmował. Mieliśmy wóz w leasingu i był sztych nie z naszej winy. Podmianki były różnego rodzaju, to co było włożone przez nas i myśleli że tak wóz wyjedzie na lawecie to byli w błędzie. Ale luzak, żadnych zażaleń nie było |
|
| Autor: | Cyryl [ 06 gru 2025, 8:43 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
1. czy podczas zawarcia umowy przedstawiciel ubezpieczyciela robił zdjęcie? jeżeli ubezpieczenie było zawierane zdalnie, to nie ma sprawy. 2. nawet gdyby gdzieś było świadectwo, że ten samochód kiedyś posiadał takie felgi, to zawsze mogłeś jest wymienić na zwykłe na przykład pół roku przed zdarzeniem, albo w miejscu wypadku ktoś mógł wyszabrować koła, a Ty wstawiłeś takie jakie są, aby auto mogło stanąć o własnych siłach. |
|
| Autor: | Atego1228 [ 06 gru 2025, 17:59 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Jedno mnie dziwi. Największy kozak forumowy pyta o felgi śmieszne, czy zamienić alusa na stalówkę. Reszta daje rady wyciągnięte nie powiem skąd. Jeżeli taki fachowiec jak kierownik, miałby polerować jakiegoś uszkodzonego alusa to kim jest? Odpowiedz sobię sam chłopaku. Jeden z najbardziej oczytanych fachowców transportu w okół komina pyta się o takie detale. Gdybyś cały piec chciał zamienić, albo nie wiem różne komputery itp itd podmienić. Mogę zrozumieć. Co ty fachowcu, fachowców nie masz? Proszę cię więcej nie żartuj |
|
| Autor: | Kierownik [ 06 gru 2025, 18:24 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Widzisz Atego, problem jest taki, że my myślimy odwrotnie. Gdybym miał zamienić komputery, jakiś moduł tego typu pierdoły, to nawet bym się nie zastanawiał, bo zrobił bym to tak że po programowaniu nikt by się nie jorgnął. Z elementami zewnętrza, widocznymi na zdjęciach, temat jest bardziej problematyczny. Nie wiem ile miałeś szkód całkowitych. Pewnie jak masz ze 100 aut, to takie całki likwidujesz ze dwie do roku. Ja nie. To moja pierwsza tak poważna szkoda z Ac, dlatego uważam że czasem poprostu dobrze jest się skonsultować z innymi. Z resztą, trochę żałuję że tu zapytałem. Jebnę sobie te felgi, a jak ktoś się przyczepi to poprostu za nie zapłacę Dziadtrans Rulez! |
|
| Autor: | Atego1228 [ 06 gru 2025, 18:32 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Rozsmieszyles mnie bardzo. Szkoda całkowita od bitych 6 lat jedna. Ale wiesz co, śmieszne jest to, że pytasz się chłopakom z forum jak z alusami sobię poradzić. Śmieszne rzeczy piszesz ostatnimi czasy. I takie pytanie przyjacielu ci zadam. (Na wszystko czas jest potrzebny) Odkrecisz te śmieszne felgi, czy będziesz mi odpisywał? |
|
| Autor: | Kierownik [ 06 gru 2025, 18:42 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
W poście wcześniej jest napisane co zrobię, doczytaj. Oczywiście jeśli chcesz, to poświęcę Ci uwagę, sobota jest, mam chwilę. |
|
| Autor: | Atego1228 [ 06 gru 2025, 19:10 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Masz tyle roboty że aż płacze. Chłopie właśnie zwróciłem ci uwagę na ten temat. Nagle moje wnioski i słowa kopiujesz. Tyle co wiem, podobno jesteś ze świętokrzyskiego. Sobię przyjadę zapale sobię fajka, i typ gówniane felgi będzie mi sprzedawał. Wez chłopie bo zgasze cię jak kupa. Tyle co tu się naczytałem ja [wycenzurowano]. Jesteś śmieszny i idź sobie skibki chleba robić. A od konkretów daj sobię synu spokój. Kurde proszę cię, mało tego nie odzywaj się w na prawach. MAASZ FELGI! Warto czasami poczekać |
|
| Autor: | Kierownik [ 06 gru 2025, 19:20 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Vagobondo, rozumiem że dziś sobota, może to jedno piwo, jeden buszek... No nie podołałeś. Ja może zestawie Cię z twoimi myślami samego. W poniedziałek jak Cię będzie puszczać, sam przed sobą będziesz się wstydził. Ludzie o krótkim rozumie tak mają, nie Ty pierwszy. |
|
| Autor: | dies_nefastus [ 07 gru 2025, 5:52 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Cytuj:
Z resztą, trochę żałuję że tu zapytałem. Jebnę sobie te felgi, a jak ktoś się przyczepi to poprostu za nie zapłacę
Weź to na zdrowy rozum. Robili fotki jak kanja alusami stała. Ale przez ten czas mogłeś zrobić cokolwiek. Kierowca mógł rozjechać na pasach 10 zakonnic albo wjechać pełnym klopsem na wysepkę ronda i rozkurzyć alusy w pył, a Ty wtedy założyłeś stalówki.Dziadtrans Rulez! "Nie mamy pańskiego płaszcza, i co Pan nam zrobi?" Masz gdzieś w umowie że wrak auta ma być w 100% tożsamy z tym co Ci sfinansowali? |
|
| Autor: | Długi [ 07 gru 2025, 10:39 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Ludzie złoci… ostatnio czytałem jak się ludzie zastanawiali w komentarzach na FB czy nowe FH w PSP, będzie „pasowało” pod cysternę czy ma „dożywocie” pod plandeką, bo jak inna marka ciągnika to pewnie siodło inne. Inny pacjent się zgrzał, że kto to i po co kupił, przecież do lasu nie wjedzie. A Wy się kochani zastanawiacie czy jakiś łeb z ubezpieczalni ogarnie czy to są felgi aluminiowe czy stalowe? XD Kółko to kółko! Ja bym ten ciągnik ograbił, tak jak się „przygotowuje” auta do wysyłki na Afrykę. I dziękuję za tą wypowiedź. |
|
| Autor: | Atego1228 [ 07 gru 2025, 12:47 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
W sumie kieras, weź jak ja kiedyś kup rometa bez papierów, przejedź się po wiosce fajnie będzie. Może alusy do rometa wsadzisz będziesz cisnął oporowo koligen. Wtedy będzie pełen szacunek! |
|
| Autor: | Luka [ 07 gru 2025, 23:39 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Po co robicie taki gnój w sumie w dość ciekawym temacie? |
|
| Autor: | 5eba [ 16 gru 2025, 20:18 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Weź kup coś w Polsce ... Jeszcze z 2 pokolenia chyba trzeba ... Kupujesz auto z aukcji - widzisz zderzak, maska ,bak - a się okazuje, że 80% części trzeba bo wszystko podmienione ... |
|
| Autor: | Kierownik [ 18 gru 2025, 20:49 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
No tak, bo ty sprzedane auto pewnie jeszcze tankujesz do pełna nowemu właścicielowi. Już to widzę Na aukcji kupujesz na podstawie zdjęć z aukcji, a nie zdjęć z wyceny szkody. Rozumiesz różnicę? Ps. Jak chcesz to kupić, to kup odemnie, dodam ci te felgi |
|
| Autor: | 5eba [ 20 gru 2025, 20:30 ] |
| Tytuł: | Re: Szabrunek. |
Oczywiście, że nie tankuję, ma starczyć do CPNu 1,2 km ode mnie, lewarków też już mam pełno w garażu ale zawsze przyda się następny ... Ale sprzedając auto do Afryki zostawiłem 200dolarów w umówionym miejscu z kupującym za Webasto (przecież ciepło mają |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|