| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| MAN TGX 2025 https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52159 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Wąski90 [ 03 gru 2025, 5:46 ] |
| Tytuł: | MAN TGX 2025 |
Witam , dostałem nowego Mana TGX 18.520 D30 rok 2025 silnik i skrzynia podzespoły Scania. Pytanie dotyczy skrzyni ma 13 biegów i 14 nadbieg który prawie wcale nie wskakuje. Auto ma blokadę 85km/h wedle google mapy idzie 84km/h czy to tu leży wina? Za mała prędkość ? A jak już wskoczy 14 auto ma 800ob/min. Ktoś też tak ma? |
|
| Autor: | Mihu [ 03 gru 2025, 15:22 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGX 2025 |
Nawet przy 90km/h mało kiedy wrzuca nadbieg. Muszą być ku temu naprawdę optymalne warunki. Podobnie jest w Scanii. Rzędówki z mostami 2.12 mało kiedy wrzucają OD. BTW. Sprawdź czy w trybie Efficency (bo pewnie masz domyślnie ustawiony Efficency +) nie będzie jechał 90km/h. |
|
| Autor: | Wąski90 [ 03 gru 2025, 21:46 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGX 2025 |
Domyślnie mam efficiency ale na nim jak na tym z + jedzie max 85km/h. Czyli jak mówisz że przy 90 i tak często nie korzysta z nadbiegu to nie ma co się stresować, wychodzi na to że tak musi być |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|