wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://wagaciezka.com/

MAN TGX 2025
https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52159
Strona 1 z 1

Autor:  Wąski90 [ 03 gru 2025, 5:46 ]
Tytuł:  MAN TGX 2025

Witam , dostałem nowego Mana TGX 18.520 D30 rok 2025 silnik i skrzynia podzespoły Scania. Pytanie dotyczy skrzyni ma 13 biegów i 14 nadbieg który prawie wcale nie wskakuje. Auto ma blokadę 85km/h wedle google mapy idzie 84km/h czy to tu leży wina? Za mała prędkość ? A jak już wskoczy 14 auto ma 800ob/min. Ktoś też tak ma?

Autor:  Mihu [ 03 gru 2025, 15:22 ]
Tytuł:  Re: MAN TGX 2025

Nawet przy 90km/h mało kiedy wrzuca nadbieg. Muszą być ku temu naprawdę optymalne warunki. Podobnie jest w Scanii. Rzędówki z mostami 2.12 mało kiedy wrzucają OD.
BTW. Sprawdź czy w trybie Efficency (bo pewnie masz domyślnie ustawiony Efficency +) nie będzie jechał 90km/h.

Autor:  Wąski90 [ 03 gru 2025, 21:46 ]
Tytuł:  Re: MAN TGX 2025

Domyślnie mam efficiency ale na nim jak na tym z + jedzie max 85km/h. Czyli jak mówisz że przy 90 i tak często nie korzysta z nadbiegu to nie ma co się stresować, wychodzi na to że tak musi być 🤷‍♂️

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/