| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Francuz chce pracować jako kierowca w Polsce – kilka pytań https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52150 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Amaury [ 19 lis 2025, 19:40 ] |
| Tytuł: | Francuz chce pracować jako kierowca w Polsce – kilka pytań |
Cześć. Jestem młodym Francuzem i obecnie zdobywam prawo jazdy kategorii C, CE i kod 95. Po ich zdobyciu chcę mieszkać i pracować w Polsce. Czy znacie Państwo kierowców w podobnej sytuacji jak ja? (lub z innych krajów UE) Czy uważacie, że firmy transportowe przyjmą zagranicznych kierowców bez doświadczenia? (Będę miał około 6 miesięcy doświadczenia w prowadzeniu ciężarówek, a nie z naczepami) Czy wiecie Państwo, czy konwersja prawa jazdy (francuskiego na ciężarowe) jest skomplikowana i konieczna? Dziękuję za odpowiedź. |
|
| Autor: | Cyryl [ 19 lis 2025, 20:31 ] |
| Tytuł: | Re: Francuz chce pracować jako kierowca w Polsce – kilka pytań |
brakuje tylu kierowców, że przyjmą każdego, kto ma uprawnienia. co prawda z tamtego regionu kierowców nie spotkałem, ale podczas szkolenia na KW przez moje ręce przeszła cała armia Ukraińców, Mołdawian i Białorusinów. |
|
| Autor: | Amaury [ 19 lis 2025, 21:41 ] |
| Tytuł: | Re: Francuz chce pracować jako kierowca w Polsce – kilka pytań |
Cytuj:
brakuje tylu kierowców, że przyjmą każdego, kto ma uprawnienia.
Dobrze, to trochę jak we Francji, gdzie brakuje kierowców.co prawda z tamtego regionu kierowców nie spotkałem, ale podczas szkolenia na KW przez moje ręce przeszła cała armia Ukraińców, Mołdawian i Białorusinów. Ponieważ jeszcze nie mówię po polsku, wyobrażam sobie, że różne strony dostosowują się i potrafią porozumieć się ...po angielsku? |
|
| Autor: | Cyryl [ 19 lis 2025, 21:45 ] |
| Tytuł: | Re: Francuz chce pracować jako kierowca w Polsce – kilka pytań |
w transporcie dystrybucyjnym czy lokalnym, to raczej trochę trudne, ale po dużym doświadczeniu z kierowcami mającymi trudności językowe, to chyba coś się znajdze. najpewniejsze są przerzuty unijne, tak bez znajomości języka polskiego można sobie dać radę. |
|
| Autor: | Luka [ 19 lis 2025, 23:22 ] |
| Tytuł: | Re: Francuz chce pracować jako kierowca w Polsce – kilka pytań |
Cytuj:
Ponieważ jeszcze nie mówię po polsku, wyobrażam sobie, że różne strony dostosowują się i potrafią porozumieć się ...po angielsku?
Bez problemu, większość młodszego pokolenia mówi po angielsku, a jeśli trafisz do transportu międzynarodowego, to tam spedytorzy koniecznie muszą mówić co najmniej po angielsku.
|
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|