| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| MAN TGX 18.440 EfficientLine 2 2016 – bujanie, dobicia i utrata trakcji, zawieszenie sprawdzone https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52149 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Amad100 [ 17 lis 2025, 0:36 ] |
| Tytuł: | MAN TGX 18.440 EfficientLine 2 2016 – bujanie, dobicia i utrata trakcji, zawieszenie sprawdzone |
Witam. Mam problem z man tgx 18 440 efficientline 2 z 2016 roku. Problem polega na tym, że autem buja i dosyć mocno dobija na dziurach, przy czym również się strasznie buja. Wchodząc w łuk ma się wrażenie jakby naczepa szła z opóźnieniem. Dodam jeszcze, że czuje się każdą krzywiznę drogi, bo jak wchodzi się w luk, który jest pod lekkim kątem, albo po prostu droga jest pod lekkim skosem, to auto od razu na nie reaguje i ściąga. Auto stało się strasznie ociężałe.. wolno się rozpędza i gubi trakcję. Problem też występuje z samym koniem. Problem się nasila jak objętość naczepy się zmienia. W sensie jak jadę załadowany na maksa i zrzucę powiedzmy połowę towaru w jednym punkcie, to wtedy ten tył jest bardziej pływający. Zawieszenie sprawdzone bardzo dokładnie na 2 warsztatach. Amorki przód i tył nowe, resory również, sierżant ani drgnie. Stawiam na pneumatykę, bo kiedyś ten problem występował ale zdarzało się to raz na jakiś czas. Pytanie brzmi, gdzie szukać. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|