| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52117 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Kierownik [ 30 paź 2025, 21:56 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Witamy ponownie w naszych skromnych progach! Mało nas tu zostało, ale cieszymy się że wygrzebałeś gdzieś login i hasło. Pisz, wstawiaj zdjęcia, opowiadaj historie. Czekam na to. Tak z 10 lat temu oglądałem lajwy z twoich tras. Gdzieś tam na twoim kanale migały mi filmy z M3. Pozdro i czekamy na więcej. "Cały twój" pamiętam ten napis na blendzie. |
|
| Autor: | Bauer [ 30 paź 2025, 22:46 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Totus Tuus. Kojarzę tematy, opowieści, i live 24h z kamerki w samochodzie. Nie wiem czy nie byłeś pierwszy, który w ten sposób relacjonował prace za kierownicą i to jeszcze zza oceanu, później chyba pojawił się Zazuniuk. Tak czy inaczej pogratulować emerytury, że zdrowie dopisało i na przestrzeni 9 mln kilometrów, bezpiecznie dojechało się do docelowej bazy. |
|
| Autor: | Kermiter [ 30 paź 2025, 22:55 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Witaj Piotrze po latach ! Ja co jakiś czas przeglądałem Twój kanał na YT. Ostatnio bardzo mnie wciągneła seria gdzie opowiadałeś całą swoją historię zawodową i wyjazd do Ameryki- mega fajnie to wyszło Korzystaj teraz z życia i ciesz się zdrowiem każdego dnia |
|
| Autor: | hiob [ 30 paź 2025, 23:05 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Cytuj:
Totus Tuus.
Dziękuję. Rafała wyprzedziłem o ładne kilka lat, pierwsze transmisje były w 2007 roku, jeszcze zanim było to możliwe na YT. Korzystałem z nieistniejącej platformy camstreams: https://web.archive.org/web/20070911174 ... reams.com/ YT umożliwiło nadawanie na żywo w 2013 roku. Kojarzę tematy, opowieści, i live 24h z kamerki w samochodzie. Nie wiem czy nie byłeś pierwszy, który w ten sposób relacjonował prace za kierownicą i to jeszcze zza oceanu, później chyba pojawił się Zazuniuk. Tak czy inaczej pogratulować emerytury, że zdrowie dopisało i na przestrzeni 9 mln kilometrów, bezpiecznie dojechało się do docelowej bazy. Po moim pierwszym caboverze przyszła kolej na conventionale. Miałem jednego klasyka W900 i dwa "mrowkojady" T600
|
|
| Autor: | hiob [ 30 paź 2025, 23:08 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Cytuj:
Witaj Piotrze po latach !
Nawet mnie zaskoczyła popularność tej serii, bo powstała "z niczego" - bez scenariusza, bez przygotowania. Można ją znaleźć tutaj: Ja co jakiś czas przeglądałem Twój kanał na YT. Ostatnio bardzo mnie wciągneła seria gdzie opowiadałeś całą swoją historię zawodową i wyjazd do Ameryki- mega fajnie to wyszło Korzystaj teraz z życia i ciesz się zdrowiem każdego dnia https://www.youtube.com/watch?v=79HQs8r ... 5USAeQQa9V |
|
| Autor: | Cyryl [ 01 lis 2025, 8:12 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
nie wiem czy się nie mylę, ale na jednym z wcześniejszych zdjęć widziałem w tle spacerujące mamuty, to na prawdę musiało być dawno. |
|
| Autor: | Kierownik [ 01 lis 2025, 8:28 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Jak wypada porównanie amerykańskich trucków do amerykańskiej wersji Volvo? Pytam o trucki mniej więcej z tego samego okresu produkcji. |
|
| Autor: | hiob [ 01 lis 2025, 16:30 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Cytuj:
Jak wypada porównanie amerykańskich trucków do amerykańskiej wersji Volvo? Pytam o trucki mniej więcej z tego samego okresu produkcji.
Miałem okazję przejechać się ośmioma europejskimi ciężarówkami dla TVN Turbo i, szczerze mówiąc, byłem pozytywnie zaskoczony komfortem i jakością wykończenia tych pojazdów. Powiedziałbym tak: Klasyki takie jak KW T600/T660/T800/W900, czy Peterbilt 377/379 to jakiś żart. Dobrze wyglądają na plakacie, ale z punktu widzenia kierowcy, ergonomii, to jakieś średniowiecze. Ja jeździłem Kenworthami przez niemal 20 lat, ale jak pierwszy raz przejechałem się Volvo, nawet nie chciałem już spojrzeć w stronę Kenworthów. Teraz sytuacja jest trochę inna, Kenworthy i Peterbilty nowej generacji są nowoczesne i ergonomiczne. Takie modele jak KW T680. W990, Czy Pete 579 i 589 są naprawdę na światowym poziomie i sprzedają się bardzo dobrze. Ale model KW W900 ciągle jeszcze jest produkowany... Podsumowując, z punktu widzenia kierowcy powiedziałbym, że europejskie mają nieznaczną przewagę, ale gdy czekamy na ładunek, kręcimy przerwę, czy śpimy, to amerykańskie wygrywają bez dwóch zdań. Tu filmy z programu Na Osi: https://www.youtube.com/watch?v=HtigJKq ... g8EtthS0m2 |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 01 lis 2025, 23:37 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Jakby taką blendę zobaczyli Niemcy, to zawał BALM gwarantowany, nie wspominając o Austryjakach. |
|
| Autor: | Luka [ 02 lis 2025, 0:09 ] |
| Tytuł: | Re: -Dawno, dawno temu... -To bajka? -Nie, historia. ;-) |
Ten W900 w tym kolorze, to naprawdę wygląda jak z plakatu. Europejskie Volvo miało później podobny kolor, kolega Wojszko miał FH w podobnym kolorze, też sztosik wyglądało. A miałeś okazje porównać Volva europejskie do amerykańskich? Wiadomo, że przestrzeń sypialniana inna, ale poza tym duże różnice między tymi autami? |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|