| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| MAN TGS 26.480 2012 - pytanie o gałka zmiany biegów https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52108 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | ShapRee [ 05 paź 2025, 19:19 ] |
| Tytuł: | MAN TGS 26.480 2012 - pytanie o gałka zmiany biegów |
Witam, mam do wymiany gałkę zmiany biegów w MANie i zastanawiam się czy mogę go wymienić na gałkę z przyciskiem do zatwierdzania połówek, bo aktualna gałka nie posiada takiego przycisku i trzeba zatwierdzać sprzęgłem. Sprawdzałem i gniazdo w które wpina się kostkę od przycisków na gałce posiada 6 przewodów, czyli dwa dodatkowe jak się domyślam od przycisku zatwierdzania połówek. Teraz się zastanawiam czy wystarczy założyć gałkę z przyciskiem i będzie działało, czy jeszcze trzeba jakąś ingerencje komputerem wykonać. Będę wdzięczny z rady jeśli ktoś się orientuje. |
|
| Autor: | chodko [ 05 paź 2025, 19:40 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 26.480 2012 - pytanie o gałka zmiany biegów |
Jeśli chodzi Ci o przycisk Comfort Shift to można za jego pomocą też zmieniać biegi , ale na pewno jest inna pompka sprzęgła . |
|
| Autor: | chodko [ 05 paź 2025, 21:16 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 26.480 2012 - pytanie o gałka zmiany biegów |
Przecież pompkę zobaczysz po otwarciu maski , zobacz w internecie jak wygląda ta z Comfort shift i będziesz wszystko wiedział . |
|
| Autor: | ShapRee [ 05 paź 2025, 21:37 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 26.480 2012 - pytanie o gałka zmiany biegów |
Dzięki chodko za info, jest to jakiś trop, z tego co szukam to wszystkie pompki sprzęgła jakie znalazłem są z zaworem comfort shift, się jeszcze okaże że u mnie też jest ten zawór tylko z jakiegoś powodu gałka bez przycisku, a jeśli nie to można dokupić sam zawór i dołożyć do pompki, lub całą pompkę z zaworem, tylko czy to zadziała w tak prosty sposób, czy nie trzeba by było jeszcze tego programować jakoś komputerem. Muszę popatrzeć. |
|
| Autor: | chodko [ 07 paź 2025, 19:13 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 26.480 2012 - pytanie o gałka zmiany biegów |
Jak chcesz to podaj mi VIN , może być przez prywatną wiadomość ,to sprawdzę Ci w Mantis z jaką pompką i gałką wyjechał z fabryki .Nie jestem tylko pewien że moja wersja obejmuje ten rok produkcji .Jeśli wyszedł bez Comfort shift to na pewno trzeba to aktywować w sterowniku ale dla kogoś obeznanego to parę minut zabawy . |
|
| Autor: | 5eba [ 10 paź 2025, 10:22 ] |
| Tytuł: | Re: MAN TGS 26.480 2012 - pytanie o gałka zmiany biegów |
Komfort Shift to nie tylko przycisk - chcąc to założyć do auta nie mającego - szkoda czasu i pieniędzy ... |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|