| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Naczepa Schmitz siedzi na prawą stronę https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52081 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Paszkin1 [ 13 sie 2025, 19:51 ] |
| Tytuł: | Naczepa Schmitz siedzi na prawą stronę |
Witam. Mam taką przypadłość że Schmitzem. Chodzi o to że naczepa siedzi na prawą stronę. Patrząc na poduszki prawa strona siedzi dobry centymetr niżej aniżeli lewa i stąd ten przechył.... Czy jest taka możliwość że zawor podaje mniejsze ciśnienie na prawą stronę i stąd ten przechył? Miał ktoś podobny przypadek? |
|
| Autor: | chodko [ 13 sie 2025, 21:36 ] |
| Tytuł: | Re: Naczepa Schmitz siedzi na prawą stronę |
Jeśli to naczepa na pół resorze to problem leży w gumowej przekładce na osi . Jest a youtube filmik jak to naprawić . W skrócie trzeba podeprzeć równo tył naczepy ,wypuścić powietrze z poduszek , rozkręcić strzemiona na pół resorach na obydwu stronach 3 osi ,wyciągnąć blaszane przekładki , wyczyścić lub wymienić na nowe to samo z gumowymi jeśli są sparciałe koniecznie wymienić . Jeśli przechył jest duży to to samo na 2 osi . |
|
| Autor: | Paszkin1 [ 13 sie 2025, 22:01 ] |
| Tytuł: | Re: Naczepa Schmitz siedzi na prawą stronę |
Dzięki za odpowiedź kurcze ale naczepa ma 3 lata dopiero.... Czy już po takim czasie by się wyrobiły te podkładki? Mógłbyś podesłać link do tego filmiku odnośnie naprawy tej przypadłości? |
|
| Autor: | chodko [ 13 sie 2025, 22:22 ] |
| Tytuł: | Re: Naczepa Schmitz siedzi na prawą stronę |
Trzeba w nowej naczepie ze dwa razy sprawdzić dokręcenie strzemion .Znalazłem inny mniej dokładny https://www.youtube.com/watch?v=2Wpm-aRvmmU |
|
| Autor: | Paszkin1 [ 13 sie 2025, 22:49 ] |
| Tytuł: | Re: Naczepa Schmitz siedzi na prawą stronę |
Dzięki wielkie trzeba będzie tak zrobić bo [wycenzurowano] oko generalnie jak na to patrzę. |
|
| Autor: | Rossi [ 14 sie 2025, 0:13 ] |
| Tytuł: | Re: Naczepa Schmitz siedzi na prawą stronę |
U mnie jedna naczepa jeszcze na gwarancji tak miała, ale nie robili tego na serwisie, tylko kazali zaprowadzić do fabryki w Altenberge. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|