| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Najlepsze przypały i teksty Majkelów https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52071 |
Strona 1 z 7 |
| Autor: | Jacoo [ 03 sie 2025, 20:38 ] |
| Tytuł: | Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Miejsce w którym będziemy dzielić się najlepszymi przypałami Majkelów. Mile widziana dokumentacja fotograficzna. Niech to będą autorskie wyczyny a nie linki z YT, TikToka. W tym miejscu należałoby wyjaśnić kim jest Majkel? Otóż typowy Majkel, to kierowca, narodowość jest w tym przypadku mniej istotna, który odstawił coś, po czym ręce odpadają. Ubezpieczyciele liczą straty, blacharze się cieszą, ludzie pytają "jak do tego doszło?", a szefowie... cóż cieszą się, że koła się toczą |
|
| Autor: | Luka [ 06 sie 2025, 23:03 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Nie ma tam u was jakiegoś zamka przy siłowniku? W sumie trochę przypałowo jakby te 3 dyszki spadły. Kania by mogła trafić na docelowe miejsce przeznaczenia. |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 07 sie 2025, 8:22 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Jedyne co, to musiałby być jakiś zaworek zwrotny/odcinający, ale wtedy byś nie opuścił kipra. Ewentualnie jakby skonstruować jakiś elektrozawór, aby wrazie takiej awarii włączyć blokadę z kabiny, bo o sterowanym ręcznie zapomnij. Mi wąż 2 razy od kipra pizgnął i ogólnie to nie zdążysz powiedzieć "A", a łódka już na ramie leży. |
|
| Autor: | ciucma102 [ 07 sie 2025, 10:05 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
W silosach są elektrozawory które odcinają opuszczanie przy zbyt szybkim opadzie. |
|
| Autor: | Cyryl [ 07 sie 2025, 13:03 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
to nie o Majkelu transportu, ale coś ze szkolenia kierowców. prawo jazdy kat. C+E robił kiedyś w naszym OSK motorniczy z MPK. kolega instruktor zaczyna mu omawiać cofanie po łuku, w którą stronę kręcić kierownicą, na co zwracać uwagę itp. gość patrzy tak z politowaniem w końcu mówi: panie u nas na zajezdni to ja z trzema wagonami cofałem po łuku! |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 07 sie 2025, 14:56 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Cytuj:
W silosach są elektrozawory które odcinają opuszczanie przy zbyt szybkim opadzie.
Ciekawe właśnie, że nie montują tego we wywrotkach. Jakiś powód musi być, bo już nawet omijając marki budżetowe, czyt. Bodex, Zasław czy jakiś inny CMT, to z tego co wiem nawet Kempf, Intercars czy Wielton nie oferują takich wynalazków.
|
|
| Autor: | dies_nefastus [ 07 sie 2025, 16:23 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Cytuj: Cytuj:
W silosach są elektrozawory które odcinają opuszczanie przy zbyt szybkim opadzie.
Ciekawe właśnie, że nie montują tego we wywrotkach. Jakiś powód musi być, bo już nawet omijając marki budżetowe, czyt. Bodex, Zasław czy jakiś inny CMT, to z tego co wiem nawet Kempf, Intercars czy Wielton nie oferują takich wynalazków.
|
|
| Autor: | Rossi [ 13 sie 2025, 10:48 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Jak podglądam czasami na GPS kierowca często szuka firmy pół godziny, godzinę często błądząc po okolicy. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że wtedy dzieją się różne dziwne rzeczy. |
|
| Autor: | Mihu [ 13 sie 2025, 10:55 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
U mnie ostatnio Pan Majkel, bądź co bądź dość ogarnięty i bardzo dbający o sprzęt, rozwiniętą linką celną wyrwał górnego NOxa w Scanii NTG. Shit happens. |
|
| Autor: | Rossi [ 13 sie 2025, 16:20 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Dobra, już wiem co się stało. Poszedł z placu na załączonym hamulcu w naczepie po szlace, dopiero na asfalcie się zatrzymał. Druga opona może się uratuje. ale kółko na Francję zrobił... |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 14 sie 2025, 14:34 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Tak, LED. Bodajże koszt +/- 5000 zł. |
|
| Autor: | Rossi [ 14 sie 2025, 15:38 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Jak samo szklo to klosz da się kupić i wymienić. |
|
| Autor: | Damian_DAF [ 14 sie 2025, 20:45 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Niby się da, ale może się nie udać. Te lampy bardzo często i tak parują, gdy są regenerowane. U nas 70% regenerowanych wraca na reklamację, bo po kilku miesiącach użytkowania zaczyna się coś dziać. |
|
| Autor: | Cyryl [ 17 sie 2025, 19:11 ] |
| Tytuł: | Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów |
Cytuj: ...To full led chyba jest.
to mi wygląda bardziej na full clumped
|
|
| Strona 1 z 7 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|