wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://wagaciezka.com/

Najlepsze przypały i teksty Majkelów
https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=52071
Strona 1 z 7

Autor:  Jacoo [ 03 sie 2025, 20:38 ]
Tytuł:  Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Miejsce w którym będziemy dzielić się najlepszymi przypałami Majkelów. Mile widziana dokumentacja fotograficzna. Niech to będą autorskie wyczyny a nie linki z YT, TikToka.
W tym miejscu należałoby wyjaśnić kim jest Majkel? Otóż typowy Majkel, to kierowca, narodowość jest w tym przypadku mniej istotna, który odstawił coś, po czym ręce odpadają. Ubezpieczyciele liczą straty, blacharze się cieszą, ludzie pytają "jak do tego doszło?", a szefowie... cóż cieszą się, że koła się toczą :lol:

Autor:  Kierownik [ 06 sie 2025, 20:31 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Dziś Majkel dzwoni i mówi że rozczelnił się (zrobiła się buła) przewód którym pod ciśnieniem 200-250 bar idzie olej do tłoka który podnosi pakę. Ale Majkel ma łeb nie od parady, mówi że tak doraźnie, ale naprawił trytkami, i że do soboty dojeździ :).
Chyba nie muszę mówić co by było gdyby ten przewód pod obciążeniem jednak pękł całkiem. Wszyscy pewnie widzieliśmy filmy co się wtedy dzieje.

Właśnie wróciłem, założyłem nowy zakuty.


Obrazek

Obrazek

Autor:  Luka [ 06 sie 2025, 23:03 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Nie ma tam u was jakiegoś zamka przy siłowniku? W sumie trochę przypałowo jakby te 3 dyszki spadły. Kania by mogła trafić na docelowe miejsce przeznaczenia.

Autor:  Damian_DAF [ 07 sie 2025, 8:22 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Jedyne co, to musiałby być jakiś zaworek zwrotny/odcinający, ale wtedy byś nie opuścił kipra. Ewentualnie jakby skonstruować jakiś elektrozawór, aby wrazie takiej awarii włączyć blokadę z kabiny, bo o sterowanym ręcznie zapomnij. Mi wąż 2 razy od kipra pizgnął i ogólnie to nie zdążysz powiedzieć "A", a łódka już na ramie leży.

Autor:  ciucma102 [ 07 sie 2025, 10:05 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

W silosach są elektrozawory które odcinają opuszczanie przy zbyt szybkim opadzie.

Autor:  Cyryl [ 07 sie 2025, 13:03 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

to nie o Majkelu transportu, ale coś ze szkolenia kierowców.

prawo jazdy kat. C+E robił kiedyś w naszym OSK motorniczy z MPK.
kolega instruktor zaczyna mu omawiać cofanie po łuku, w którą stronę kręcić kierownicą, na co zwracać uwagę itp.
gość patrzy tak z politowaniem w końcu mówi:

panie u nas na zajezdni to ja z trzema wagonami cofałem po łuku!

Autor:  Damian_DAF [ 07 sie 2025, 14:56 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Cytuj:
W silosach są elektrozawory które odcinają opuszczanie przy zbyt szybkim opadzie.
Ciekawe właśnie, że nie montują tego we wywrotkach. Jakiś powód musi być, bo już nawet omijając marki budżetowe, czyt. Bodex, Zasław czy jakiś inny CMT, to z tego co wiem nawet Kempf, Intercars czy Wielton nie oferują takich wynalazków.

Autor:  dies_nefastus [ 07 sie 2025, 16:23 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Cytuj:
Cytuj:
W silosach są elektrozawory które odcinają opuszczanie przy zbyt szybkim opadzie.
Ciekawe właśnie, że nie montują tego we wywrotkach. Jakiś powód musi być, bo już nawet omijając marki budżetowe, czyt. Bodex, Zasław czy jakiś inny CMT, to z tego co wiem nawet Kempf, Intercars czy Wielton nie oferują takich wynalazków.
Dobra, ale, nie róbcie tu offtopa. Skupcie się na majkelach.

Autor:  Rossi [ 11 sie 2025, 19:25 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Obrazek
W sumie u mnie w firmie Majkelów nie ma, ot co się komuś raz na ruski rok zdarzy jakaś przygoda, oprócz jednego chłopka-(nie)roztropka w wieku około 60 lat, któremu to przeciwności losu i przeszkody same stają na drodze.
Dunlop jeszcze tydzień temu miał się całkiem dobrze, nie żeby jakiś nacinany czy uszkodzony, ale jemu wystarczyło dac na przepinkę na tydzień naczepę. Jeszcze jedna opona trochę mniej, ale też przefastrygowana za jednym zamachem.

Autor:  Jacoo [ 12 sie 2025, 21:46 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Obrazek

Naczepa zjechała z trasy, w między czasie byla przepięta. Ciekawy jestem jak wygląda ciągnik, który holował tą naczepę.

Autor:  andy the driver [ 13 sie 2025, 10:15 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Cytuj:
Obrazek
W sumie u mnie w firmie Majkelów nie ma, ot co się komuś raz na ruski rok zdarzy jakaś przygoda, oprócz jednego chłopka-(nie)roztropka w wieku około 60 lat, któremu to przeciwności losu i przeszkody same stają na drodze.
Dunlop jeszcze tydzień temu miał się całkiem dobrze, nie żeby jakiś nacinany czy uszkodzony, ale jemu wystarczyło dac na przepinkę na tydzień naczepę. Jeszcze jedna opona trochę mniej, ale też przefastrygowana za jednym zamachem.
Co tu się stało się?

Autor:  Rossi [ 13 sie 2025, 10:48 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Jak podglądam czasami na GPS kierowca często szuka firmy pół godziny, godzinę często błądząc po okolicy. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że wtedy dzieją się różne dziwne rzeczy.

Autor:  Mihu [ 13 sie 2025, 10:55 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

U mnie ostatnio Pan Majkel, bądź co bądź dość ogarnięty i bardzo dbający o sprzęt, rozwiniętą linką celną wyrwał górnego NOxa w Scanii NTG. Shit happens.

Autor:  ciucma102 [ 13 sie 2025, 12:40 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Cytuj:
Cytuj:
Obrazek
W sumie u mnie w firmie Majkelów nie ma, ot co się komuś raz na ruski rok zdarzy jakaś przygoda, oprócz jednego chłopka-(nie)roztropka w wieku około 60 lat, któremu to przeciwności losu i przeszkody same stają na drodze.
Dunlop jeszcze tydzień temu miał się całkiem dobrze, nie żeby jakiś nacinany czy uszkodzony, ale jemu wystarczyło dac na przepinkę na tydzień naczepę. Jeszcze jedna opona trochę mniej, ale też przefastrygowana za jednym zamachem.
Co tu się stało się?
Zapewne zawracanie w miejscu

Autor:  Rossi [ 13 sie 2025, 16:20 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Dobra, już wiem co się stało. Poszedł z placu na załączonym hamulcu w naczepie po szlace, dopiero na asfalcie się zatrzymał. Druga opona może się uratuje.
ale kółko na Francję zrobił...

Autor:  Kierownik [ 13 sie 2025, 16:31 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

:).
Miałem zbliżony przypadek. Jeden z Flieglów po weekendzie wymaga odhamowania czerwonym knyflem (nie wiem czemu, tylkovten jeden tak ma). Majkel siadł, Kania odstrzeliła i rura na zablokowanych 6 kołach od naczepy, upalił ze 400 metrów do Orlena obok bazy. Wszystkie 6 szt teraz robi "łup łup". Przekładam je do innych naczep na podnoszonej, żeby czym prędzej je zakatowali.

Aktualizacja:
W dniu dzisiejszym, w pewnym mieście powiatowym na Mazowszczyźnie, pewna pani chciała wymusić pierwszeństwo. Nie będą jakieś wsioki na moich Majkelach wymuszać! :).
Oto skutki:

Obrazek

Ile za taką lampę teraz płacą? To full led chyba jest.

Autor:  Damian_DAF [ 14 sie 2025, 14:34 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Tak, LED. Bodajże koszt +/- 5000 zł.

Autor:  Rossi [ 14 sie 2025, 15:38 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Jak samo szklo to klosz da się kupić i wymienić.

Autor:  Damian_DAF [ 14 sie 2025, 20:45 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Niby się da, ale może się nie udać. Te lampy bardzo często i tak parują, gdy są regenerowane. U nas 70% regenerowanych wraca na reklamację, bo po kilku miesiącach użytkowania zaczyna się coś dziać.

Autor:  Cyryl [ 17 sie 2025, 19:11 ]
Tytuł:  Re: Najlepsze przypały i teksty Majkelów

Cytuj:
...To full led chyba jest.
to mi wygląda bardziej na full clumped

Strona 1 z 7 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/