| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Volvo + emtech dużo pali https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=51178 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Volvo fh16 650 [ 19 gru 2022, 20:38 ] |
| Tytuł: | Volvo + emtech dużo pali |
Witam Posiadam Volvo fh16 650 6x4 dmc 180t 2016 rok niecałe 300 000km przebiegu i naczepę emtecha semi 4 osiowy nowa. Przy jeździe na pusto pali 60l/100 a załadowana np 50 ton całkowitej spalanie rośnie do ponad 80l/100km. Na kompie w aucie pokazuj okolo 44l średnio a z tankowania ponad 70l. Co może być przyczyną takiego spalania? Auto I naczepa miały sprawdzane opory toczenia. To samo auto z wywrotka 3osiowa załadowane pali niecałe 40l w kółku. |
|
| Autor: | Grzesiek_KBR [ 19 gru 2022, 22:24 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo + emtech dużo pali |
Czy aż o tyle to nie wiem, ale z naczepą na małych bliźniakach każdy ciągnik będzie palił więcej. |
|
| Autor: | Rossi [ 19 gru 2022, 22:36 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo + emtech dużo pali |
Ta naczepa to z najazdami? |
|
| Autor: | davo76 [ 20 gru 2022, 2:46 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo + emtech dużo pali |
Jeździłem ale FH 500 6x4 z Emtechem 4 osiowym to wychodził mi 33 litry, pusto/pełno gdzie pusty ważył 21 no i się woziło koparki, wozidła tak do 30 ton max. Najazdy Alu zakładane... |
|
| Autor: | 5eba [ 20 gru 2022, 18:54 ] |
| Tytuł: | Re: Volvo + emtech dużo pali |
Takim czymś się jeździ inaczej niż w międzynarodówce ze szmatą - 90km/h zostawić dla osobówki na powrót do domu. W ruchu lokalnym 70, dobrymi drogami gdzie się hamulca nie używa przez długi czas do tych 80 - różnice wyjdą spore. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|