Autor
Wiadomość
Tytuł: Szabrunek.
Post Wysłano: 05 gru 2025, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

Rozbita Kania miała być naprawiana, ale wyszło że chyba nie ma sensu.
Wezmę z polisy ile dadzą, wrak zabiera ubezpieczyciel.
Z racji że kolejne auto stoi już na bazie, pasuje mi trochę rzeczy przełożyć z wraku do tej nowej.

I teraz pytanie: czy jak ktoś weźmie sobie ładne aluski z wraku, a założy zwykłe stalowe, plus jeszcze kilka pierdół, to czy potem to wygeneruje problem?
Ma ktoś doświadczenie w takim temacie?

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 05 gru 2025, 19:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3724
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Sztuka jest sztuka. Grunt to podmieniać na popsute, a nie że wykręcać i zabierać całkiem.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 05 gru 2025, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

No sie wie :).

Problem tylko czy ktoś nie sapnie że były polerowane aluski, a będą stalowe.

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 05 gru 2025, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2104
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

A nie masz od kogo kupić nawet krzywych i dla picu przelecieć pastą?

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 0:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 152
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Tam się chłopie będziesz przejmował. Mieliśmy wóz w leasingu i był sztych nie z naszej winy. Podmianki były różnego rodzaju, to co było włożone przez nas i myśleli że tak wóz wyjedzie na lawecie to byli w błędzie. Ale luzak, żadnych zażaleń nie było :mrgreen:

_________________
Giovane vagabondo.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 8:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6437
Lokalizacja: Wrocław

1. czy podczas zawarcia umowy przedstawiciel ubezpieczyciela robił zdjęcie? jeżeli ubezpieczenie było zawierane zdalnie, to nie ma sprawy.

2. nawet gdyby gdzieś było świadectwo, że ten samochód kiedyś posiadał takie felgi, to zawsze mogłeś jest wymienić na zwykłe na przykład pół roku przed zdarzeniem, albo w miejscu wypadku ktoś mógł wyszabrować koła, a Ty wstawiłeś takie jakie są, aby auto mogło stanąć o własnych siłach.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 152
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Jedno mnie dziwi. Największy kozak forumowy pyta o felgi śmieszne, czy zamienić alusa na stalówkę. Reszta daje rady wyciągnięte nie powiem skąd. Jeżeli taki fachowiec jak kierownik, miałby polerować jakiegoś uszkodzonego alusa to kim jest? Odpowiedz sobię sam chłopaku. Jeden z najbardziej oczytanych fachowców transportu w okół komina pyta się o takie detale. Gdybyś cały piec chciał zamienić, albo nie wiem różne komputery itp itd podmienić. Mogę zrozumieć. Co ty fachowcu, fachowców nie masz? Proszę cię więcej nie żartuj

_________________
Giovane vagabondo.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 18:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

Widzisz Atego, problem jest taki, że my myślimy odwrotnie.
Gdybym miał zamienić komputery, jakiś moduł tego typu pierdoły, to nawet bym się nie zastanawiał, bo zrobił bym to tak że po programowaniu nikt by się nie jorgnął.
Z elementami zewnętrza, widocznymi na zdjęciach, temat jest bardziej problematyczny.

Nie wiem ile miałeś szkód całkowitych. Pewnie jak masz ze 100 aut, to takie całki likwidujesz ze dwie do roku.
Ja nie. To moja pierwsza tak poważna szkoda z Ac, dlatego uważam że czasem poprostu dobrze jest się skonsultować z innymi.

Z resztą, trochę żałuję że tu zapytałem. Jebnę sobie te felgi, a jak ktoś się przyczepi to poprostu za nie zapłacę :D . Ot i cały dylemat.

Dziadtrans Rulez! :mrgreen:

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 152
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Rozsmieszyles mnie bardzo. Szkoda całkowita od bitych 6 lat jedna. Ale wiesz co, śmieszne jest to, że pytasz się chłopakom z forum jak z alusami sobię poradzić. Śmieszne rzeczy piszesz ostatnimi czasy. I takie pytanie przyjacielu ci zadam. (Na wszystko czas jest potrzebny) Odkrecisz te śmieszne felgi, czy będziesz mi odpisywał?

_________________
Giovane vagabondo.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

W poście wcześniej jest napisane co zrobię, doczytaj.

Oczywiście jeśli chcesz, to poświęcę Ci uwagę, sobota jest, mam chwilę.

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 152
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Masz tyle roboty że aż płacze. Chłopie właśnie zwróciłem ci uwagę na ten temat. Nagle moje wnioski i słowa kopiujesz. Tyle co wiem, podobno jesteś ze świętokrzyskiego. Sobię przyjadę zapale sobię fajka, i typ gówniane felgi będzie mi sprzedawał. Wez chłopie bo zgasze cię jak kupa. Tyle co tu się naczytałem ja [wycenzurowano]. Jesteś śmieszny i idź sobie skibki chleba robić. A od konkretów daj sobię synu spokój. Kurde proszę cię, mało tego nie odzywaj się w na prawach. MAASZ FELGI! Warto czasami poczekać :mrgreen:

_________________
Giovane vagabondo.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 06 gru 2025, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

Vagobondo, rozumiem że dziś sobota, może to jedno piwo, jeden buszek... No nie podołałeś.

Ja może zestawie Cię z twoimi myślami samego.
W poniedziałek jak Cię będzie puszczać, sam przed sobą będziesz się wstydził.
Ludzie o krótkim rozumie tak mają, nie Ty pierwszy.

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 07 gru 2025, 5:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3465
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Z resztą, trochę żałuję że tu zapytałem. Jebnę sobie te felgi, a jak ktoś się przyczepi to poprostu za nie zapłacę :D . Ot i cały dylemat.

Dziadtrans Rulez! :mrgreen:
Weź to na zdrowy rozum. Robili fotki jak kanja alusami stała. Ale przez ten czas mogłeś zrobić cokolwiek. Kierowca mógł rozjechać na pasach 10 zakonnic albo wjechać pełnym klopsem na wysepkę ronda i rozkurzyć alusy w pył, a Ty wtedy założyłeś stalówki.
"Nie mamy pańskiego płaszcza, i co Pan nam zrobi?"

Masz gdzieś w umowie że wrak auta ma być w 100% tożsamy z tym co Ci sfinansowali?


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 07 gru 2025, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3283
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ludzie złoci… ostatnio czytałem jak się ludzie zastanawiali w komentarzach na FB czy nowe FH w PSP, będzie „pasowało” pod cysternę czy ma „dożywocie” pod plandeką, bo jak inna marka ciągnika to pewnie siodło inne. Inny pacjent się zgrzał, że kto to i po co kupił, przecież do lasu nie wjedzie.
A Wy się kochani zastanawiacie czy jakiś łeb z ubezpieczalni ogarnie czy to są felgi aluminiowe czy stalowe? XD
Kółko to kółko!
Ja bym ten ciągnik ograbił, tak jak się „przygotowuje” auta do wysyłki na Afrykę. I dziękuję za tą wypowiedź.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 07 gru 2025, 12:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 152
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

W sumie kieras, weź jak ja kiedyś kup rometa bez papierów, przejedź się po wiosce fajnie będzie. Może alusy do rometa wsadzisz będziesz cisnął oporowo koligen. Wtedy będzie pełen szacunek!

_________________
Giovane vagabondo.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 07 gru 2025, 23:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 6110

Po co robicie taki gnój w sumie w dość ciekawym temacie? :roll: Oby nikomu więcej się nie przydało, ale a nuż. Jak to w innym temacie kolega napisał, plot twist, którego nikt by sobie nie życzył.


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 07 gru 2025, 23:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6437
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...że kto to i po co kupił, przecież do lasu nie wjedzie...
każde auto wjedzie do lasu, ale nie każde wyjedzie.

z weekendowego wyjazdu do lasu kamperem:
Obrazek

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 16 gru 2025, 20:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1678
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Weź kup coś w Polsce ... Jeszcze z 2 pokolenia chyba trzeba ... Kupujesz auto z aukcji - widzisz zderzak, maska ,bak - a się okazuje, że 80% części trzeba bo wszystko podmienione ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 18 gru 2025, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 6199
Samochód: Volvo FH

No tak, bo ty sprzedane auto pewnie jeszcze tankujesz do pełna nowemu właścicielowi. Już to widzę :mrgreen:.

Na aukcji kupujesz na podstawie zdjęć z aukcji, a nie zdjęć z wyceny szkody.
Rozumiesz różnicę?

Ps. Jak chcesz to kupić, to kup odemnie, dodam ci te felgi :D .

_________________
Etatowy rozkręcacz forum, płatny troll, naczelny prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Szabrunek.
Post Wysłano: 20 gru 2025, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1678
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Oczywiście, że nie tankuję, ma starczyć do CPNu 1,2 km ode mnie, lewarków też już mam pełno w garażu ale zawsze przyda się następny ... Ale sprzedając auto do Afryki zostawiłem 200dolarów w umówionym miejscu z kupującym za Webasto (przecież ciepło mają :) )... To, że ktoś w skrzynke aku nie zajrzał nie oznacza, że trzeba baterie podmienić ... o jakiś sterownikach itp nie wspominając. Felg na myśli nie miałem pisząc poprzedni post - to widać.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 1xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: