| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Pojazdy - wibratory https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=16434 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Evil [ 30 sie 2008, 17:33 ] |
| Tytuł: | Pojazdy - wibratory |
Cytuj: Ciężkie pojazdy widoczne na zdjęciach służą do wywoływania wstrząsów sejsmicznych. Pojazdy zatrzymują się w wyznaczonych wcześniej miejscach, opierają na stalowej “stopie”, po czym uruchamiane są wibracje.Jak dowiedzieliśmy się od operatora jednej z maszyn, czujniki umieszczone w pewnej odległości od miejsca w którym stoją pojazdy, analizują wywołane wstrząsy. Po przetworzeniu uzyskanych danych, geolodzy i geofizycy są w stanie określić z jakim podłożem mają do czynienia i gdzie mogą występować surowce takie jak ropa, czy gaz. Źródło: http://www.expresskaszubski.plWie ktos cos wiecej na temat tych pojazdow? ![]() ![]() ![]() Zdjecia sa mojego autorstwa |
|
| Autor: | kselu1 [ 30 sie 2008, 22:46 ] |
| Tytuł: | Re: Pojazdy - wibratory |
Na autkach masz napisane Geofizyka Kraków |
|
| Autor: | Evil [ 31 sie 2008, 11:44 ] |
| Tytuł: | Re: Pojazdy - wibratory |
Dokladnie, podczas wywolywania wibracji wszystko sie trzesie |
|
| Autor: | BarekFh16 [ 31 sie 2008, 18:44 ] |
| Tytuł: | Re: Pojazdy - wibratory |
Całkiem to prawdziwe gdy jeździli koło mnie to stały dwa Volva FM z paliwem.ale to u mnie nie trwało dłużej jak 3 dni.Do ciekawostek nalezy zaliczyc ze jak byli 400 m odemnie to wibracji nie odczuwałem tak bvardzo a gdy byli 600m to juz bardziej...dziwne |
|
| Autor: | Evil [ 31 sie 2008, 22:32 ] |
| Tytuł: | Re: Pojazdy - wibratory |
U nas znowu jest na odwrot, czym blizej tym mocniej czuc wibracje. Geofizyka Krakow prowadzi w naszej okolicy prace od poczatku lipca, teren jaki mieli do zbadania wynosil 250km. Tutaj w paliwo zaopatrza je Star z przyczepa ktory jest ich wlasnoscia. Maszyny naprawde wywoluja ogromne wrazenie, jesli mi sie jutro uda to zrobie dokladne fotki plyty ktora wywoluje wibracje |
|
| Autor: | BarekFh16 [ 01 wrz 2008, 13:31 ] |
| Tytuł: | Re: Pojazdy - wibratory |
Zupcia im widocznie pasuje ale to przez czas budowy oczywiście jesli gazu bd sporo i wogole jest |
|
| Autor: | Evil [ 01 wrz 2008, 15:58 ] |
| Tytuł: | Re: Pojazdy - wibratory |
Rozmawialem z pracownikami i operatorami ktorzy mowili ze zawezili teren poszukiwan do 5km (mniej wiecej po srodku tego kwadratu jest moj dom i kilka domow sasiadow) poniewaz na naszych ziemiach wystepuje ogromna ilosc gazu, jesli wierzac w to co mowili to nawet 45% zapotrzebowania dla Polski i pewna ilosc ropy ktora by rowniez chcieli wydobyc. Co jak powiedzial caly kierownik rownalo by sie ze wzgledow bezpieczenstwa na wysiedlenie mieszkancow z okreslonego terenu |
|
| Autor: | januszzz [ 06 wrz 2008, 12:28 ] |
| Tytuł: | Re: Pojazdy - wibratory |
Evil PL wiem o czym mówisz i z twojego podpisu wynika że nawet mieszkasz niedaleko mnie Co do samych pojazdów do dopatrzyłem się napisu na kabinie V5 440 więc to jakieś dziwne co do mocy to moze i prawda ale do ilości cylindrów już chyba nie no chyba że czegoś niedopatrzyłem Te same pojazdy mieli co u Ciebie... Byli z Krakowa |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|