| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| [Volvo, F12] Kolektor wydechowy https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=13904 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | adamw [ 13 mar 2008, 22:43 ] |
| Tytuł: | [Volvo, F12] Kolektor wydechowy |
czy nieszczelność w układzie wydechowym tz. przy kolektorze wydechowym urwane są dwie śruby mocujące go do głowicy i jest trochę głośniejszy , może by przyczyną dymienia na czarno. Dodam jeszcze że wtryski , filtr powietrza i paliwa są wymienione na nowe . |
|
| Autor: | TomVol [ 14 mar 2008, 11:34 ] |
| Tytuł: | Re: kolektor wydechowy f12 |
Kolektor wydechowy niema wpływu na kolor dymienia |
|
| Autor: | Przemo464 [ 19 mar 2008, 23:21 ] |
| Tytuł: | Re: kolektor wydechowy f12 |
Kolego moja teoria jest taka,ze ma to wplyw na zadymienie bo turbina nie dostaje takiego cisnienia spalin jak powinna i slabiej laduje silnik. Z tym ze nie jest to powodem zbyt wielkich zmiam. |
|
| Autor: | ego [ 20 mar 2008, 0:31 ] |
| Tytuł: | Re: kolektor wydechowy f12 |
Cytuj: Kolego moja teoria jest taka,ze ma to wplyw na zadymienie bo turbina nie dostaje takiego cisnienia spalin jak powinna i slabiej laduje silnik. Z tym ze nie jest to powodem zbyt wielkich zmiam.
Oczywiście że ma wpływ i to ogromny jeśli jest nieszczelność! Chyba ,że byłby to silnik wolnossący,to mniej.Pęknięcie długości 3-4 cm powodowało ,że zużycie paliwa z ok.32 l dochodziło do 38-40. A co to jest dymienie? Nie sadza czasem? A co to jest i kiedy powstaje? Prosta chemia i fizyka. Krótko mówiąc paliwo zmarnowane i wyrzucone.
|
|
| Autor: | slimmm_ns [ 26 mar 2008, 23:12 ] |
| Tytuł: | Re: kolektor wydechowy f12 |
zgadzam sie z kolegą ego nieszczelność na korektorze wydechowym wpływa na dymienie {nie mamy odpowiedniego doładowania } dziwne, że nie odczułeś, że autko jest słabsze... [o ile jest...] radziłbym to zrobić, bo po co haratać silnik {nagar sie robi itp.} |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|