| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| PraPradziadkowie R-ki https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=1302 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Denis [ 28 sie 2005, 11:46 ] |
| Tytuł: | PraPradziadkowie R-ki |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() (c) www.imagebank.scania.com |
|
| Autor: | kavka [ 28 sie 2005, 14:20 ] |
| Tytuł: | |
Nono niektóre są naprawde ciekawe i dziwne |
|
| Autor: | Mayday [ 12 wrz 2005, 19:54 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Dziadkowie R-ki
Ja bym powiedział że pradziadowie . Niektóre z tych modeli widziałem w Muzeum transportu w Talinie
|
|
| Autor: | Mihu [ 03 gru 2005, 15:21 ] |
| Tytuł: | |
Ten kto przyszedł szukać w tym temacie łądnych aut chyba coś pomylił... Wówczas ciężarówka miała przede wszystkim spełniać swoje zadanie - transport. Nie musiała być śliczna, musiała być praktyczna. Nie zapominajmy, że w ciężarówkach najważniejszy jest silnik, później układ napędowy i hamulce, warunki serwisu i obsługi posprzedażnej... później kabina. Projektowanie wygodnych i ładnych wizualnie kabin jest zjawiskiem względnie nowym, gdyż później (przełom lat 80 i 90'tych) wszyscy produceni zrównali się pod względem echnicznym i w lata 90'te nikt nie wchodził ze złymi bądź nieekonomicznym silnikami, gdyż oznaczało by to przegraną już na starcie. Tak więc "ładne" ciężarówki to pojęcie względnie nowe. A co do urody starych Dafów to jest ona faktycznie mizerna... |
|
| Autor: | petrzask [ 02 sty 2006, 14:37 ] |
| Tytuł: | |
Widoczna na fotce nr Scania 111 do 141 to niezwykle żywotny pojazd. W roku 2005 spotkałem jeszcze dwie takie w trasie z naczepami plandekowymi, a trzeba pamietać że jest to odpowiedzik, i w swoim czasie rywal na rynku Volva f89 Tu ze strony LKW-Oldtimer
|
|
| Autor: | lukaszml [ 02 sty 2006, 16:06 ] |
| Tytuł: | |
Musze przyznać że ta Scania ze zdjęcia Petrzaska, przód ma troche podobny do F88 czy 89, ale tutaj kabina jest prosta, a tam bardziej pochylona... |
|
| Autor: | Aga [ 05 lut 2006, 13:46 ] |
| Tytuł: | |
Zdjęcia ze strony:http://www.scaniaclassics.nl/ |
|
| Autor: | Mihu [ 05 lut 2006, 14:45 ] |
| Tytuł: | |
Tak wiem, on go nie odrestaurował, bo odrestaurowł je Pekaes. Po odkupieniu tego ciągnika zmienił tylko kolory i dodał kilka rzeczy "od siebie" |
|
| Autor: | Daniel [ 05 lut 2006, 16:51 ] |
| Tytuł: | |
A ja dzisiaj znalazłem taką fotkę Scania 140 źródło lkw.infos |
|
| Autor: | Mihu [ 05 lut 2006, 16:52 ] |
| Tytuł: | |
Ciekawa kombinacja... Glob pochodzi zapewne z modelu F Volvo |
|
| Autor: | Daniel [ 05 lut 2006, 16:54 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Ciekawa kombinacja... Glob pochodzi zapewne z modelu F Volvo
Chyba masz rację, bo na forum lkw-infos też ktoś napisał że jest to dach od Volvo |
|
| Autor: | Edler [ 05 lut 2006, 22:21 ] |
| Tytuł: | |
I pomyslec ze to wszystko byłoe bez wspomaganie asr abs i innych wypasow.Wtedy to był szyt techniki |
|
| Autor: | Mihu [ 05 lut 2006, 22:25 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Wtedy to był szyt techniki
Wtedy to po drogach poruszali się prawdziwi kierowcy |
|
| Autor: | HitmaN [ 05 lut 2006, 23:50 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Wtedy to po drogach poruszali się prawdziwi kierowcy
Dokładnie, wiele bym dał żeby żyć i jeździć w tamtych czasach ...
|
|
| Autor: | Konr@d [ 11 lut 2006, 17:02 ] |
| Tytuł: | |
Też coś od siebie dorzucę: ![]() (c) peltilehma.com |
|
| Autor: | romi_poz [ 14 kwie 2006, 19:23 ] |
| Tytuł: | |
Taka Scania jaka pokazuje R620(taka czerwona z niebieska plandeka) jezdzi do dzis w Szamotułach!! Rocznik 1981 ale mało ktora ciezarówka w okolicy z tego rocznika(jesli takie jeszcze jezdza wogóle) moze poszczycic sie tak zdrowa blachówa i silnikiem jak ona |
|
| Autor: | AdekS [ 14 kwie 2006, 19:31 ] |
| Tytuł: | |
W tamtych czasach to były naprawde wozy do transportu a teraz to już zabytki. |
|
| Autor: | romi_poz [ 15 kwie 2006, 13:16 ] |
| Tytuł: | |
Ale te zabytki jeszcze jezdza a nie stoja w muzeach zeby wycieczki je ogladały |
|
| Autor: | jageer [ 16 kwie 2006, 16:02 ] |
| Tytuł: | |
jak chcecie oglądać zabytki jeździe do szczecina tam na pęczki widziałem scani 141 albo 91 i to niektóre cudzik pieknie zrobione. A ostatnio koło limanowej widziałem holownika 141 czerwonego |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|