Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Wibracje fh
Post Wysłano: 07 gru 2019, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2019, 9:39
Posty: 51

Witam. Mam problem z wibracjami fh. Samochod przy 70km/h i przyspieszaniu najbardziej trzęsie. Zacząłem od wyważenia przednich kół i nie pomogło, zmienione drążki stabilizatora tył, bo był luz i też nic. Sierżant sprawdzony, jest ok. Z tyłu opony lekko wyząbkowane to była ostatnia myśl,założyłem nowe firmowe opony i już się poddałem, dalej to samo. W czym może tkwić problem, może ktoś przerabiał ten temat? :idea: dodam, ze problem nasilał się powoli.


Tytuł: Re: Wibracje fh
Post Wysłano: 07 gru 2019, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja jestem wyczulony na punkcie telepania i stukania.
Prawie zawsze wibracje powodują opony.

Jeśli częstotliwość drgań, odpowiada częstotliwosci obracającego się koła to masz przyczynę.

Wyważenie jest ważne, ale tak samo lub nawet bardziej jest ważne jest żeby opona była prosta, czyli idealnie okrągła. Jakieś bicie 2-3mm jeszcze ujdzie, ale już 5-6mm i jest problem.

Z moich doświadczeń to większość tanich polskich opon, chinek, i generalnie niższa półka ma ten problem.
Na czym to stoi z przodu?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Wibracje fh
Post Wysłano: 07 gru 2019, 21:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2019, 9:39
Posty: 51

Przód stoi na bridgestone R249,ale przod raczej bym odrzucił, bo jest wywazony i kierownicą nie rzuca. Tył zapodany firestone fd622 plus. Nigdy tylu nie wywazalem nawet jak byly chinki i bylo ok, a tu najgorzej jest jak sie przyspiesza, tak jakby bylo błoto w felgach. Wyjomawć i wyważać wał? :roll:


Tytuł: Re: Wibracje fh
Post Wysłano: 07 gru 2019, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No i tu wracamy, do częstotliwości drgań.

Nie wyważony wał napędowy, lub fatslnie wybity krzyżak, generuje drgania o częstotliwości jak byś założył krzywą tarczę do szlifierki kątowej.
Koło kręci się zdecydowanie wolniej/ rzadziej.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Tytuł: Re: Wibracje fh
Post Wysłano: 12 gru 2019, 22:05

Uszkodzona opona lub krzywa felga to będziesz miał szarpanie przód tył i powolne. A jak ci wibruje wszystko w kabinie to stawiam na atak w moście, skrzynia biegów i jak jest to podwieszka na wale.


Tytuł: Re: Wibracje fh
Post Wysłano: 16 gru 2019, 11:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2019, 9:39
Posty: 51

Problem został rozwiązany. Krzyżak na wale od strony mostu zacinał się. Dodam, ze luzu nie było wcale.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: