Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2018, 20:54
Posty: 10

Mam takie pytanko- czy to prawda że od lipca br nie obowiązuje nocne prawo do szybszej jazdy w terenie zabudowanym?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2010, 12:47
Posty: 148
GG: 2982986
Samochód: Veicolo Italiano
Lokalizacja: EP

100% pewności nie mam ale opowiadałbym się za "NIE"...a dokładniej: to NIEprawda i "TAK" w sensie, że nadal ten przepis obowiązuje. Dlaczego ?
Miałem kontrole drogową Policji jakieś 2 tygodnie temu. Dopytywałem o nowe przepisy. Na tą chwilę nie weszła w życie ustawa która wprowadziłaby diametralne zmiany w ruchu drogowym, które media gromko zapowiadały.

Np. nadal nie ma przepisu, który stanowiłby, że po przekroczeniu prędkości poza obszarem zabudowanym >50km/h dokument prawa jazdy jest zabierany....
Tak samo nadal trzeba mieć przy sobie dokumenty. Na zapowiadane "udogodnienia" o jeździe bez jakiegokolwiek dokumentu (czy tożsamości czy pojazdu) musimy jeszcze poczekać....

_________________
Kat. B - 2012
Wózki kat. II WJO - 2013
Kat. C, C+E, KW - 2023
Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

przed wyborami było "wszystko" po wyborach nie będzie nic , albo będzie dużo mniej.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Zz iksie.
Prosiłem kiedyś o uspokojenie się z tematami politycznymi i nie mieszanie ich w każdą wypowiedź, to nie ten dział, ani forum.

Ba, twój post został zaraportowany, czyli nie tylko mi to przeszkadza, żeby nie było, że czepliwy jestem.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Ba, twój post został zaraportowany, czyli nie tylko mi to przeszkadza, żeby nie było, że czepliwy jestem.
To ja zgłosiłem Twój post zzx.
Nie będę teraz rozwodził się nad Twoją wiedzą, bo nie wiem jakie jej karby ustanowić.
Niemniej robisz niepotrzebny syf w wątkach na miarę etransportu.
Koleś spytał konkretnie o przepis z Pordu, a Ty wrzucasz post o polityce.
Mam Ci dobrą radę. Przeprowadź się z takimi postami na Twittera. Tam zrobisz karierę. Powaga.
A tu skupmy się na tirach.


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Nie chciałem Cię ujawniać, ale skomentowałeś sytuację trafniej odemnie 8)

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

komentarz nie był wcale polityczny tylko życiowy.

jak dobrze sie przyjrzymy to tyle pomysłów było bezpośrednio przed wyborami że szkoda gadać.
co zostanie zobaczymy jak wybrańcy narodu zabiorą się do "pracy".

wkurza mnie to że wykopuje się projekty z sejmowej zamrażarki wtedy gdy jest polityczna potrzeba multum pomysłów mniej lub bardziej mądrych czy głupich, ale sami popatrzcie ile z nich urealnia się w formie ustawy - tylko te w których rządząca partia ma interes.

wracają do meritum - z tego co wiem to od 1.07.2020 w sprawie prędkości w godzinach nocnych nie ma zmiany jest jak dotychczas
podstawa art.20 .Dz.U.2020.110 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 1 lipca 2020 r. do: 31 grudnia 2020 r.

i tyle w tym temacie, a moja "kariera" w żadnej mierze nie wiążę się z pisaniem postów na jakimkolwiek forum także na WC.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Zostałeś upomniany by nie mieszać polityki do tematu o ruchu drogowym bo ma się to jak piernik do wiatraka, to zamiast posypać głowę popiołem, to Ty naskrobałeś kolejny post w którym znów nawiązujesz do polityki. Co ma to wspólnego z pytaniem autora tematu? Nic. Ale musiałeś naskrobać. Ja Ci tylko przypomnę, że był taki jeden co też nie potrafił odpuścić tematu polityki i pewnie pamiętasz jak się to skończyło.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

skoro zostałem kolejny raz wywołany do tablicy to napiszę - wkurza mnie to że ktoś potrafi napisać zapytanie, a nie potrafi samodzielnie skorzystać z dostępnego narzędzia i samodzielnie poszukać.

rozumiem że przy następnym tego typu zapytaniu mam wprost napisać " szukaj w necie tam jest odpowiedź".

dla większości jestem starym zgredem i dawno temu by coś znaleźć trzeba było się dobrze naszukać i odwiedzić sporo bibliotek dziś wystarczy 5 sekund by odpowiedź (praktycznie na każdy temat) się znalazła we właściwym miejscu.

Bauer - tak z ręką na sercu (jeżeli oczywiście masz) napisz czy rząd wraz z sejmem obiecywał ograniczenie prędkości przez cała dobę w obszarze zabudowanym do 50 km/h czy może nie było tematu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Zzx nie wiem, czy jesteś stary, jeśli kupowałeś kiedyś nowego Jelona, to mogę uważać że masz swoje lata. Ale to so internety, nikt Ci w pesel ni zagląda, tylko nie wtrącaj tej polityki do tematów nie politycznych, i nie udawaj starego zgreda, bo może nie jest aż tak źle.

Załóż osobny temat o tym co Pis obiecał, a co PO nakradło, lub odwrotnie. Jesteś użytkownikiem, masz do tego prawo, i tam będziemy sobie z Tobą mondrolować.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

W sumie w tym szumie informacyjnym to sam nie wiedziałem jak jest, wydawało mi się, że nie weszło, ale udało mi się w końcu znaleźć.
https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydar ... ca,40772,1

Proponuję jednak wpisać w google to co się szuka i zobaczyć jakie g**** wyskakuje. Połowa to artykuły z bota, pod SEO, z których nic nie wynika. Znaleźć sensowna informację, to naprawdę jest coraz większy problem. Dlatego dobrze jest sobie przypomnieć równie starą zasadę, że milczenie jest złotem. Jak się nie chce pomóc, albo nie umie, to po co zużywać niepotrzebnie klawiaturę?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Luka - popatrz parę postów wyżej podałem wszystko jak na tacy - wystarczy przeczytać.

a tak naprawdę to czy przepis jakiś obowiązuje, jest czy go nie ma wystarczy zajrzeć na strony np. sejmu gdzie są publikowane akty prawne.

redaktorzy wszelkiej maści tez nie zawsze wiedza co piszą.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Krótko.

Jeżeli dalej będzie pisana gunwo papka z politycznymi podtekstami, czyszczę tak samo jak pneumusia i kierasa.

Kurtyna.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: