Strona 42 z 49 [ Posty: 963 ] Przejdź na stronę Poprzednia 140 41 42 43 4449 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 21 maja 2007, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2007, 21:52
Posty: 9
Lokalizacja: Jedlnia

Te naczepy robią wrażenie :shock: Dobry pomysł z tym podpięciem swojego Volvo, dobrze że nikt Cię nie złapał :D Swoja drogą to ten ładunek musiał mieć sporą "gęstość" bo nie był zbyt duży a naczepka dosyć solidna :lol: Czy Ty masz w ogóle czas na pracę czy może jeździsz tylko w przerwach między robieniem zdjęć :D


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 6:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
...Raczej nie podołał byś tej naczepie, bo jeśli dobrze obserwuję Twoją relację z USA to hydrauliki w ciągniku nie masz ??
Myślę, że i z powietrzem miałbym kłopot. Ciągnik do takiej naczepy musi mieć dużo bardziej wydajny kompresor, bo jak się choćby naciśnie hamulec, to trzeba sporo powietrza do obsługi wszystkich tych osi :D
Cytuj:
... Czy Ty masz w ogóle czas na pracę czy może jeździsz tylko w przerwach między robieniem zdjęć :D
Ja już jestem taki zdolny, że robię wszystko na raz, w tym samym czasie. :mrgreen: :D

Kilka ciężarówek z truckstopu w Hubbard, Ohio. Kenworth T 600 z dużym sleeperem dobudowanym do fabrycznego, małego sleepera i ciekawy Western Star:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Peterbilt 362 i kilka różnych freightlinerów:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 10:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

No ładny gabaryt ciągłeś Hiob :mrgreen: Ciekawe ile ważył :?: :D Ładne zdjęcia busików dzięki bardzo :D A czy w USA autobusy muszą tak jak u nas przechodzić dodatkowe badania dot szybszej jazdy po autostradach :?: :?: (u nas z 80 na 100km/h teoretycznie :wink: :> )


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 10:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 20:23
Posty: 51
Lokalizacja: Zielona Góra

Hiob nie wież przypadkiem co było pod ta plandeką (chodzi o ten gabaryt) pod który się podpiąłeś. :) . Pozdrawiam I czekam na kolejne fotki

_________________
Super Strona


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

hiob szacunek dla ciebie!! :] Myślałem że jesteś tylko zwykłym kierowcą który wozi normalne rzeczy w normalnych naczepach... a tu :oops: .... jestem zdziwiony i zaskoczony!!

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 13:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:02
Posty: 29
Lokalizacja: Przemyśl

Naczepy ponadgabarytowe i laweta są exstra.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
No ładny gabaryt ciągłeś Hiob :mrgreen: Ciekawe ile ważył :?: :D ... A czy w USA autobusy muszą tak jak u nas przechodzić dodatkowe badania dot szybszej jazdy po autostradach :?: :?: (u nas z 80 na 100km/h teoretycznie :wink: :> )
Niewiele wiem na ten temat. Autobusy mają tu takie same limity szybkości jak inne auta, nie ma żadnych specjalnych ograniczeń dla tych pojazdów. Jeśli chodzi o "ciągnięcie gabarytów", myślę, że sobie pokpiwasz... :twisted: :mrgreen:
Cytuj:
Hiob nie wież przypadkiem co było pod ta plandeką (chodzi o ten gabaryt) pod który się podpiąłeś. :) . Pozdrawiam I czekam na kolejne fotki
Nie, nic tam nie było widać. Poza tym nie chciałem za bardzo dociekać, żeby mnie ktoś nie oskarżył o kradzież... co innego się przypiąć do tej naczepy, co innego grzebać w ładunku :mrgreen:
Cytuj:
hiob szacunek dla ciebie!! :] Myślałem że jesteś tylko zwykłym kierowcą który wozi normalne rzeczy w normalnych naczepach... a tu :oops: .... jestem zdziwiony i zaskoczony!!

Też myślę, że żartujesz... a jak nie, to czytaj opis obok tamtych zdjęć. To nie jest Playboy, tylko poważna opowieść, więc nie tylko obrazki się liczą :P :D

Wracamy na trasę. Dzisiaj (tzn wtedy, gdy robię te zdjęcia) niedziela, więc po porannym prysznicu w truckstopie Flying J w Hubbard, Ohio idę na mszę do pobliskiego kościoła św. Patryka. A aparat oczywiście w ręce, bo muszę Wam pokazać zdjęcie kościoła, a po drodze na pewno będzie wiele innych ciekawych rzeczy. Idąc na nogach spostrzega się znacznie więcej, niż lecąc ciężarówką 100 km/h.

Na samym parkingu pstryknąłem jeszcze kilka Kenworthów, wszystkie żółte, od klasyka W 900, przez T 600 do najnowocześniejszego T 2000. A dalej spostrzegłem PL-kę na wyjeżdżającym z truckstopu Freightlinerze, więc i jakiś rodak załapał się na zdjęcie. I stary, rolniczy traktor marki Ford. Nie mogłem go nie uwiecznić, wiem, że i takie pojazdy mają tutaj wielkich fanów. :D ;)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Ostatnio zmieniony 25 maja 2007, 5:49 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Nie no Hiob żartuje!! :mrgreen: miałem napisać że to tak nie ładnie podpinać się pod czyjąś naczepke!! :wink: Ale co do tych słów napisanych przezemnie w poprzednim poście to uważam że napisałem prawdę!!

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
... Ale co do tych słów napisanych przezemnie w poprzednim poście to uważam że napisałem prawdę!!
"Cóż to jest prawda?" (J 18,38 ) :D :mrgreen: :P

Wracamy do naszego spacerku. Chevrolet Avalanche, który ma przesuwaną tylną ścianę kabiny tak, że z sześcioosobowego samochodu z małym balkonikiem może się stać trzyosobowym z dużą paką. Ale nasi dzielni inżynierowie takie rozwiązanie opracowali i wdrożyli już 30 lat temu w Tarpanie! Powinni to byli opatentować i sprzedać licencję General Motors. Mówiąc o General Motors, pickup GMC, bliski krewny Chevroleta, choć ten nie ma nic przesuwanego. I kilka interesujących samochodów, mających swą świetność za sobą. Na Kubie by z nich zrobili auta jak nowe, tu powoli umierają pod płotem. Jak będę wracał z kościoła, pstryknę więcej fotek. I trochę innych staroci przy drodze. Wygląda na to, że w Hubbard żyją głównie wspomnieniami z przeszłości. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


To się nazywa „mieszkać nad rzeką”. :D I już kościół św. Patryka, a na parkingu inny kierowca, który też uważa, że konieczność pracy w niedzielę wcale nie zwalnia z obowiązku obecności na mszy. Jak się tylko chce, to kościół i czas dla Boga zawsze się znajdzie. Myślałem nawet, że to może rodak, bo i rejestracja z Chicago na samochodzie, ale nie. „Normalny” Amerykanin. A ksiądz mówił kazanie tak, jak porucznik Kolombo, wymachując rękami i robią śmieszne miny. Nieważne jednak jak się mówi, ale co. ;) Obok kościoła miejsce spotkań Rycerzy Kolumba, organizacji dla katolickich mężczyzn. Ja jestem jej członkiem od lat i działa ona od niedawna także w Polsce. Gorąco polecam. I powrót do ciężarówki. Facet w kapeluszu słomkowym z plecakiem na ostatnim zdjęciu to nie Jaś Wędrowniczek, ale inny kierowca, który zostawił ciężarówkę w truckstopie i wybrał się na zakupy spożywcze i też zwiedza Hubbard.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lut 2007, 19:50
Posty: 10

Hiob, gdybyś mógł tak zrobić zdjęcia 5- lub 6-osobowych dużych pickupów, najlepiej Dodge'a Dakoty byłbym bardzo wdzięczny. 8)

_________________
U.S Trucks forever!


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:02
Posty: 29
Lokalizacja: Przemyśl

Hiob dziękuje za sfotografowanie ciągniczka.Pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Cytuj:
Jeśli chodzi o "ciągnięcie gabarytów", myślę, że sobie pokpiwasz...
Pewnie że tylko żartuje :mrgreen: dziękuje za odp na moje pytanko :] ładne zdjęcie ciuchci :> :U


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2007, 13:28
Posty: 21
Lokalizacja: UK

Swietna relacja z nastepnej czesci trasy. Jak zwykle.
Faktycznie az sie serce kraje gdy sie widzi tyle umierajacych oldtimerow. Mozna by im przywrocic dawna swietnosc lub zrobic customs cars .


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Wszystko jest tak jak zawsze.Świetny opis i piękne zdjęcia 8) Gratuluje no i powodzenia na trasie.Szerokości :D

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
Hiob, gdybyś mógł tak zrobić zdjęcia 5- lub 6-osobowych dużych pickupów, najlepiej Dodge'a Dakoty byłbym bardzo wdzięczny. 8)
Dakota nie całkiem załapuje się tutaj na określenie "duży pickup" :twisted: :D . Jak zauważyłeś, Avalanche i GMC się załapały. Jak coś ciekawego wpada mi pod obiektyw, to pstrykam. Postaram się pamiętać o tej Dakocie, ale z moją pamięcią jest raczej krucho :evil: :(

No problem. Cała przyjemność po mojej stronie. :mrgreen:

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Ach ten Harley z ostatniej aktualizacji. Legendarne \2/ mają w sobie tą moc. Jedno pytanie, masz może jakieś zdjęcie Davidsona V-rod'a ? Bardzo chciałbym zobaczyć ten motocykl na "żywo", nie jako prezentacja na wyszukiwarce.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Gdzie to skończyliśmy nasz spacer? Aha, przy ciuchci. 30 galonów za 7 dolarów? Hmmm… teraz za 7 dolarów nie kupi się trzech galonów benzyny. I stary wóz strażacki firmy Pirsch.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Idzie chłop rano w pole orać i sprawdza… „Copke mom, śniodonie mom, herbote mom, bat mom, konia mom, o kruca fix, pługa zem zapomnioł!” A więc pług mom i nawet pamiętam, jak dziadek takim samym orał swoje pięć mórg pola na podkrakowskiej wsi. Jeszcze parę zdjęć wozu strażackiego i wracamy do naszych złomów. Chevrolet wygląda zdumiewająco podobnie do Warszawy. Nawet deska rozdzielcza podobna.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niedawno martwiłem się, że ponieważ w zasadzie w kółko jeżdżę po tych samych autostradach, to niedługo nie będę miał co fotografować, żeby się nie powtarzać… Tylko dlaczego ciągle mam parę setek zdjęć w aparacie? I codziennie dochodzą nowe? Hmmm….

A teraz parę kolejnych fotek starych, amerykańskich klasyków:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 23:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2007, 21:52
Posty: 9
Lokalizacja: Jedlnia

30 galonów za 7 dolków :!: :shock: Który to mógł być rok? To chyba czasy tych podupadających krążowników? Szkoda, że takie ceny już nie wrócą :D Jak zwykle świetne zdjęcia, pozdro z gorącej Polski!


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 23:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Jeszcze kilka oldtimerów, stary International Transtar, który był najpopularniejszą chyba ciężarówką w USA, gdy ja tu przyjechałem, na początku lat osiemdziesiątych, a teraz zupełnie już znikł z dróg i autostrad i pickup Dodge z 1969. roku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

„Step Van” marki GMC, Super Duty Ford F 550, czyli coś dla miłośników poważnych pickupów, (Cena? 45 tys. $$$). Pete 379 z firmy „Wild Bohemian Carriers” z czeskim lwem w logo. A ja już ruszam w drogę. Cadillac Escalade, „Mister Two”, czyli stara Toyota MR 2 i Chrysler 300C, z ładnie zmienioną atrapą z przodu, ale totalnie spitolonym, moim skromnym zdaniem, tyłem. Fakt, że ten Chrysler ma i tak niezbyt fortunnie opracowaną stylistykę tylnej partii, ale te nakładki na lampy nie pomagają tu wcale.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

KW W 900 i Freightliner Columbia z dużymi sleeperami, troszkę rozmazany Viper (za szybko jechał ;)), Porsche 911, i gabarycie czekający na ciągnik. Ubieramy się, bo zaczyna padać… . Dodge Charger i … Dodge Charger, jakiś nie znany mi typ autokaru i stanowa policja Ohio w działaniu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec parę zdjęć transportowanych pojazdów: Dwie naczepy „rozciągniętych limuzyn”, stare Freightlinery z US Xpress w drodze do nowego nabywcy, nowe Internationale i kilka zwykłych fotek: Dwa Peterbilty 379 i moje autko na przydrożnym parkingu w Ohio, jakiś Freightliner z dużym sleeperem i Coronado we wstecznym lusterku mojego trucka.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2007, 7:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Fajne jest to zjęcie twojej ciężarówki od tyłu, tylko że U.S Express się odbiło jak nigdy :mrgreen: :twisted:

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 42 z 49 [ Posty: 963 ] Przejdź na stronę Poprzednia 140 41 42 43 4449 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: