Strona 36 z 44 [ Posty: 862 ] Przejdź na stronę Poprzednia 134 35 36 37 3844 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 mar 2013, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2012, 14:31
Posty: 16

Panowie potrzebuje informacji na temat pilotazu po Szwecji,od jakiej szerokosci potrzeba pilota i jakie oznakowanie pojazdu,pilotowalem raz ladunrk do Norwegii przez Szwecje majac koguty i napisy bred last lang last i obylo sie bez problemów,ale zastanawiam sie czy to bylo zgodnie z przepisami,jesli ktos jezdzil i moze cos podrzucic to bede wdzieczny.


Post Wysłano: 10 mar 2013, 13:18

Możecie zapodać jakąś stronę gdzie jest ten zwiastun ?


Post Wysłano: 10 mar 2013, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2007, 13:49
Posty: 123
Lokalizacja: Niektórzy mówią, że to już Kaszuby. Czy ja wiem ?...

Zwiastun nie jest na stronie www tylko jest pokazywany na TVN TURBO

_________________
I born to be a trucker

FB : Pilotaż Gut Usługi Pilotowania
http://www.pilotazgut.pl


Post Wysłano: 10 mar 2013, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2006, 21:18
Posty: 123
GG: 24782554
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Kolejny raz przyjrzałem się już dokładniej tej "zajawce". Trwa krótko ale tym razem rozpoznałem (?) już auto jednego z pilotów. Mark też powinien je znać :lol:
Henio znam te auta bardzo dobrze :D :>

_________________
Kto sukcesu chce znajdzie do niego drogę,kto sukcesu nie chce ,zawsze znajdzie wymówkę


Post Wysłano: 11 mar 2013, 22:33

Post Wysłano: 15 mar 2013, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2009, 15:51
Posty: 10
GG: 0

Cardan Global Project 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 19 mar 2013, 22:55

Zauważyłem że spora ilość PILOTów jeździ z odpiętymi pasami bezpieczeństwa. Czy posiadając Uprawnienia Na Kierowanie Ruchem są zwolnieni z tego podczas wykonywania pracy ?. Czy poprostu bez sensu by było ciągłe zapinanie pasów i ich odpinanie. ;)


Post Wysłano: 20 mar 2013, 0:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2010, 0:49
Posty: 241

Cytuj:
Zauważyłem że spora ilość PILOTów jeździ z odpiętymi pasami bezpieczeństwa. Czy posiadając Uprawnienia Na Kierowanie Ruchem są zwolnieni z tego podczas wykonywania pracy ?. Czy poprostu bez sensu by było ciągłe zapinanie pasów i ich odpinanie. ;)
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i się zastanów...

Z obowiązku używania pasów zwalnia tylko specjalnie zaświadczenie, a nie uprawnienia do kierowania ruchem...


Post Wysłano: 20 mar 2013, 1:06

Cytuj:
Cytuj:
Zauważyłem że spora ilość PILOTów jeździ z odpiętymi pasami bezpieczeństwa. Czy posiadając Uprawnienia Na Kierowanie Ruchem są zwolnieni z tego podczas wykonywania pracy ?. Czy poprostu bez sensu by było ciągłe zapinanie pasów i ich odpinanie. ;)
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i się zastanów...

Z obowiązku używania pasów zwalnia tylko specjalnie zaświadczenie, a nie uprawnienia do kierowania ruchem...
Nie jestem człowiekiem wszystko wiedzącym :-). A że prawem się nie interesuję stąd właśnie me pytanie. Mając uprawnienie do kierowania ruchem ma się podobne możliwości jak policja czyli pałka świetlna, lizak itp i gdzieś może było schowane coś o pasach. Nie wiedziałem i spytałem.


Post Wysłano: 20 mar 2013, 14:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2010, 0:49
Posty: 241

Policjanci pełniący służbę również mają obowiązek prowadzenia pojazdów w pasach.


Post Wysłano: 20 mar 2013, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Kiedyś zasłyszałem,że drogówka ma obowiązek,a prewencja nie.Podobnie jak taksówkarz.Może chodzi o szybkie opuszczenie auta ?

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 20 mar 2013, 23:06

Cytuj:
Kiedyś zasłyszałem,że drogówka ma obowiązek,a prewencja nie.Podobnie jak taksówkarz.Może chodzi o szybkie opuszczenie auta ?

Co do taksówkarza masz rację, kiedyś rozmawiałem z taksówkarzem i spytałem się go czy ma taki obowiązek odpowiedział mi że obowiązek ma wtedy gdy jedzie po klienta lub od klienta na bazę/miejsce postojowe taxi ale gdy przewozi klienta z punktu A do B może mieć odpięte, w razie gdyby klient go napad on jest wstanie opuścić auto w znacznie szybszym tempie niż z pasami bezpieczeństwa.


Post Wysłano: 21 mar 2013, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Przepisy, panowie, przepisy. Artykuł 39 PoRD. :)


Post Wysłano: 21 mar 2013, 22:43

Cytuj:
Przepisy, panowie, przepisy. Artykuł 39 PoRD. :)

Art. 39.
1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem
wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:
1) osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
2) kobiety o widocznej ciąży;
3) kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera;
4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;
5) policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, inspektora kontroli skarbowej, funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej;
6) funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych;
7) zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej;
8) konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;
9) osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim.
3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, specjalistycznym środkiem transportu sanitarnego, o którym mowa w art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz. 1410, z późn. zm.4)), lub pojazdem Policji.


I wszystko jasne. Dzięki !!


Post Wysłano: 22 mar 2013, 7:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Tak że Panowie piloci,kto nie chce zapinać pasów,proponuję z tyłu pod łóżkiem umieścić kasetkę.W niej oczywiście wartości pieniężne.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 22 mar 2013, 14:50

Cytuj:
Tak że Panowie piloci,kto nie chce zapinać pasów,proponuję z tyłu pod łóżkiem umieścić kasetkę.W niej oczywiście wartości pieniężne.

Bardzo dobry pomysł, tylko ciekawe czy aby faktycznie to przejdzie :D


Post Wysłano: 29 mar 2013, 11:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Post Wysłano: 07 kwie 2013, 2:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Wieziemy wieże wiatrowe z Lindenami na trasie D-PL Jeden z pilotów Lindena.Klima postojowa,lodówka 5 razy większa od mojej,mikrofalówka,TV,internet,ekspres do kawy.Kierowca Kanadyjczyk z pochodzenia.Przeprowadził się do Holandii,bo w Kanadzie nudy.Tylko łowienie ryb i strzelanie do niedźwiedzi.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 12 kwie 2013, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2009, 15:51
Posty: 10
GG: 0

:)
Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 17 kwie 2013, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Zdążyłem uchwycić BF-8 pod Kątami Wrocławskimi.Przepraszam za jakość fotki,ale chwyciłem szybko aparat i strzeliłem.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 36 z 44 [ Posty: 862 ] Przejdź na stronę Poprzednia 134 35 36 37 3844 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: