Strona 3325 z 3478 [ Posty: 69556 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13323 3324 3325 3326 33273478 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 paź 2022, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 819
GG: 0

Cytuj:
Kupujecie paliwo hurtowo czy korzystacie z kart flotowych?

Pytam ponieważ ostatnio był u nas w firmie handlowiec, który oferował sprzedaż hurtową paliwa, skłonny był zapewnić na swój koszt zbiorniki z całym osprzętem do tankowania. Oferta okazała się całkowicie nieopłacalna, korzystanie z kart flotowych dużego koncernu paliwowego wychodzi znacznie taniej, przynajmniej w przypadku floty, która posiada firma(85 aut).
Jaki rabat macie, od spotu? Bo rozumiem że od niego nie ceny że słupka

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 22 paź 2022, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No szkoda ale co zrobić, trafi się inny tyle że dostępność coraz mniejsza . U mnie na wiosce przyjeżdżał Turbol 190.42 na rejestracjach makarona, musiał ktoś jeździć stałe trasy bo widywałem go często jak kręcił pauzę koło naszej bazy, było to jakieś 10 lat temu więc już swoje miał ale stan był mega igła zero rdzy i takiego może by warto kupić z italii. Jak dobrze pamiętam on chyba niemiał intercoolera :!: były jeszcze w Ivecu 380 konne 17 litrówki, ale one były chyba bez turbin :?: to trzeba by poczytać bo już nie pamiętam czy one były tylko w Turbo czy w Turbostarze ale to ten sam silnik a nie 15 litrowy Magirus...


Post Wysłano: 22 paź 2022, 20:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
To zdecydowanie jedną z bardziej epickich wtop zakupowych jakich doświadczyłem. Spodziewałem się w zasadzie wszystkiego. Że kabina będzie bardziej zgnita niż wynikało ze zdjęć, że auto nie będzie jeżdżące- no wszystkiego, poza tym, że będzie miało inny silnik niż wynikający z dokumentów :lol:

W zasadzie Ociu wyjaśnił temat, bo na bieżąco byliśmy w kontakcie. Właściciel przez telefon wspominał, że we Francji u pierwszego właściciela wóz dostał nowy silnik, ale nie spodziewałem się czegoś takiego. On też wydawał się mocno zdziwiony, że nie jest zgodny z papierami. Ciekawy przypadek ogólnie, prawdziwej historii taczej nigdy nie poznamy, aczkolwiek w latach 90 silnik nie był częścią zamienną i miał nabijany numer, więc nie do końca daję wiarę w to, że o tym nie wiedzieli. Ktoś to auto musiał przecież zalegalizować w kraju. Szkoda.
Ja tego nie pamiętam ale kiedyś przewożono auta rozmontowane przez granice. Auto bez silnika podlegało innym opłatom, potem miało status składaka, więc może tak było.


Post Wysłano: 22 paź 2022, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Cytuj:
Cytuj:
Kupujecie paliwo hurtowo czy korzystacie z kart flotowych?

Pytam ponieważ ostatnio był u nas w firmie handlowiec, który oferował sprzedaż hurtową paliwa, skłonny był zapewnić na swój koszt zbiorniki z całym osprzętem do tankowania. Oferta okazała się całkowicie nieopłacalna, korzystanie z kart flotowych dużego koncernu paliwowego wychodzi znacznie taniej, przynajmniej w przypadku floty, która posiada firma(85 aut).
Jaki rabat macie, od spotu? Bo rozumiem że od niego nie ceny że słupka
Mogę spróbować w poniedziałek wyciągnąć od szefa dokładne dane, ale może się nie udać.


Post Wysłano: 22 paź 2022, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2434
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Davo, z tymi V8 to było tak, że to stare konstrukcje Fiata z lat 70. V8, 17.2 bez doładowania, miał 380hp i występował w modelu Turbo. W TurboStarze miał 2 warianty. 420hp - biturbo bez Intercoolera, i od 1989 roku, 480hp - biturbo z Intercoolerem. Potem 520 w Eurostarze.

Marek P - tak, zjawisko "skladakow" było powszechne, ale wtedy w papiery jako rok produkcji podawano rok złożenia pojazdu do kupy i dopuszczenia do ruchu. Tutaj w DR był podany zgodny rok produkcji.


Post Wysłano: 22 paź 2022, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1356
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
(...) Właściciel przez telefon wspominał, że we Francji u pierwszego właściciela wóz dostał nowy silnik, ale nie spodziewałem się czegoś takiego. On też wydawał się mocno zdziwiony, że nie jest zgodny z papierami...
Gość jeździł całe życie R6 z dziurawym wydechem i myślał, że ma V8 ? :lol:

Śmiechem, żartem ale pracował ze mną gość, który miał Golfa 4 a w papierach był Passat... I weź teraz takie coś sprzedaj :lol:
Sam jeździłem Stralisem, gdzie w papierach był Magirus a bliźniacze w firmie Iveco miało 4500 kW w dowodzie :lol: Papier wszystko wytrzyma.

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 26 paź 2022, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Porażka bo na koniec tygodnia moloch...
Pany, był ktoś w Amazonie w Gliwicach, pytam z ciekawości czy można tam przyjechać wieczór mając dostawę na drugi dzień o 10tej...ktoś coś w temacie :?:


Post Wysłano: 27 paź 2022, 7:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Nie radziłbym chyba że się coś zmieniło. Czy Ci pozwolą naczepe wypiac to loteria, parkingu przed nie ma. BTW na tym amazonie kiedyś spedzilem 9h w pokoiku :D spoko ekipa była wiec śmiechom nie było końca. Jest tu kilka osób które robią cały czas Amazona może oni więcej podpowiedzą.


Post Wysłano: 27 paź 2022, 8:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

No to faktycznie sukces mi się trafił na koniec tygodnia niema co.... Tak coś czułem że to będzie deserek tygodnia... :/


Post Wysłano: 27 paź 2022, 8:13
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Mając awizo jutro na 10 nie liczyłbym, że rozładują Cię dzisiaj, bardziej bym myślał czy Cię w czas rozładują jutro :?

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 27 paź 2022, 9:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 819
GG: 0

jak z PRG2 to w miare powinno iść, bynajmniej kiedyś

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 27 paź 2022, 12:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3275
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Porażka bo na koniec tygodnia moloch...
Pany, był ktoś w Amazonie w Gliwicach, pytam z ciekawości czy można tam przyjechać wieczór mając dostawę na drugi dzień o 10tej...ktoś coś w temacie :?:
Przyjedź tam na 8, na pierwszej bramie papierologia, potem auto na parking i z buta na drugą bramę. Albo każą podjechać autem, albo czekasz na telefon.
Na obu bramach trzeba pokazać dowód osobisty i być w pełnym rynsztunku BeHaPe (prócz kasku i gogli :)).

Jak podjedziesz autem na drugą bramę, podadzą Ci od razu numer rampy. Turlasz się po placu mac 15km/h.
Koło rampy będzie już czekał twój "consierge". Niektórzy każą otworzyć naczepę zanim sie cofnie, inni najpierw każą cofnąć (ze 2-3m) przed dok i dopiero zrywają plombę. Cofasz, zamykasz auto i idziesz do pokoju zabaw i rozpusty. Potem tylko czekasz aż Cię zawołają :)
Akurat w Gliwicach nie ma zbyt dużej patologii, ale to nie ma zasady.

Wjazd masz mniej więcej tutaj
https://maps.app.goo.gl/T18qyyahji4QcuxR6


Post Wysłano: 27 paź 2022, 13:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Cytuj:
Porażka bo na koniec tygodnia moloch...
Pany, był ktoś w Amazonie w Gliwicach, pytam z ciekawości czy można tam przyjechać wieczór mając dostawę na drugi dzień o 10tej...ktoś coś w temacie :?:
Przyjedź tam na 8, na pierwszej bramie papierologia, potem auto na parking i z buta na drugą bramę. Albo każą podjechać autem, albo czekasz na telefon.
Na obu bramach trzeba pokazać dowód osobisty i być w pełnym rynsztunku BeHaPe (prócz kasku i gogli :)).

Jak podjedziesz autem na drugą bramę, podadzą Ci od razu numer rampy. Turlasz się po placu mac 15km/h.
Koło rampy będzie już czekał twój "consierge". Niektórzy każą otworzyć naczepę zanim sie cofnie, inni najpierw każą cofnąć (ze 2-3m) przed dok i dopiero zrywają plombę. Cofasz, zamykasz auto i idziesz do pokoju zabaw i rozpusty. Potem tylko czekasz aż Cię zawołają :)
Akurat w Gliwicach nie ma zbyt dużej patologii, ale to nie ma zasady.

Wjazd masz mniej więcej tutaj
https://maps.app.goo.gl/T18qyyahji4QcuxR6
Dzięki wielkie to już wiem żeby tam dziś nawet nie myśleć, zrobię tak że faktycznie że wbije tam na 8 i zobaczymy. Jedynie jakieś parkowisko muszę wymyślić, może pod Tesco koło opla się gdzie znajdzie...


Post Wysłano: 27 paź 2022, 13:26
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Luka,szara 3osiowa 105tka z HDSem która mnie ciągle prześladuje jak jestem na elektrownii w Jaworznie to Twoja ? :mrgreen:


Post Wysłano: 27 paź 2022, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3275
Lokalizacja: eu

Cytuj:
. Jedynie jakieś parkowisko muszę wymyślić, może pod Tesco koło opla się gdzie znajdzie...
Tutaj auta widzę parkują.
https://maps.app.goo.gl/tHwD4AMpUMfjYDyH7

Sporo aut też zawsze stoi między tymi rondkami na dojeździe do KTW3 (nie wiem czy służby ganiają).
Ja stamtąd zawsze jechałem na MOP Wirek, albo ten dzikus przed Strzelcami.
Stanie w krzakach to niezbyt sport dla mnie.


Post Wysłano: 27 paź 2022, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dzięki gdzieś coś wymyślę, tam koło Rabena to pewnie już miejsca nie będzie jak późno przyjadę, między rondami koło Amazona czytałem na opiniach że policja czasem robi nalot, czy jest zakaz to niewiem... Zobaczę jeszcze po drodze ale na A4 to na powrocie nawet niema o czym marzyć chyba :lol:

Niezłe nowe patologie powstają, firma nowa może ze dwa lata ma ale parkingu nie zrobią bo dziady zbiednieją... Ehhh


Post Wysłano: 27 paź 2022, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3584
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Jak na każdym Amazonie. Nawet jak jeździsz 100% dla nich to też nie ma parkowania.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 27 paź 2022, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5948

Cytuj:
Luka,szara 3osiowa 105tka z HDSem która mnie ciągle prześladuje jak jestem na elektrownii w Jaworznie to Twoja ? :mrgreen:
Ni to szara, ni to beżowa. Czarne lampy xenon i otwarta skrzynia, to ja.
Na której elektrowni? Jeździsz z biomasą, czy z czym? I czym jeździsz?


Post Wysłano: 27 paź 2022, 20:54
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Noo taki właśnie jakiś kolor :mrgreen:
Po popiół przyjeżdżam albo na Jaworzno 3 albo na nowy blok
Biały Range z dużą budą z białym silosem Spitzera na PZ cały zestaw


Post Wysłano: 27 paź 2022, 21:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5948

To w uj charakterystyczny :lol: U nas akurat Range T jeździ dużo, pół transprzętu. Ale będę patrzył. Na nowej elektrowni to byłem ze 2 razy od kiedy skończyli budowę, na EJIII bywam dość często.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3325 z 3478 [ Posty: 69556 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13323 3324 3325 3326 33273478 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: