Strona 3324 z 3480 [ Posty: 69590 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13322 3323 3324 3325 33263480 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 paź 2022, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1278
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Cytuj:

Wszystko w pigułce, nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
Zakaz wyprzedzania pilnuj, chyba że chcesz 3 msc urlopu
Aa i wszystkie miejsca na CMR gdzie ma być wpisana data, to lepiej żeby była :D
Jakoś poszło, jak zwykle powrót mógł by być lepszy, towary z ex to stawki ok, 500-700e lepsze jak do pl towar ale ja nie mam szczęści to nie ryzykowałem, ale chyba dużo ludzi albo z niewiedzy albo co to bierze, a może ktoś ma sprawdzony sposób jak sobie z tym radzić? :roll:
Radzić sobie trzeba jak każdy, trzeba mieć spedycję/klienta który nie oznakują towaru, da oryginał CMR i poszedł. Rovigo omijać i tyle. Dużo firm pisze samemu CMR i na żywca idą.

Timo jest fajne jak masz specjalistyczny sprzęt albo klient ma ciśnienie. Stawki średnio wyższe 100e i tyle. Importu brak, większość dobrych stawek to jednak niemiecki kabotaz.


Post Wysłano: 19 paź 2022, 3:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Importów na timo to trzeba polować ale czasem trafiają się od zagranicznych firm i wtedy są sztosy. Oczywiście na Transie wisi to samo za połowe tego co dają Guldeny albo Niemcy :D


Post Wysłano: 19 paź 2022, 16:23
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

A po co przepłacać jak nasze rekiny transportu wezmą z ucałowaniem ręki

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 20 paź 2022, 6:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Porażka.
Miał ktoś kontrolę z przerwaną pauzą na jedną minute i opisem powołującym się na wytyczną nr. 3/561?? Gość nie mógł się z parkingu wyłamać i mu podjechałem 5 metrów nie zauważając że mi wskoczyło na młotki=pauza wyzerowana... Sęk w tym że nie zrobiłem w nocy wydruku odrazu tylko chce po zakończeniu pauzy, razem mi tego wyjdzie ze 14 godzin tyle że po siedmiu godzinach minuta młotka... Jak sobie można było tego nie przyuważyc.... Ehhh :/


Post Wysłano: 20 paź 2022, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Na Mostach (SK,CZ ) znowu szukają wczasowiczów po autach plus do tego wahadło w Kusyckie Nove Mesto i prawie dwie godzi poszy w .....
Sukces jak uj :mrgreen:
Ja w środę zrobiłem pauzę 2h na Sverpecu i po 19 ruszyłem. Było elegancko.


Post Wysłano: 20 paź 2022, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2660
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

W kwestii kar 7 godzin to magiczny czas w kwestii wysokości kar bo jeżeli przekroczyłeś odpoczynek to mandaty robią się "korzystne" względem tych poniżej 7h

Obrazek

To że zrobiłeś wydruk dopiero na koniec odpoczynku to nie jest problem bo masz teraz całość sytuacji przedstawionej, grunt że przed następna szychta drukniete i rozpisane czarno na białym.

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 20 paź 2022, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dzięki, jednak po tym zerwaniu wykręciłem od nowa 9h bo był na to czas, ale wydruk i opis zrobiony bo te dwie minuty młotka po 7 godzinach nawet się w czasie pracy żadnym nie mieściły także wyszło jak wyszło i trudno.


Post Wysłano: 21 paź 2022, 16:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Jeśli ktoś jeszcze pamięta temat dostawy do centrum miasta, do dziś zakończyłem te zlecenie. Nawet miałem okazję być na miejscu by spotkać się z zleceniodawcą, oczywiście bez policji oraz straży miejskiej się nie obyło. Podsumowując działania tych 2 służb mundurowych to jestem pod wrażeniem kto tam pracuję, kiedy używałem takich specjalistycznych słów jak ciągnik siodłowy, naczepa, żuraw samochodowy widziałem po minach że nie mają pojęcia o czym do nich mówię. Zapytali nawet czy mamy "jakieś" pozwolenia ale jak zobaczyli moją teczkę, w której było lekko z 200 kartek A4 szybko wycofali się z pomysłu by cokolwiek sprawdzać, po rozpoznaniu sytuacji bardzo szybko znikli.


Post Wysłano: 21 paź 2022, 19:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 454
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Cytuj:
Jeśli ktoś jeszcze pamięta temat dostawy do centrum miasta, do dziś zakończyłem te zlecenie. Nawet miałem okazję być na miejscu by spotkać się z zleceniodawcą, oczywiście bez policji oraz straży miejskiej się nie obyło. Podsumowując działania tych 2 służb mundurowych to jestem pod wrażeniem kto tam pracuję, kiedy używałem takich specjalistycznych słów jak ciągnik siodłowy, naczepa, żuraw samochodowy widziałem po minach że nie mają pojęcia o czym do nich mówię. Zapytali nawet czy mamy "jakieś" pozwolenia ale jak zobaczyli moją teczkę, w której było lekko z 200 kartek A4 szybko wycofali się z pomysłu by cokolwiek sprawdzać, po rozpoznaniu sytuacji bardzo szybko znikli.
No i super ,gorzej jak byś nie miał tych papierów ,wtedy dopiero stali by się ważni i mądrzy .


Post Wysłano: 21 paź 2022, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2434
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Hit dnia. Pojechałem odebrać zaliczkowanego w ciemno Turbostara V8. Wynająłem niskopodwozie, zajechałem na miejsce i... podczas oględzin okazało się, że brakuje jednej turbosprężarki i dwóch cylindrów. Tak, pomimo papierów wystawionych na 480 konne V8, pod kabiną było rzędowe 6. Lekko się "zniesmaczyłem". Ale wiem jedno, zdecydowanie, jak trafię Turbola 190-42/48 to chcę go mieć.


Post Wysłano: 21 paź 2022, 23:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2660
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

[wycenzurowano] by mnie z laci przy takim akcencie :?

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 22 paź 2022, 12:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 827
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Faktycznie hit. Kuźwa, na co taka osoba liczy? Że nie popatrysz? I jak już załasujesz na lawetę to wsio? Po ptokach? :D

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 22 paź 2022, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1826
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Najgorsze to, że jedziesz na pewniaka, naczepa zapłacona, paliwo, Twój czas, a tu takie coś... Gość powinien zwracać koszty dojazdu i organizacji

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 22 paź 2022, 14:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

To faktycznie poracha z tym Turbolem.
Michu a były oryginalne plakietki koło okna 190.48 czy nie było nic? Ciekawe czy to był kiedyś oryginalnie V8 i ktoś silnik zmienił, czy po prostu jest to zwykły R6 i sprzedający myśli że znajdzie leszcza i mu wepchnie V8.
Ja to widzę z daleka jaki silnik pod kabiną jest, inne są rury dolotu za kabiną do silnika i niewiem jak komin bo w Eurostarze miałem inny w V8. Już nie mówię że z boku między kołem a błotnikiem widać co tam siedzi mimo osłon na kolektory... Przełożyć silnik jest trochę zabawy bo jest dużo różnic między V8 a R6 i niewiem komu by się chciało robić taki downgrade...


Post Wysłano: 22 paź 2022, 17:16
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Odpowiem lekko za Michała.

Po fotkach nie wskazywało nic na wałek.
Turbol miał jeden chwytnik powietrza przy V8.
Fotki były tak zrobione, że było widać turbo z prawej strony, w eRce i Vce turbiny są ułożone podobnie, różnią się ułożeniem zaworu od hamulca górskiego.


Ba! Nawet obrotomierz działał poprawnie, bo był filmik z odpalenia.

Oznaczeń na drzwiach brak.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 22 paź 2022, 17:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

a nie prościej fotki pokazać? nikt już tego nie podkupi :)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 22 paź 2022, 17:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2021, 10:55
Posty: 111

Kupujecie paliwo hurtowo czy korzystacie z kart flotowych?

Pytam ponieważ ostatnio był u nas w firmie handlowiec, który oferował sprzedaż hurtową paliwa, skłonny był zapewnić na swój koszt zbiorniki z całym osprzętem do tankowania. Oferta okazała się całkowicie nieopłacalna, korzystanie z kart flotowych dużego koncernu paliwowego wychodzi znacznie taniej, przynajmniej w przypadku floty, która posiada firma(85 aut).


Post Wysłano: 22 paź 2022, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Cytuj:
Odpowiem lekko za Michała.

Po fotkach nie wskazywało nic na wałek.
Turbol miał jeden chwytnik powietrza przy V8.
Fotki były tak zrobione, że było widać turbo z prawej strony, w eRce i Vce turbiny są ułożone podobnie, różnią się ułożeniem zaworu od hamulca górskiego.


Ba! Nawet obrotomierz działał poprawnie, bo był filmik z odpalenia.

Oznaczeń na drzwiach brak.
Nie pamiętam dokładnie jak w Turbolu było z dolotem ale musi się od filtra powietrza rozchodzić na dwie strony, w Eurostarze była taka wielka faja rozwidlona za kabiną i nawet w czasie jazdy było to widać między naczepą.
Z tymi turbinami to jest tak że R6 ma na końcu silnika dużą, wysoko niewiele niżej niż dekle zaworów, a V8 ma te turbiny malutkie dużo szerzej i nisko rury idą w dół na zewnątrz ramy praktycznie we wnęce koła. Tak to miałem w Eurostarze, w euro2 były osłony turbin od strony koła i za błotnikiem a nawet była trzecia na kabinie która zamykała ta komorę... Tak to było powyciszane, natomiast euro1 tych osłon nie miały, ale to był Eurostar w Turbolu mi się przypomina że były takie osłonki za kabiną po bokach ale czy miały to wszystkie wersje nie pamiętam...


Post Wysłano: 22 paź 2022, 18:03
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Settler

Obstawiam że gość już drugi raz wystawi z innym opisem.

Auto na resorze, fulkerka, Libia stoi otworem, choć szkoda, bo stan ze zdjęć był bardzo obiecujący.

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 22 paź 2022, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2434
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

To zdecydowanie jedną z bardziej epickich wtop zakupowych jakich doświadczyłem. Spodziewałem się w zasadzie wszystkiego. Że kabina będzie bardziej zgnita niż wynikało ze zdjęć, że auto nie będzie jeżdżące- no wszystkiego, poza tym, że będzie miało inny silnik niż wynikający z dokumentów :lol:

W zasadzie Ociu wyjaśnił temat, bo na bieżąco byliśmy w kontakcie. Właściciel przez telefon wspominał, że we Francji u pierwszego właściciela wóz dostał nowy silnik, ale nie spodziewałem się czegoś takiego. On też wydawał się mocno zdziwiony, że nie jest zgodny z papierami. Ciekawy przypadek ogólnie, prawdziwej historii taczej nigdy nie poznamy, aczkolwiek w latach 90 silnik nie był częścią zamienną i miał nabijany numer, więc nie do końca daję wiarę w to, że o tym nie wiedzieli. Ktoś to auto musiał przecież zalegalizować w kraju. Szkoda.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3324 z 3480 [ Posty: 69590 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13322 3323 3324 3325 33263480 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: