Strona 2981 z 3477 [ Posty: 69536 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12979 2980 2981 2982 29833477 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 sie 2020, 0:23
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4167
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Bauer co w tym dziwnego bierze kredyt na chate plus meblowanie nie wiem jak w domach ale przy kredytach na mieszkania częste zjawisko
Moim zdaniem niepoważnym jest branie kredytu 600k na 30 lat przy zarobkach 3.5 - 3.8k do ręki. Przy takim kredycie wklepując w kalkulator np. PKO, to miesięczna rata wychodzi 2.5k. Nie daj Boże jakiejś sytuacji awaryjnej to co zrobisz z resztą tej wypłaty oscylującą 1000zł? Już, nie mówię o jakiejkolwiek oszczędności. Po za tym brać kredyt na całą, wartość chałupy? To chyba gość gołodupcem jest i nie ma jakichkolwiek oszczędności. Sam myślałem, że uniknę kredytu, ale niestety nie da rady i z pewnością takowy wezmę, ale w miarę możliwości i tyle ile naprawdę potrzebuje. Najlepiej, żeby spłacić w 10 lat z ratami malejącymi i pozbyć się tego cyrografu wiążącego mnie z bankiem.

A ceny mieszkań idą w górę. Na południowych przedmieściach Wrocławia, dziś za stan surowy zamknięty, płaci się taką samą kasę, jak 2 - 2.5 roku wstecz za wykończony i umeblowany dom, gotowy do mieszkania. I ludzie mają kasę i naprawdę jest sporo chętnych by klepnąć te 400k za gotowe do wejścia cztery ściany.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 06 sie 2020, 0:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Sorry Kierowniku nie wiem jak jest w Świętokrzyskiem ale ja jestem takim lokalnym patriotą ze nie moge zniesc mysli mieszkania dalej niz 20 minut drogi od Bulwaru czy Skweru Kościuszki. Zeby w kazdej chwili moc zalozyć sandały na śnieżno białe skarpetki i skoczyc na plaże wypić piwko lub co ostatnio bardziej regularne, poganiać z małą po placu zabaw :) wiem ze nie potrzebuje miasta do codziennego funkcjonowani ale chodzi o to ze jak cos to moge. I nie będzie to wielka wyprawa planowana i przygotowywana.


Ostatnio zmieniony 06 sie 2020, 8:07 przez Edler, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 06 sie 2020, 5:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Bauer dla mnie takie kredyty też są chore ale jednak większość tak robi.

Śledzę rynek mieszkań do 45m2 w Łódzkim plus Czestochowa to jednak rynek wtórny zaczyna lekko spadać oraz zdarzają się juz2 ogłoszenia okazjonalne bo kogoś wirus przymusil do sprzedaży.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 06 sie 2020, 19:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
ale ja jestem takim lokalnym patriotą ze nie moge zniesc mysli mieszkania dalej niz 20 minut drogi od Bulwaru czy Skweru Kościuszki.
Z przodu patriotyzm, z tylu goła dupa ;)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 06 sie 2020, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Złoty środek ziomeczku :)


Post Wysłano: 06 sie 2020, 22:50
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4167
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Jeśli chcecie mieszkać bliżej miasta, to nie stękajcie, że cena za klitkę wywala z butów. Takie czasy i takie ceny. Jesli chcecie zaoszczędzi kasy to sorry Gregory. Pozostaje tzw. prowincja i działeczka gdzieś poza miastem.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 sie 2020, 0:42
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1907
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Albo 20 pare metrów kwadratowych w centrum :U

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 07 sie 2020, 0:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2020, 13:39
Posty: 14

Cytuj:
Jak widzę jakie są ceny mieszkań i koszty kreski na takie 4 kąty to nie wiem czy kiedyś bedzie mnie racjonalnie stać na to. Bo nie wezme krechy na 30 lat. Trzeba na mózg upaść żeby w wieku 20paru lat podpisać papier wiążący bardziej niż ślub. Jak sie kiedyś zacznie opłacać to myśle kupić działke za gotówke i postawić coś niedużego, okej może coś kredytując, ale nie całość. Choć ceny działek wokół Gdyni są tak absurdalne ze rozsądne ceny są na takich zadupiach ze to fizycznie boli.
I tak nie dostaniesz kredytu nawet na 15 letnie passerati bo masz 2600 brutto na umowie.
Tylko dzbany mówią o jakiś cyrografach bo mieszkania drożeją o jakieś 10% rocznie więc nawet w przypadku problemów,sprzedajesz,natychmiast spłacasz kredyt i....zostaje ci jeszcze sporo pieniędzy.Tylko trzeba kupić mieszkanie w mieście a nie gównochatkę na prowincji-takiej rzeczywiście nikt nie kupi :mrgreen: ,że o wzroście pensji po 6-7 % rocznie i MALEJĄCYCH ratach kredytów(jakieś 15% ostatnimi czasy) nie wspomnę.

Jestem ciekaw czy dzieci już wam wygarnęły/kiedyś wygarną,że muszą wstawać o 5 rano,żeby dojechać do szkoły bo wam się zachciało domku na wsi.

Jak sobie policzycie zmarnowany czas i koszty paliwa to wam najtaniej wyjdzie mieszkanie na Alejach Jerozolimskich w Warszawie.


Post Wysłano: 07 sie 2020, 2:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

O i tak trzeba żyć! I pandą jezdzić na wakacje we Władysławowie.


Post Wysłano: 07 sie 2020, 4:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Zdziwiłbyś się Papuciu jakie ludzie dostają kredyty i z jakimi umowami. Samemu ciężko, chyba że jesteś w tym oblatany. Ale jak załatwisz dobrego doradcę to cuda potrafi zdziałać.


Post Wysłano: 07 sie 2020, 5:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5946

Jak ludzie dobrze zarabiają, to kredyty są symboliczne, albo ich nie ma.
Zresztą, nie świruj za bardzo, bo już masz doświadczenie co się stanie.


Post Wysłano: 07 sie 2020, 7:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Settler - w Warszawie firma robyg sprzedaje "mikroapartamenty" czyli 18 metrów + balkon. cena ponad 200 tys.
:lol:

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 07 sie 2020, 9:27

Cytuj:
Jak ludzie dobrze zarabiają, to kredyty są symboliczne, albo ich nie ma.
Gorzej jak przyjdzie na przykład nie wiem, wirus z Chin, kryzys, stracisz pracę i symboliczny kredyt zamienia się w mega obciążenie.


Post Wysłano: 07 sie 2020, 10:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Jak ludzie dobrze zarabiają, to kredyty są symboliczne, albo ich nie ma.
Gorzej jak przyjdzie na przykład nie wiem, wirus z Chin, kryzys, stracisz pracę i symboliczny kredyt zamienia się w mega obciążenie.
Wirus z chin co ty za sci- fiction opowiadasz w dzisiejszych czasach nie możliwe😄

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 07 sie 2020, 10:28
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Unreal, usunąć ci konto teraz, czy już?
Bo to różnica jest....

Wczoraj sukces.
Z portu w Szczecinie, do Jawora na ten nowy mop za 4.14 doszedłem, z korkiem na Polkowicach.

Pięknie ta eSka robi robotę....


Aaaaaa zapomniałem, teee unril, jak się dostać komunikacja miejską, z okolic Bielan, na sądową we Wrocławiu. Serio pytam, bo do sądu głównego muszę się dostać, a nie mam żadnej osobówki na firmie.

Pytam serio, jak mi odpowiesz, pozwolę ci jeszcze dwa głupie posty napisać i kogoś obrazić :D

A może z tobą się karne, autobusem, mrrrrrr :lol:

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 sie 2020, 11:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2432
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

To co się dzieje aktualnie w urzędach to porażka jakaś. Wysłałem dziś pełnomocnika (mnie dopadła rwa kulszowa, więc porażka po całości) do Starostwa Powiatowego żeby zarejestrował gruza - dostał termin na 17.08... Aż mnie strzyka na myśl, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy jeszcze 2 inne ciągniki będę musiał przerejestrować na swoje blachy...


Post Wysłano: 07 sie 2020, 11:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2020, 13:39
Posty: 14

Cytuj:
Zdziwiłbyś się Papuciu jakie ludzie dostają kredyty i z jakimi umowami. Samemu ciężko, chyba że jesteś w tym oblatany. Ale jak załatwisz dobrego doradcę to cuda potrafi zdziałać.
Nie dostają chłopcze żadnych jak mają kombinowaną umowę.A szczególnie w obecnych czasach.


Post Wysłano: 07 sie 2020, 11:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3274
Lokalizacja: eu

Cytuj:
w dzisiejszych czasach nie możliwe😄
Niemożliwe...
Cytuj:
(mnie dopadła rwa kulszowa, więc porażka po całości)
Czyżby weekend był zbyt ubogi we wrażenia? :)
Może kuracja za słabo weszła?


Post Wysłano: 07 sie 2020, 11:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 818
GG: 0

@dies pozwól że Cię zacytuję...

"Mam Ci dobrą radę. Przeprowadź się z takimi postami na Twittera. Tam zrobisz karierę. Powaga.
A tu skupmy się na tirach."

nie musisz się afiszować na forum że lubisz podlizać się bossowi :wink:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 07 sie 2020, 13:08
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3576
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Sebastian.

Wytłumacz ten post, bo go nipajemaju :D

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2981 z 3477 [ Posty: 69536 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12979 2980 2981 2982 29833477 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: