Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 cze 2012, 15:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

A kto powiedział, że forumowego kolegę wpuścił ktoś z kierowców. Może siedział w nowym Volvo bo był w ekipie przygotowującej samochód do testów. Może zbierał pomiary z wyjazdów. Możliwości jest wiele i nic nie jest możliwe. Zresztą może sam zainteresowany nam to wyjaśni.
Przypominam też, że zdjęcia są z aut testowych i dużo w nich elementów, których nie będzie w modelach seryjnych. Zgadza się, na zdjęciu jest tunel, ale jest również bardzo dziwnie maskowany kokpit. A może ten tunel jest celowo zrobiony by przypadku ewentualnego zdjęcia właśnie było go widać? Czy to prawda przekonamy w oficjalnym biuletynie.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 22 cze 2012, 23:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:49
Posty: 8
GG: 0
Samochód: Scania P360
Lokalizacja: Laskownica/Zwaag[NL]

Widzę,że w tym temacie znalazła się osoba,która najprawdopodobniej wie jak będzie wyglądało nowe Volvo z zewnątrz i z wewnątrz,wie jakie silniki będzie miał nowy model tej marki,oraz posiada wiele ciekawych wiadomości.
Jak już pisałem wcześniej,napisałem to co widziałem. Takie gadanie,że kierowcy podpisywali takie i owakie umowy radzę zostawić dla siebie. Umowy z koncernem Volvo podpisywały firmy,które brały ten model na testy. Kierowca powiedział mi jasno,że wejść mogę,obejrzeć,ale żadnych zdjęć.
Skoro płaska podłoga była w danym modelu,to znaczy,że takowa będzie,bo nie chce mi się wierzyć,że takowa pojawiła się tylko w modelach testowych. To co można zauważyć na zdjęciach to tzw.dywanik maskujący. Od spodu jest wyłożony gąbką. Takie zabezpieczenie,w wypadku zrobienia zdjęć przez osobę niepowołaną.
Co do skrzyni biegów,nie będę drążył tego tematu,bo są to wiadomości usłyszane od kierowcy.
Silnik V8,jak pisałem wcześniej jest w fazie testów,i nikt nie powiedział,że będzie on wprowadzony,tak więc pisanie,że taki silnik nie zostanie wprowadzony,albo podważanie moich słów,że niby "kłamię" proszę zachować do siebie,bo nie mam zamiaru robić z siebie głupka na kilka tygodni,bo jesienią i tak wszystko wyjdzie na jaw,i wtedy co niektórym osobom szczęki trzeba będzie na klej mocować. Tyle ode mnie.
Jeśli nadal będą jakieś wątpliwości,to jestem do dyspozycji na PW.


Post Wysłano: 23 cze 2012, 0:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Cytuj:
Takie zabezpieczenie,w wypadku zrobienia zdjęć przez osobę niepowołaną.
Paranoja.
2 lata gdybania, wnikliwej analizy zdjęć, setki godzin spędzonych na czytaniu for a dalej i tak nikt nie ma bladego pojęcia jak będzie wyglądało nowe VOLVO. Dajcie sobie siana. Poczekajcie a zobaczycie, już niedługo...


Post Wysłano: 24 cze 2012, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:49
Posty: 8
GG: 0
Samochód: Scania P360
Lokalizacja: Laskownica/Zwaag[NL]

Cytuj:
Cytuj:
Takie zabezpieczenie,w wypadku zrobienia zdjęć przez osobę niepowołaną.
Paranoja.
2 lata gdybania, wnikliwej analizy zdjęć, setki godzin spędzonych na czytaniu for a dalej i tak nikt nie ma bladego pojęcia jak będzie wyglądało nowe VOLVO. Dajcie sobie siana. Poczekajcie a zobaczycie, już niedługo...
Powiem tylko tyle. Wiem,jak będzie nowe Volvo wyglądało w 95%. Resztę zobaczycie sami po oficjalnej premierze jesienią.


Post Wysłano: 25 cze 2012, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sie 2008, 20:59
Posty: 1007
Lokalizacja: Różan

A ja wiem 100%, możesz jakoś potwierdzić skąd masz takie wieści ze na 95%?

_________________
Kupię pokrywę zaworów Scania w kształcie litery V z silnika 14 litrowego

"To są HPI'ki co się trzęsą wszystkie plastiki"

R730-------------\8/


Post Wysłano: 25 cze 2012, 14:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 26 cze 2012, 0:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2009, 19:32
Posty: 25
GG: 0
Samochód: Volvo FH

Z ostatnich fotek widać że Volvo pokazuje coraz więcej :) Te fotki od kolegi PrzemoBTC, pokazują że ten górny grill będzie bardzo podobny jak nie taki sam jaki jest obecnie i mam taką nadzieje że dużo nie zmienią, bo obecne FH ma zjawiskowy styl :)


O to ja jeszcze coś dodam apropo kolegi który siedział we wnętrzu nowego FH-acza. To tak: zauważmy że wszystko co się dzieje, wszelkie fotki czym bliżej premiery są bogatsze o detale, co z tego wynika - Volvo ma konkretny plan działania. Są przygotowani na to że jakiś kierowca puści farby a może nawet specjalnie te informację udzieli ;) Takie puszczenie w obieg że Volvo testuje silniki widlaste może zaniepokoić konkurencję jak i wzbudzić rozgłos odnośnie owego pojazdu. Ogromny koncern który posiada mase speców od marketingu i x lat doświadczenia... Nie możesz mieć pewności że zostałeś wykorzystany do celów marketingowych :> haha, oczywiście teraz tak trochę spiskowo i pół-żartem :lol:


Post Wysłano: 26 cze 2012, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

FM-ka:
Obrazek


Post Wysłano: 27 cze 2012, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2007, 19:17
Posty: 338
GG: 1
Samochód: Fiat/FH
Lokalizacja: Zabrze

Mi się wydaje że ta zamaskowana FM-ka to dzisiejsze FMx. ;)

_________________
Do what you love and you will never have to work.


Post Wysłano: 27 cze 2012, 10:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 16:00
Posty: 448

Cytuj:
Mi się wydaje że ta zamaskowana FM-ka to dzisiejsze FMx. ;)
Chyb nowe FM, FMX jest tylko lepszą budowlaną wersją nowego FM.

_________________
MM Models - Modele w skali 1/87


Post Wysłano: 27 cze 2012, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2007, 19:17
Posty: 338
GG: 1
Samochód: Fiat/FH
Lokalizacja: Zabrze

Tak sorry za pomyłke. ;)

_________________
Do what you love and you will never have to work.


Post Wysłano: 27 cze 2012, 11:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

To jest obecny model FM z kilkoma widocznymi zmianami. Moze poprostu testuja jakis podzespol, ktory bedzie obecny w nowych modelach.

Temat jest o FH, a jak tak wlasnie sie zastanawiam co bedzie z FM. Czy tak jak w Mercedesie Axor zostal wyparty przez Actrosa z mniejszymi kabinami, to czy FH wyprze FM. Nigdzie chyba fotek nowego FM nie bylo wiec bardzo prawdopodobne ze tak sie wlasnie stanie. :)


Post Wysłano: 27 cze 2012, 11:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Zobaczcie, że praktycznie cały przód FM-ki jest zamaskowany. Maskowanie świateł bardzo podobne jak w nowym FH. Myślę, że w FM-ce będą zmiany przodu kabiny, reszta jaki widać, chyba bez zmian.


Post Wysłano: 27 cze 2012, 12:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Temat jest o FH, a jak tak wlasnie sie zastanawiam co bedzie z FM. Czy tak jak w Mercedesie Axor zostal wyparty przez Actrosa z mniejszymi kabinami, to czy FH wyprze FM. Nigdzie chyba fotek nowego FM nie bylo wiec bardzo prawdopodobne ze tak sie wlasnie stanie. :)
Wg. mnie to jest właśnie fotka nowego FM'a. Czemu?. Spójrzcie na nowe nadkola, wyraźnie grubsze, wyższe oraz samo zakończenie błotnika jest inne. Inny jest także kształt dolnego skrzydła tylnego spojlera. Także kto wie to może być nowe FM. Wydaje mi się, że kabina auta jest wyżej osadzona jak w przypadku starego FM, które miało tunel w wysokości ok 40cm. Rodzina FM to pojazdy dystrybucyjne na średnie trasy także kabina FH spokojnie wystarczy.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 27 cze 2012, 12:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Przecież to stara kabina Globetrotter LXL przygotowana prawdopodobnie pod nowe jednostki silnikowe Euro6, stąd to wyższe osadzenie i nowe nadkola.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 27 cze 2012, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Przecież to stara kabina Globetrotter LXL przygotowana prawdopodobnie pod nowe jednostki silnikowe Euro6, stąd to wyższe osadzenie i nowe nadkola.
Ameryki nie odkryłeś. Volvo raczej tutaj nie za dużo zmieni poza tymi cechami o których wspominałem plus jakaś kosmetyka. Podkreślam skoro to lekkie i ciężkie pojazdy dystrybucyjne wykorzystywane głównie do transportu średniego zasięgu to owe zmiany zapewnia optymalny komfort.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 27 cze 2012, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

Prawdopodobnie w nowych Volvach kierowcy będą mieć do czynienia z ... TYM :)


Post Wysłano: 27 cze 2012, 13:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Prawdopodobnie w nowych Volvach kierowcy będą mieć do czynienia z ... TYM :)
O czymś takim mówi właśnie Heniekstar25.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 27 cze 2012, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Wspominał też o nowej skrzyni biegów, a w filmie wyraźnie mówią o współpracy nowego systemu (podobny jest w Scanii, tylko nie ingeruje w pracę samochodu) ze skrzynią I-Shift. Czyli są jakieś rozbieżności. Nie chce mi się też wierzyć w V8. Po co zwiększać koszty produkcji i eksploatacji pojazdu skoro mają już sprawdzone jednostki napędowe jakimi są 16L rzędówki.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 27 cze 2012, 14:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Wspominał też o nowej skrzyni biegów, a w filmie wyraźnie mówią o współpracy nowego systemu (podobny jest w Scanii, tylko nie ingeruje w pracę samochodu) ze skrzynią I-Shift. Czyli są jakieś rozbieżności. Nie chce mi się też wierzyć w V8. Po co zwiększać koszty produkcji i eksploatacji pojazdu skoro mają już sprawdzone jednostki napędowe jakimi są 16L rzędówki.
Jest w tym prawda co mówisz. Ja nie bronię użytkownika Heniekstar25 tylko podkreślam, że akurat to co mówił o tym systemie faktycznie będzie mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nam zwykłym śmiertelnikom pozostanie czekać do premiery a do tego czasu jedynie spekulować.

Na zdjęciach zamieszczonych przez PrzemoBTC wyraźnie widać tylną ścianę kabiny. Powiedziałbym, że sam dól jest identyczny jak w obecnych generacjach. Kształt, wysokość tunelu oraz dolne krańce kabiny są niemalże identyczne jak w obecnych generacjach.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: