Strona 2754 z 3480 [ Posty: 69596 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12752 2753 2754 2755 27563480 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 sty 2020, 1:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2596
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
O tej tolerancji najczęściej mówią policjanci, ale prawnie można jechać 80 km/h. Nigdzie w przepisach nie ma o tym mowy, taka niepisana zasada.
A jak dostajesz mandat z Holandii i masz zmierzoną prędkość, a poniżej prędkość po uwzględnieniu tolerancji? To też niepisana zasada? :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 05 sty 2020, 3:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
O tej tolerancji najczęściej mówią policjanci, ale prawnie można jechać 80 km/h. Nigdzie w przepisach nie ma o tym mowy, taka niepisana zasada.
A jak dostajesz mandat z Holandii i masz zmierzoną prędkość, a poniżej prędkość po uwzględnieniu tolerancji? To też niepisana zasada? :D
Francja i Wegry to samo


Post Wysłano: 05 sty 2020, 9:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Z Włoch na mandatach też jest zapisana tolerancja.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 05 sty 2020, 10:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Bauer nie dostaje mandatów z Holandi. Za daleko :D


Post Wysłano: 05 sty 2020, 11:45
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Nie chodzi mi o zdjęcia z fotoradarów, tylko o przepisy prawne. Nie byłem we wszystkich państwach EU ale w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii w kodeksie drogowym prędkość max po autostradzie dla pojazdu ciężarowego wynosi 80 km/h i nie ma pod spodem zapisu dotyczącego tolerancji.

Tutaj natomiast dostajesz mandat z fotoradaru a podana tolerancja w mojej ocenie to uwzględniony błąd pomiarowy urządzenia. Czyli mając ustawiony fotoradar na prędkość 80 km/h masz + 3km/h tolerancji. Tak ja to rozumuje, jednak w kodeksie ruchu drogowego nie masz wzmianki o tolerancji względem przepisu, który jasno określa z jaką max prędkością ma poruszać się dany pojazd po autostradzie.

Edler wypraszam sobie, byłem ze 2 razy i to z tatą! :mrgreen:

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 05 sty 2020, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Bauerku na Słowacji lub u Madziar jest 90 dla dużych. Tylko już nie pamiętam gdzie.


Post Wysłano: 05 sty 2020, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

W Luksemburgu 90, a 75 poza zabudowanym :wink:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 05 sty 2020, 20:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Słowacja 90km/h: https://ec.europa.eu/transport/road_saf ... its_pl.htm

Madziary 80km/h:
https://ec.europa.eu/transport/road_saf ... its_pl.htm

Luksemburg 90km/h:
https://ec.europa.eu/transport/road_saf ... its_pl.htm

Być może na "pewnych" odcinkach jest więcej ale ogólno przyjęte normy są takie jak w linkach.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 05 sty 2020, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Najlepsza jest Rumunia, 110km/h dla dużych na autostradach ciekawe czy niektórzy mają ograniczniki na tyle zrobione... :mrgreen:


Post Wysłano: 05 sty 2020, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Najlepsza jest Rumunia, 110km/h dla dużych na autostradach ciekawe czy niektórzy mają ograniczniki na tyle zrobione... :mrgreen:

Wystarczy noca przez de badz at jechac to widac na radarze jak ida 95-98. Podejrzewam ze i tak sie pilnują aby w podłogę nie deptac

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 06 sty 2020, 5:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2596
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Nie chodzi mi o zdjęcia z fotoradarów, tylko o przepisy prawne. Nie byłem we wszystkich państwach EU ale w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii w kodeksie drogowym prędkość max po autostradzie dla pojazdu ciężarowego wynosi 80 km/h i nie ma pod spodem zapisu dotyczącego tolerancji.
Zapisu nie ma, ale każde urządzenie pomiarowe musi posiadać tolerancję, czy to fotoradar, ręczna suszarka czy wideorejestrator. Zatem prędkość prawnie ustalona jest na przykładowe 80, ale każdy sposób jej pomiaru jest obarczony tolerancją - i właśnie o tym mowa :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 06 sty 2020, 9:43
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Mowa była o fotoradarach, ale również padały stwierdzenia, że mając ADR możesz jechać max 80km/h a bez ADRu szybciej. Otóż nie. Jak, Długi stwierdził i tu i tu max dozwolona prędkość wynosi 80km/h. 9zł natomiast napisał o tolerancji 6km/h na autostradzie w Niemczech. Otóż takowej nie ma. Prędkość ustalona przez prawo wynosi 80km/h i w niemieckim Stvo NIE MA żadnego zapisu o tolerancji 6km/h. Jest to taka sama niepisana zasada jak to, że w Austrii policjanci tolerują jazdę po autostradzie do 90km/h. Powyżej walą mandaty, jednakże wg przepisu ruchu drogowego prędkość maksymalna wynosi 80km/h. O tym mowa.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 06 sty 2020, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

W mandacie z Niemiec zawsze masz napisane z jaką prędkością jechałeś i jaka jest tolerancja pomiaru prędkości a nie tolerancja prędkości maksymalnej z jaką miałeś się poruszać na danym odcinku drogi.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 06 sty 2020, 11:22
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Nie wiem czy ja mówię tak trudno czy tak trudno Ci zrozumieć o czym mowa. Nie mówię o zdjęciach z fotoradarów czy pomiarów prędkości tylko o konkretnych przepisach jakie panują.

Skoro uważasz, że jest tolerancja wejdź w niemieckie StVO i daj mi wypis z kodeksu ruchu drogowego, który mówi, że możesz poruszać się po autostradzie z prędkością 80km/h i masz wskazana dodatkową tolerancję.

Przy pomiarze prędkości masz tolerancję, która uwzględnia błąd pomiarowy urządzenia ale w przepisach NIE MA powtarzam NIE MA nigdzie napisanej tolerancji do dozwolonej prędkości jazdy po autostradzie dla pojazdów ciężarowych.

Zatem zadam teraz pytanie. Jaka jest tolerancja dla pojazdów osobowych przy jeździe po niemieckiej autostradzie? Ale taka zapisana w kodeksie drogowym a nie z pomiarów prędkości przez fotoradary. Dajcie mi przepis, który o tym mówi.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 06 sty 2020, 11:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Czy ja napisałem że jest tolerancja na ograniczenie prędkości dla danego pojazdu :?:
Napisałem że jest tolerancja na pomiar prędkości i odejmując tą tolerancje od zrobionego pomiaru dopiero od tej wartości prędkości jest wystawiany mandat.
To nie polska że fotoradar czy inne ustrojstwo jest ustawione z tolerancją plus 10-20 km/h od panującego ograniczenia na danym odcinku drogi. Tylko jak jest ograniczenie do 80km/h to już przy prędkości 81km/h robi zdjęcie i z tąd ta tolerancja na pomiar prędkości

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 06 sty 2020, 12:52
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

A ja już 2 czy 3 post z kolei tłumaczę, że nie odnoszę się do kwestii mandatów i pomiarów prędkości i związanych z nimi tolerancjami tylko do postów, z których wynika, że między jazdą z ADRem, a zwykłym zestawem istnieje różnica w dozwolonej prędkości poruszania się po autostradzie, oraz o tolerancji 6km/h dotyczącej jazdy po niemieckich autostradach, a Ty i tak dalej swoje. Tolerancji w kodeksie ruchu drogowego ustalający dozwolone prędkości poszczególnych pojazdów nie ma.
Cytuj:
z tąd ta tolerancja na pomiar prędkości
stąd

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 06 sty 2020, 13:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

na pewno w kraju jest to taka sama prędkość jak dla innych pojazdów np.pow 3,5 dmc - pokazuje to znak D-39 który jest ustawiany wyłącznie na granicach.
najlepsze jest to że prawdopodobnie przepis ograniczający prędkość dla ADR został uchylony (zmieniony) 01.01.2003 roku. :D ale znaki stoją.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 06 sty 2020, 16:26

Bauer powiem Ci tylko tyle: Nie czytałem niemieckiego kodeksu drogowego , dziennika ustaw ani ich innych dokumentów zawierających jakieś przepisy.Wiem tylko tyle, że Niemcy to narod prawdopodobnie najbardziej stosujacy sie do zycia zgodnie z regulaminem .Dlatego sadze , ze jezeli niemiecki policjant podaje dane odnośnie tolerancji prędkości ,to on sobie ich sam nie wymyslil, tylko gdzies muszą być zawarte wytyczne co do tego.Tymbardziej , że tolerancja , którą podają jest na plus dla kierujących. Sam miałem kilka kontroli i za każdym razem policjanci wypisując glejt o tym wspominali.


Post Wysłano: 06 sty 2020, 16:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1357
Lokalizacja: BIA

Falstart... :/
Obrazek
W nowym roku, życzę wszystkim mniej pośpiechu :)

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 06 sty 2020, 17:04

Czyżby szpedicjon nie wiedziała , że na Bawarii i Badenii dziś kajne arbajt? :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2754 z 3480 [ Posty: 69596 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12752 2753 2754 2755 27563480 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: