Strona 2737 z 3479 [ Posty: 69568 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12735 2736 2737 2738 27393479 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 gru 2019, 13:39

Udało się dolecieć do lotosa na Zgorzelcu 810km w 9.45 chyba sukces. :D


Post Wysłano: 16 gru 2019, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

do Malisz90 - nie ma co żałować, a podatki trzeba płacić. ci herosi rynku co nie płacą podatków " bo maja koszty" znikną z czasem bezpowrotnie gdy znudzi się to US lub gdy ktoś siądzie i policzy.
mikrusy maja zupełnie inną sytuację bo najczęściej inwestują w działalność swoje zarobione (po zapłaceniu wszystkich należności) pieniądze i nie muszą jeździć dlatego że muszą płacić raty (kredytowe czy leasingowe).
potentaci jadą bo musza zarobić na wszystko dookoła czyli potężne biuro, obsługę, warsztaty i wiele innych rzeczy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 gru 2019, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 819
GG: 0

ktoś coś wiecej wie ntwpisu do bdo prowadząc działalność? bo niby przymus jest a tak naprawde nikt nic nie wie :shock: :lol:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 16 gru 2019, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
ktoś coś wiecej wie
Dzisiaj mi księgowa przysłała:

"Presja ma sens. Wygląda na to, że rząd przyjął do wiadomości, że nakładanie na mikroprzedsiębiorców niezrozumiałych i absurdalnych obowiązków, za których niewykonanie grozi kara do 1 mln zł, i o których się przedsiębiorców nie informuje, nie jest najlepszym pomysłem.

W Rządowym Centrum Legislacyjnym w weekend pojawił się nowy projekt rozporządzenia w sprawie BDO. Projekt zawiera długą listę rodzajów odpadów oraz minimalnych ilości ich zużycia, dla których nie ma konieczności prowadzenia ewidencji odpadów - proces legislacyjny można śledzić tutaj https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12328257 (projekt został załączony do maila - jego zapisy mogą jeszcze ulec modyfikaji w trakcie procesu legislacyjnego). Co więcej, pojawił się też projekt ustawy przesuwający wejście w życiu obowiązków związanych z BDO o rok, na styczeń 2021. Czyli jest szansa, że będziemy mieli o rok więcej na zrozumienie, czego urzędnicy od nas znowu chcą. O tym czy zmiany faktycznie weszły w życie będziemy informować na bieżąco."

Firmy transportowe to też obejmuje?


Post Wysłano: 16 gru 2019, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Moja żona jest na etapie badania, czy mnie też te przepisy obowiązują, narazie strona się laguje, a pani z infolinii w sumie to nie wie. Jak coś będę wiedział, to się pochwalę.

Teoretycznie, jak jadę na wymianę np oleju, to olej zostaje u wykonawcy usługi i to jego problem (w sumie to zysk, bo przepracowany olej nadal jest warty jakieś pieniądze).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 16 gru 2019, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2016, 16:20
Posty: 157

Jeżeli firma wytwarza odpady inne niż komunalne - to podlega pod BDO.
Tak więc każda firma transportowa posiadająca własny tabor podlega pod to. Zużywasz opony, wymieniasz oleje itp. itd. I w sumie nawet jak zlecasz wymianę oleju, to Ty przekazujesz ten "odpad" warsztatowi, który go wymienia.
Próbowałem skorzystać z usług firm zewnętrznych w zakresie gospodarki odpadami, ale to jakaś totalna porażka. Przeprowadziłem rozmowy z ponad 10ma firmami i zero konkretów. Coś komuś się wydaje, gdzieś słyszał, pieniądze chce, ale w sumie to nie wiadomo. Jedne inżyniery podjęły się tego, ale mija tydzień jak dalej myślą, a 1 stycznia się zbliża.
Jakoś w zeszłym roku BDO zaczęło obowiązywać dla importerów samochodów spoza PL. Wśród znajomych mam takich, którzy już popłacili kary. Oczywiście wspomniany milion to tyczy się raczej jakiejś wielkiej fabryki produkującej starty odpadów. Chłopaki popłaciły po 10-20 tyś.

Podobny ciekawy temat jest obowiązkiem przerejestrowania samochodu do 30 dni. Mój WK oczekuje, że samochody "na handel" też będą rejestrowane. A żeby było śmieszniej, auta z "miękkim dowodem" nie można sprzedać. Tak więc blokada na średnio 3-4 tygodnie aż wydadzą dowód. W przypadku gdy samochód jest uszkodzony, nie ma przeglądu technicznego, bez którego rejestracji dokonać nie można - należy zgłosić sam fakt nabycia pojazdu w WK.

500 + górą :D


Post Wysłano: 16 gru 2019, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Ten obowiązek rejetracji zagrożony karą 1000zł, to chyba od nowego roku wchodzi.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 16 gru 2019, 19:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Cytuj:
Jakoś w zeszłym roku BDO zaczęło obowiązywać dla importerów samochodów spoza PL. Wśród znajomych mam takich, którzy już popłacili kary. Oczywiście wspomniany milion to tyczy się raczej jakiejś wielkiej fabryki produkującej starty odpadów. Chłopaki popłaciły po 10-20 tyś.
Tak naprawdę to g**** wiadomo. Tu jest coś takiego:
http://www.gios.gov.pl/images/dokumenty ... jacego.pdf
Jak napisałem z prośbą o interpretację do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska to po 4 miesiącach (normalnie jest bodajże 30 dni) odpisali mi, że oni kontrolują, a nie udzielają informacji, dokładnie to tak leciało:
Cytuj:
informuje, że jako organ administracji, nie jest jednostką powołaną do informowania obywateli o powszechnie obowiązujących, opublikowanych aktach prawnych oraz o obowiązkach z nich wynikających. Zgodnie bowiem z art. 9 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego:

„Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek”.

Jak zatem wynika z powyższego, zasada informowania o obowiązujących przepisach jest stosowana wyłącznie w ramach postępowań prowadzonych przez organ administracji, unormowanych przez kodeks postepowania administracyjnego.
:shock: :lol:

Z innej beczki, bo sprzątania ciąg dalszy - z czego to takie gustowne zegary? Jakieś węgierskie wynalazki chyba.
Obrazek Obrazek


Post Wysłano: 16 gru 2019, 19:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

ten zegar to chyba od autobusu ikarus.

co do odpadów - w chwili przekazania odpadu firmie z wymiany opon(przykład) ty za nic nie odpowiadasz to jest "ich" odpad.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 gru 2019, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Luka, to na 100% zegar z Ikarusa serii 200.

Ludzie chyba poszaleli, ceny za 2 obrączki zaczynają się od 1900 złotych w górę.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 16 gru 2019, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 645
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Ja przy wymianie opon w osobówce płaciłem 5 pln od sztuki za utylizacje jak zostawiłem stare .


Post Wysłano: 16 gru 2019, 19:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Cytuj:
ten zegar to chyba od autobusu ikarus.

co do odpadów - w chwili przekazania odpadu firmie z wymiany opon(przykład) ty za nic nie odpowiadasz to jest "ich" odpad.
Dzięki za podpowiedź.
To prawda, ale np. źle wydrukowana faktura, więc kartka w kosz? Przekazujesz odpady firmie zajmującej się utylizacją dokumentów?
Cytuj:
Luka, to na 100% zegar z Ikarusa serii 200.
Ludzie chyba poszaleli, ceny za 2 obrączki zaczynają się od 1900 złotych w górę.
Dzięki za podpowiedź.
Co do obrączek to pozbieraj złoto po rodzinie, może dziadkowie dadzą swoje obrączki albo pierścionki, zerwane łańcuszki itp. Przetopisz za kilkaset zł i będziesz miał obrączki.
Cytuj:
Ja przy wymianie opon w osobówce płaciłem 5 pln od sztuki za utylizacje jak zostawiłem stare .
Do ciężarówki płaciłem po 30 zł. To, że zapłacisz to nieważne, najważniejsza faktura, albo karta przekazania odpadu, a najlepiej jedno i drugie.

Ja wpisany jestem w BDO z racji transportu odpadów, ale nie wiem teraz czy powinienem jeszcze coś uzupełniać w innych działach.


Post Wysłano: 16 gru 2019, 19:56
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4168
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:

Teoretycznie, jak jadę na wymianę np oleju, to olej zostaje u wykonawcy usługi i to jego problem (w sumie to zysk, bo przepracowany olej nadal jest warty jakieś pieniądze).
Owszem. Warsztat, który naprawia nam i innym gruzy, wykorzystuje ów olej do swojego pieca grzewczego. Ciekawe, jak to się ma wtedy do BDO. Niby jest odpad, ale utylizowany samodzielnie. :D

PS. SergiejTG, to co podesłała Ci babeczka, to słowa Sławomira Mentzena.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Ex Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 16 gru 2019, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Luka, problem obrączek rozwiązany, bezpośrednio u złotnika wychodzi prawie 2 razy taniej :mrgreen: .

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 16 gru 2019, 20:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Zapytałem znawcę ikarusów o te wskaźniki i mówi, że nie, bo jedną lampką się to różni :mrgreen:
Ja tam nie wiem, ale widzę, że droższe niż do współczesnych Jelczy
https://allegro.pl/oferta/wskaznik-24v- ... 8589639020


Post Wysłano: 16 gru 2019, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Luka - nie wiem jak jest u Ciebie, ale w "stolycy" składamy deklaracje za korzystanie z powietrza - teraz jak masz opłatę niższą niż 100 zł rocznie to nawet deklaracji nie musisz składać ( u mnie za 2018 wyszło opłaty chyba 92 zł) , w tej samej deklaracji sa również wytworzone odpady - jak nie zużywam papieru niepotrzebnie, a jeżeli juz to mam pod blokiem kontener na papier ( niebieski) - mikrusy maja trochę przywilejów z tego tytułu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 gru 2019, 20:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Co do opon. Ze dwa lata temu oddałem 4 szt do zakładów komunalnych w Brzesku. Tam mi powiedzieli, że z jednego gospodarstwa domowego można rocznie 4 szt oddać za darmo


Post Wysłano: 16 gru 2019, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Ten obowiązek rejetracji zagrożony karą 1000zł, to chyba od nowego roku wchodzi.
Tu masz ciekawie przedstawiony ten problem https://www.youtube.com/watch?v=_sKC-1GyswU (wiem nie wszyscy tego gościa lubią, ale dobrze to wytłumaczył).
Cytuj:
Podobny ciekawy temat jest obowiązkiem przerejestrowania samochodu do 30 dni. Mój WK oczekuje, że samochody "na handel" też będą rejestrowane.
Ciekawe jak będą dobite urzędy komunikacyjne i ilu ludzi będzie trzeba zatrudnić w takich auto komisach żeby dokonać tych rejestracji :?: Mało tego żeby rejestrować pojazd trzeba będzie zapłacić pewno ubezpieczenie. Coś mi się zdaje że będzie to kres małych komisów samochodowych :( .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 16 gru 2019, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 mar 2011, 19:49
Posty: 328
Lokalizacja: Warszawa

Te zegary to mogą być z autobusu Jelcz
Edit. Nie zauważyłem. Juz znalazłeś od czego to :D do usunięcia


Post Wysłano: 16 gru 2019, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Cytuj:
Luka - nie wiem jak jest u Ciebie, ale w "stolycy" składamy deklaracje za korzystanie z powietrza - teraz jak masz opłatę niższą niż 100 zł rocznie to nawet deklaracji nie musisz składać ( u mnie za 2018 wyszło opłaty chyba 92 zł) , w tej samej deklaracji sa również wytworzone odpady - jak nie zużywam papieru niepotrzebnie, a jeżeli juz to mam pod blokiem kontener na papier ( niebieski) - mikrusy maja trochę przywilejów z tego tytułu.
Też to u nas jest, ale odpadów w tym nie ma.
https://bip.slaskie.pl/resource/file/do ... le/id.7955

No właśnie, ale ta kartka to odpady firmowe, a nie prywatne i nie wiem co by na to powiedział wasz zakład oczyszczania - zapewne musiałbyś zapłacić za wywóz śmieci jako firma. Inna sprawa, że sam bym nie chciał, żeby moje faktury latały po ogólnodostępnych kontenerach.
Cytuj:
Co do opon. Ze dwa lata temu oddałem 4 szt do zakładów komunalnych w Brzesku. Tam mi powiedzieli, że z jednego gospodarstwa domowego można rocznie 4 szt oddać za darmo
To jest trochę inna sprawa, bo oddawałeś zapewne jako osoba prywatna. U nas też jakoś tak to funkcjonuje i też są chyba 4 opony na rok. Ogólnie jest duża przepaść między tym co można zrobić prywatnie, a co jako firma (nawet jednoosobowa).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2737 z 3479 [ Posty: 69568 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12735 2736 2737 2738 27393479 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: