Strona 2488 z 3479 [ Posty: 69561 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12486 2487 2488 2489 24903479 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lut 2019, 15:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 819
GG: 0

@Edler cieawe czy byś piał z zachwytu nad tymi niemiaszkami gdyby otworzyli sie plandekę i posprawdzali zabezpieczenie ładunku? np takie zarąbiste bb czy worki z granulatem lub innym mlekiem czy czyms podobnym :)

kiedyś płaciłem 600e nic zajefajnego, a przy okazji sprawdza ci wsio od góry do dołu, od początku do końca a w kilku letnim zestawie nie ma tak co by sie nie było do czego przyczepić

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 23 lut 2019, 17:10
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Cytuj:
Apokalipsa nadchodzi... Gierkówka odejdzie w zapomnienie. :mrgreen:
No już nieuniknione :D
Aż trudno uwierzyć jak się patrzy jak wycinają te chaszcze i porządkują pod budowę


Post Wysłano: 23 lut 2019, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

no to gdzie kobra będzie pracować? :oops:

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 lut 2019, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 21:03
Posty: 148
GG: 4408153
Samochód: Robur/Chrysler T&C
Lokalizacja: WWL

Cytuj:
Apokalipsa nadchodzi... Gierkówka odejdzie w zapomnienie. :mrgreen:
Blisko apokalipsy to będzie jak pierdzielna zwężenie od Piotrkowa do Częstochowy. A jakby tego było mało to w tym roku mają chyba zacząć grzebać w samej Częstochowie bo mają plan żeby jedynka na odc miejskim była bez żadnych świateł plus stare wiadukty do remontu. Oczywiście planowo miało to być po otwarciu obwodnicy ale ze Salini ma spore opóźnienia więc może być tak że Częstochowe rozgrzebia cała przed otwarciem obwodnicy.
Cytuj:
Mam nadzieję,że sukces, kupiłem Ferrari Grande Punto na dojazdy do pracy :)
Ja tydzień temu na dojazdy kupiłem od znajomego Golf IV z wściekły 1.9sdi 68km 99r. Muł to muł ale jako drugi samochód do kręcenia się na miejscu może być.


Post Wysłano: 23 lut 2019, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
W większości krajów Europy prędkość jakby to rzec "urzędowa" wynosi 80km/h. Ale tolerują do tych 90 km/h. W Austrii sam funkcjonariusz przy kontroli tacie powiedział, że tolerują do 9zł ale powyżej już sadzą mandaty.

Mnie wczoraj pstryknęło fotkę w Przerzeczynie na DK8. 55/40 miałem. Człowiek weekendem żył, zamyślił się i nieszczęście gotowe. :D
Z tymi tolerancjami to wolałbym mieć podstawę prawna pod to. W tamtym tyg. Kontrolowali mnie na wadze na wysokości Poysdorfu i do 85 się przyczepil, jasno tłumacząc ze jest maks 80 i ani grama więcej.

W Niemczech w 2018 na lapance na a38 tez walili 15e każdemu kto miał ponad 82

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 23 lut 2019, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5949

Na gierkówce będzie ok, pod warunkiem, że wykonawca nie zejdzie z budowy i z 2 lat zrobi się 5.


Post Wysłano: 23 lut 2019, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No coz moje szczescie ze jechalem na pusto. Dwa razy mialem kontrole w DE. Raz teraz, bardzo spoko, calosc trwala 10 minut. Poprzednim razem troche dluzej bo ze 25 i 25E kwita. Sprawdzenie ladunku skonczylo sie na zajerzeniu do srodka. Plus policjantka kontrolujaca byla mega dobra dupą (tak w Niemczech!) wiec mogłem wykorzystac swoj nieodparty urok osobisty ;) uwazam ze to jak przebiegnie kontrola zalezy od tego jakie sie ma podejscie do kontrolujacego. Jak z usmiechem to nie beda drazyc. Wiadomo ze jak sie trafi na potomkow Goebellsa to nic usmiech niezdziała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 23 lut 2019, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3275
Lokalizacja: eu

Cytuj:
W Niemczech w 2018 na lapance na a38 tez walili 15e każdemu kto miał ponad 82
To był mi chyba jedyny znany okręg gdzie tak restrykcyjnie sprawdzali prędkość.
Na tym dzikusie koło wiatraków.
Dwie standardowe rzeczy w wykonaniu grubej baby z BAG: Butla gazowa i prędkość...

A co do przepisów dot prędkości i tacho to ja nawet nie dyskutuje i się nie wypowiadam :)
Kiedyś jeszcze jak słyszałem na wykładach parkingowych liub CB takie "prawdy objawione" to też pytałem o podstawę prawną.
Ale pewnego razu (koleś z firmy na CB) dowiedziałem się*, że te przepisy są nieoficjalne i że dotyczą tylko obcokrajowców.
Od tego momentu sobie darowałem cokolwiek

*)
Rozmowa o sytacji, gdy na zakazie wpyprzedzania niektórzy zwalniają do 75-80km/h

Kolega: "Bo to taki przepis jest"
Ja: "Ale przecież wg przepisów i tak można jechać max 80, a to że latasz na odcince to tzw tolerancja"
Kolega: "Nie, taki przepis jest"
Ja: "Podaj go"
Kolega: "Tak słyszałem na radio, że to taki nieoficjalny. Tylko dla obcokrajowców"
Kurtyna.... Radio wyłączyłem...


Post Wysłano: 23 lut 2019, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5896
Samochód: Volvo FH

Nie ma sensu pytać o podstawę prawną, ewentualnie tłumaczyć że to nie jest tak.

Przepisy, paragrafy, prawo stanowione i spisane, powszechnie dostępne, to nic nie znaczy.
Znany od 30minut kolega na parkingu, wie lepiej.

Ja też miałem swego czasu etap w życiu, że chciałem tłumaczyć co z czego wynika, i jak to tak naprawdę jest. W obliczu dziesiątek zderzeń ze ścianą głupoty, odpuściłem. Nie ma sensu.

Teraz kiedy pojawi się ten temat, nie odzywam się. Czekam aż ktoś inny zrobi z siebie głupa.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 23 lut 2019, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3275
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Ja też miałem swego czasu etap w życiu, że chciałem tłumaczyć co z czego wynika, i jak to tak naprawdę jest. W obliczu dziesiątek zderzeń ze ścianą głupoty, odpuściłem. Nie ma sensu.
Obrazek


Post Wysłano: 23 lut 2019, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Niemcy korzystaja z unijnego rozporzadzenia dotyczącego urządzeń rejestrujących. Są w nim zawarte tolerancje tachografów.
Problem z interpretacją przepisów jest taki, że nawet każdy inspektor mówi co innego.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 23 lut 2019, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884


Cytuj:
Kolega dostał, 30 lub 50 €, mandatu od zoll'ków za brak nazwy i danych adresowych firmy na CMR. Były tylko dane spedycji.
Za to samo kolegą we Francji 1500€ zapłacił.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 23 lut 2019, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2657
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Kolega dostał, 30 lub 50 €, mandatu od zoll'ków za brak nazwy i danych adresowych firmy na CMR. Były tylko dane spedycji. Towar z tej CMRki był rozładowany 3 dni wcześniej.
Nic szczególnego, rubryka mówi o danych przewoźnika a nie piątej spedycji która sprzedała ładunek, jak masz inne dane w CMRce niż na licencji to jest problem i to w wielu krajach EU.
Swoja drogą zawsze mnie bawi oburzenie ludzi którzy za wyprzedzanie na zakazie dostają mandat i jeszcze mają pretensje do całego swiata dookoła tylko nie do siebie :lol:

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 23 lut 2019, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

No risk, no fun ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 23 lut 2019, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sty 2012, 18:47
Posty: 354
GG: 10157934
Samochód: Fiat Ducato / DAF XF
Lokalizacja: Kobylin [PKR]

:shock: 8
Cytuj:
Swoja drogą zawsze mnie bawi oburzenie ludzi którzy za wyprzedzanie na zakazie dostają mandat i jeszcze mają pretensje do całego swiata dookoła tylko nie do siebie :lol:
Przestrzeganie zakazów wyprzedzania było by czymś normalnym, gdyby nie stawiali go bezmyślnie, gdzie tylko dusza zapragnie. Doskonałym tego przykładem jest Wiedzą Brytania. Kto jeździł ten wie, że tam nawet na zwężkach dozwolona jest jazda środkowym pasem i nikt nikomu nie robi pod górkę.


Post Wysłano: 23 lut 2019, 23:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3275
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Przestrzeganie zakazów wyprzedzania było by czymś normalnym,
Byłoby gościu.... byłoby...


Post Wysłano: 23 lut 2019, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884


Cytuj:

Przestrzeganie zakazów wyprzedzania było by czymś normalnym, gdyby nie stawiali go bezmyślnie, gdzie tylko dusza zapragnie. Doskonałym tego przykładem jest Wiedzą Brytania. Kto jeździł ten wie, że tam nawet na zwężkach dozwolona jest jazda środkowym pasem i nikt nikomu nie robi pod górkę.
Tyle, że tam nawet na zwężkach są trzy pasy, a u nas nawet pasa awaryjnego brakuje na A4.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 24 lut 2019, 9:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2813
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
:shock: 8
Cytuj:
Swoja drogą zawsze mnie bawi oburzenie ludzi którzy za wyprzedzanie na zakazie dostają mandat i jeszcze mają pretensje do całego swiata dookoła tylko nie do siebie [emoji38]
Przestrzeganie zakazów wyprzedzania było by czymś normalnym, gdyby nie stawiali go bezmyślnie, gdzie tylko dusza zapragnie. Doskonałym tego przykładem jest Wiedzą Brytania. Kto jeździł ten wie, że tam nawet na zwężkach dozwolona jest jazda środkowym pasem i nikt nikomu nie robi pod górkę.
Dla kierowcy zakaz/ograniczenie zawsze stoi w miejscu którym nie powinien.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 lut 2019, 10:03
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1728
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Biznesmenowi ze Słupska się zwolnił kierowca
Taka fajna robota na przerzucikach a on nie chciał :lol:


Post Wysłano: 24 lut 2019, 10:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3145
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

To gnój. Pewnie go ktoś podkupił... Ale doszedł do wniosku, że te pieniądze na własnej działalności to jednak delikatna penetracja analna...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2488 z 3479 [ Posty: 69561 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12486 2487 2488 2489 24903479 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: