Strona 2404 z 3481 [ Posty: 69606 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12402 2403 2404 2405 24063481 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 lis 2018, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1279
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

nevesu. Odnośnie swojego biznesu nie opowiadaj takich bajek bo znam ze 20 co tak mówili a nim się obejrzę zaleasingujesz się i Nordfrost będzie podpięty. To jest biznes, tu nie ma sentymentów, coś o tym wiesz :wink:


Post Wysłano: 30 lis 2018, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
800 eur za 12 dni, to 66 eur dziennie na swoim.

Bidnie trochę chyba.
Taki miesiąc, owszem mógłbym zarobić więcej, ale później czytalibyście żale "bo spedycja mi nie zapłaciła". Ja staram się dobrze dobierać kontrahentów może dlatego też robię dużo mniejsze przebiegi, bo nie biorę jak leci ładunków od pierwszej lepszej pseudo spedycji. Jak mi warunki zlecenia nie odpowiadają to go nie biorę.

Tak jak ostatnio, spedycja przesłała mi zlecenie, po czym w mailu było napisane, że jak w ciągu 30min na maila nie odpisze z nr samochodu i danymi kierowcy to kara umowna 30e (mimo, że te dane były podawane przy braniu zlecenia). Powiedziałem im, żeby sobie w buty wsadzili swoje zlecenie razem z tymi karami umownymi.

Ja bardzo bałem się giełd transportowych bo zewsząd słyszałem, że dużo firm nie płaci, że są opóźnienia itd. Wiecie co? Od lipca korzystam z transa i póki co wszyscy mi płacą. Na 30 transakcji dwie osoby mi się opóźniły z płatnością, po telefonie na drugi dzień hajs na koncie.

Cieszę się, że niektórym lepiej idzie, może mają większe jaja do tego biznesu. Ja działam małymi krokami powoli do przodu i zmieniam świat zaczynając od siebie, dlatego ustaliłem zasady poniżej których nie schodzę. Może kiepsko prowadzę tą firmę i nigdy nie dorobię się X6 na podjeździe, ale pozostanę wierny swoim przekonaniom, choćbym miał tydzień czekać na ładunek za przynajmniej to 1e, a wiecie dlaczego? Bo uważam, że moja praca jest tyle warta. Ludzie do mnie piszą na transie i są zachwyceni, że ładunek szybko dostarczony, że byli informowani co się z nim dzieje, o której przyjadę itd. I dla mnie to jest ważne. Nie chcę konkurować z innymi cenami tylko jakością i nie chcę psuć rynku firmom które są na rynku od kilkudziesięciu lat. Głupie i naiwne myślenie, ale taki już jestem.

Tak jak już pisałem, kiedy mi stawka pod spedycją spadła poniżej poziomu 0,85 to naczepa w tym roku była na otomoto. To jest największa moja przewaga, że jak mi robota nie będzie pasować to wystawiam gruza i mam problem z głowy. Nie mam żadnych umów z leasingami, nie mam kierowców, nie mam umowy ze spedycją. Nic nie muszę, jestem wolnym człowiekiem.

I jeszcze jedno, odwalam kolejny weekend na zachodzie, bo nie będę wracał do PL za 0,4e. Dla zwykłej zasady.
W Poniedziałek ładuję za 0,82 co uważam, że i tak jest słabą stawką, ale miałem do wyboru jeszcze jechać do Lipska albo drezna w tej samej cenie, więc teraz niech te spedycje się wypchają.
Cytuj:
Traihalgenium byłī serwisowane od nowości, w "prawie" jednych rękach, po skończeniu leasingu pojechały oba do Dafa, na oba szefu wyrzygał po 20 koła.
Jak wybiera się daną markę to trzeba wiedzieć co się psuje :)
A DAF wg mnie od modelu 105 jest wyjątkowo słabą ciężarówką jeśli chodzi o awaryjność.


Post Wysłano: 30 lis 2018, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884


Cytuj:
Też się ładujesz w Begro ? :D
Tak. Dzisiaj tam pierwszy raz się ładowałem. W poniedziałek zrzutka w okolicach Lipska.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 30 lis 2018, 21:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Ja tam się nie znam, ale przy chęci rozwoju biznesu w transporcie, dywersyfikacja finansowania w pewnej chwili wydaje się być o ile nie konieczna, to zwyczajnie rozsądna.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 30 lis 2018, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

weź pod uwagę że może nie wszyscy sa zainteresowani rozwojem " w transporcie".

bo jak sie "rozwiniesz" to pewnego pięknego dnia pojawi sie handlowiec np. z firmy "R" i zaproponuje super warunki by tylko wejść i zgarnąć cały tort - ty jako mniejszy nie masz z nim szansy na cały tort ale zawsze z tego tortu jesteś sobie w stanie wykroić mniejszy czy większy kawałek z rozsądne pieniądze.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 30 lis 2018, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

No ale tak w sumie wygląda gospodarka rynkowa. Nie zakażesz tego przecież ustawą....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 30 lis 2018, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4069
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
weź pod uwagę
Ja to biorę pod uwagę, dlatego nie do końca rozumiem te przekomarzanki, która forma prowadzenia biznesu jest lepsza.

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 30 lis 2018, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

to nie jest żadna gospodarka rynkowa tylko wolna amerykanka - mnie dawno temu tak mniej więcej w roku 1995 pewien dyrektor na ówczesne czasy potężnej firmy transportowo - spedycyjnej powiedział "was malutkich zjemy wszystkich na miękko" - ich już dawno nie ma a ja i wielu moich kolegów ( tak samo małych) dalej żyjemy i mamy się całkiem dobrze.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 30 lis 2018, 22:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Czyli tak na mój rozum, to możliwość zaciągania kredytów i leasingów niszczy transport :wink: Gdyby tak wyjść z prostego założenia, że kupujemy tylko to na co nas stać czyli to na co mamy faktycznie pokrycie w gotówce to można uleczyć transport ;) Czyli np taki nasieniowski czy tkaczyk, mogliby sobie co najwyżej kupić starą premiumkę ze szmatą za gotówkę a następne auto za 5 lat, a i tak by mieli dylemat czy kupić 2 czy wymieniać to pierwsze na nowsze. Czyli wniosek taki, że nie spedycje a leasingi transport wykańczają ? :D


Post Wysłano: 30 lis 2018, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
U mnie po dwunastu dniach km mam całe 2700 zrobione, ale średnia 1,1e jest 8)
A doliczyłeś puste km na podjazd? To dolicz i daj znać ile wyszło? :)
Cytuj:
(...)po telefonie na drugi dzień hajs na koncie.
Ty, mam kilku dłużników, mógłbyś do nich zadzwonić jak Ci podam nr telefonu? :D
Cytuj:
P.S Żeby nie było w Październiku zrobiłem 10800km po ponad 1e :)
Kurła, to jakie stawki muszą być na Timo, jak większość przepisuje?
Cytuj:
Nie chcę konkurować z innymi cenami tylko jakością (...)
Z całym szacunkiem, ale z 1 zestawem nie jesteś dla innych żadną konkurencją...no, chyba że dla takich jak ja - dziadów na swoim :D
Cytuj:
choćbym miał tydzień czekać na ładunek za przynajmniej to 1e,
Poważnie??? :shock:


Post Wysłano: 30 lis 2018, 23:40

Cytuj:
Czyli tak na mój rozum, to możliwość zaciągania kredytów i leasingów niszczy transport :wink: Gdyby tak wyjść z prostego założenia, że kupujemy tylko to na co nas stać czyli to na co mamy faktycznie pokrycie w gotówce to można uleczyć transport ;) Czyli np taki nasieniowski czy tkaczyk, mogliby sobie co najwyżej kupić starą premiumkę ze szmatą za gotówkę a następne auto za 5 lat, a i tak by mieli dylemat czy kupić 2 czy wymieniać to pierwsze na nowsze. Czyli wniosek taki, że nie spedycje a leasingi transport wykańczają ? :D
Tak samo niszczy rynek mieszkaniowy możliwość wzięcia kredytu, ten sam mechanizm.

Z drugiej strony pomyśl, jakby każdego kierowcę zatrudnić na akord (kilometrówka, fracht) plus działalność, to też zobacz jakby nasz transport się podniósł, wtedy można stać 3 dni za dobrą stawką :D

z tym drugim oczywiście żartuje


Post Wysłano: 30 lis 2018, 23:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2661
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html


Dobry herbatnik był z typa, w pierwszej chwili po pierwszych fotach myslalem ze to 4 ośka ta beczka :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 30 lis 2018, 23:50
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1908
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

A ja trafiłem szóstkę w totka!

Co prawda nie w pełnym tego słowa znaczeniu ale przy obecnej sytuacji z mieszkaniami w Sztokholmie dostać kontrakt na mieszkanie w nowo wybudowanym bloku od gminnej spółdzielni to dla mnie to samo a jeszcze miesiąc i miałem zacząć chodzić za kredytem na własne eM :)


Wysłane z Nokii 3310 za pomocą Tapatalk

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 01 gru 2018, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3146
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jest i najlepszy z najlepszych... Sergiej podaj swój przepis na sukces. Walter czy kolejny darmowy "test" timo?

"...gruz przejęty po kimś, komu się leasing skończył,a takie auto do dziadowania na przerzutach się nie nadaje..."

I kto to mówi... (Napisal)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 01 gru 2018, 1:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 821
GG: 0

no cóż mała porażka nastała z nocki wczoraj na dziś rozdziewiczyli mi plandekę taka łądna nówka prawie sekura była ech :( ech pierwszy raz odkąd jeżdżę zawodowo ech, nl już przestaję lubić.


jedna małe pytanko przyszło mi pozwolenie na przewóz odpadów znaczy to całę bdo wpis, i teraz takie pytanko wożąc makulaturkę taka np z czech słowacji czy węgier to jakie kwitty są mi jeszcze potrzebne oprócz cmr (tzn co musze dostać od załądowcy) bo z tego co wiem to jak bym z de chciał ja wozić to musze miec dodatkowo zezwolenie niemieckie? :) może ktoś obraca sie w tych tematach obracał? :)

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 01 gru 2018, 1:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2815
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html


Dobry herbatnik był z typa, w pierwszej chwili po pierwszych fotach myslalem ze to 4 ośka ta beczka :D
To dobry chlopak byl wolno jezdzil a to audi to z niemiec w nagrode od szefa dostal. Nie pierwszy wypadek w tym miejscu ktos nie tam ambrozji szukal gdzie trzeba

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 01 gru 2018, 8:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

na przerzutach świat się nie kończy - pojazdy "wyeksploatowane" na międzynarodówce jeżdżą spokojnie w kraju i zarabiają chyba lepsze pieniądze ( to jest moja ocena bardzo subiektywna).
dla mnie nie jest ważny obrót liczy się to ile fizycznie złotówek zostaje w kieszeni po zapłaceniu wszystkich kosztów.
Cytuj:
Czyli tak na mój rozum, to możliwość zaciągania kredytów i leasingów niszczy transport :wink: Gdyby tak wyjść z prostego założenia, że kupujemy tylko to na co nas stać czyli to na co mamy faktycznie pokrycie w gotówce to można uleczyć transport ;) Czyli np taki nasieniowski czy tkaczyk, mogliby sobie co najwyżej kupić starą premiumkę ze szmatą za gotówkę a następne auto za 5 lat, a i tak by mieli dylemat czy kupić 2 czy wymieniać to pierwsze na nowsze. Czyli wniosek taki, że nie spedycje a leasingi transport wykańczają ? :D
głupi leasing czy taki sam kredyt rozkłada branżę podobnie jak cwane spedycje.
wielu "przedsiębiorców" bierze leasing "bo nie zapłacę podatków" - tak naprawdę jak by to policzyć to nagle by sie okazało że po nagłym rozliczeniu końcowym to zawodnicy z kredytami i leasingami są po prostu gołodupcami mającymi swojego majątku tyle co na grzbiecie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 01 gru 2018, 8:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2018, 3:25
Posty: 54
Samochód: Scania P380, MAN TGX

Przecież to co wypisujecie to jakiś żart.
Kredyty , leasingi niszczą firmy?
Te formy finansowania pomagają rozwijać firmy. Innym tematem jest to jak i do czego ludzie ich używają, bo to przez niepożądane decyzje, nie tylko finansowe firmy bankrutują.

Kupujmy za gotówkę??
Wrócą wielopokoleniowe domy. Kogo będzie stać na zakup domu/mieszkania bez kredytu na 30 lat? Zachód będzie się rozwijał, a my będziemy dobijać ich auta...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 01 gru 2018, 8:54

Oczywiście, że się nie kończy życie na przerzutach, ale kwestie kto ile zarabia i ile mu zostaje to już pozostawmy na boku. Ja tylko używam, że przy takim dziadowaniu zmęczone życiem auto to tylko proszenie się o problemy.
Cytuj:
głupi leasing czy taki sam kredyt rozkłada branżę podobnie jak cwane spedycje.
wielu "przedsiębiorców" bierze leasing "bo nie zapłacę podatków" - tak naprawdę jak by to policzyć to nagle by sie okazało że po nagłym rozliczeniu końcowym to zawodnicy z kredytami i leasingami są po prostu gołodupcami mającymi swojego majątku tyle co na grzbiecie.
Problem to jest cała masa firm żyjąca z tego, że kiedyś leasing się skończy i auto się sprzeda. Na bieżąco nic nie zarabiają i wszystko w leasingu. To jest słabe.


Post Wysłano: 01 gru 2018, 9:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

auto kiedyś się sprzedawało i na tym zarabiało dziś (może) wystarczy na wpłatę na kolejny pojazd.

leasing przecież nie ma własnych pieniędzy tylko pożycza z banku no chyba że ma "pralnię" ale to inny temat.

moje zdanie jest takie na pewno leasing jest do d..y choćby to że nie jesteś właścicielem co sobie bardzo cenię bo w każdej chwili z konkretną rzeczą mogę zrobić co mi się podoba.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2404 z 3481 [ Posty: 69606 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12402 2403 2404 2405 24063481 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: