Strona 2397 z 3477 [ Posty: 69527 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12395 2396 2397 2398 23993477 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lis 2018, 4:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3273
Lokalizacja: eu

Cytuj:
pytam z ciekawosci ile rzeczy teraz jest do wymiany :roll:
Tam zaraz do wymiany... Trochę papy, trochę lepiku i gwarancja do bramy....


Post Wysłano: 24 lis 2018, 7:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1356
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Wszystko składa sie w całość- kiedyś jeden z kolegów stwierdził, że Adblue to nie jest koszt ...
Magiczna płytka i Adblue to nie jest koszt,do czasu pierwszej większej kontroli :)

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 24 lis 2018, 8:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Jakbyś tak na prawdę chciał wszystko policzyć co do centa, to Ci wyjdzie że...musisz do interesu dołożyć co miesiąc :D
To już wiem czemu inni widzą w tym żyłę złota, a mi się nie opłaca :)
Cytuj:
Napisał, że nie liczy paliwa do tych kosztów. Czemu? Nie wiem.
A faktycznie, nie zauważyłem, mój błąd. Może dlatego, że paliwo to indywidualna sprawa :)
Cytuj:
a to ja dwa dni koczowalem bo powiedzialem ze za 700e do pl (wawa) nie wrocę z nl, no i aż trafił sie hit almelo radomsko 500e 3auta potrzebowali baaa nawet to kur wa poszło w srodę :mrgreen: na zapytanie miłej Pani czemu tak śmieszne pieniądze i czy na głowę upadła powiedziała że to podtrzymanie klijenta etc... taaa pytanie na timo są jakieś normalne importy do pl z nl/be czy to samo co na transie? :>
Ja do Polski już w ogóle nie wracam z ładunkiem. Niech się ciągną za te ich powroty 400e. Wolę z Lipska przyjechać na pusto i załadować coś w PL do Warszawy niż się frajerzyć i wozić komuś za darmo.
Jeszcze zanim SENT wprowadzili to ADRy brałem, to jako tako to wychodziło, a teraz pierdzielę, większość spedytorów nawet nie ma pojęcia co to jest SENT...

Ostatni hicik to z Norymbergi gdzieś na zadupie Lubelskie 450e za 1150km :) Nie mam pojęcia kto to wozi, przecież to ni ch... nie ma sensu, bo za tyle samo ładuje się z zachodniej Polski na zadupia,a nie ciągnie 24t po górach.
Cytuj:
Odbiegając trochę od tematu, tego jeszcze nie grali.
Angole mają przerąbane, auta opisane to wiadomo gdzie zmierzają...


Post Wysłano: 24 lis 2018, 11:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1600
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Napisał, że nie liczy paliwa do tych kosztów. Czemu? Nie wiem.
czyli z kosztem paliwa ma ok 0,80E kosztów każdy kilometr - nic tylko jeszcze kolejkne zestawy dobrać ... Lepiej iść na kierowce do kogoś i więcej zostanie ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 24 lis 2018, 12:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
kosztem paliwa ma ok 0,80E kosztów każdy kilometr - nic tylko jeszcze kolejkne zestawy dobrać ... Lepiej iść na kierowce do kogoś i więcej zostanie ...
To fakt, w dobrej robocie 60 gr z kilometra Ci wyjdzie przeliczając na spokojnie :D A to już prawie 0.15e :D

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 24 lis 2018, 14:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2016, 18:14
Posty: 250
Samochód: mb1844
Lokalizacja: ESI

Co myslicie o takim "laptoku": Laptop ACER Aspire 5 (NX.GVREP.014) i5-8250U 4GB 1000GB GFMX130 W10
Gosc w mediaexpert chcial usilnie mi go wcisnac i zachwycal sie jaki to on super


Post Wysłano: 24 lis 2018, 14:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Cytuj:
kosztem paliwa ma ok 0,80E kosztów każdy kilometr - nic tylko jeszcze kolejkne zestawy dobrać ... Lepiej iść na kierowce do kogoś i więcej zostanie ...
To fakt, w dobrej robocie 60 gr z kilometra Ci wyjdzie przeliczając na spokojnie :D A to już prawie 0.15e :D
Z jednej strony tak, z drugiej to zależy :)

Jak wszystko ma swoje plusy i minusy.

Czasem jeden tydzień wyjdzie 0,85e (chociaż jak nie jeżdżę pod jedną spedycją i nie zjeżdżam na wschodnią Polskę to minimum jest te 0,9-0,95) innym razem 1,1e. Wystarczy trafić jeden dobry lot w tygodniu, ja ostatnio jechałem 1000e/540km :) i mimo, że stawka wychodziła słaba, to z 10 dni wyszła mi 1,07e.

Druga sprawa to znalezienie odpowiedniej firmy. U mnie niestety to w dużym stopniu decyduje, dlatego chhoćby za takie same pieniądze, raczej będę dalej ciągną swoje, bo nikt mi nie da takich warunków jakie mam u siebie :)

Wnerwia mnie to wszystko, ale niezależność i wolność jest bezcenna :) Żeby ta jeb... UE się nie wtrącała i nasz kochany rząd bardziej nie dopieprzał małym firmom to w ogóle byłoby cacy.


Post Wysłano: 24 lis 2018, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
bo nikt mi nie da takich warunków jakie mam u siebie :) (...)
Wnerwia mnie to wszystko, ale niezależność i wolność jest bezcenna :)
O, to to, właśnie...wyjeżdżasz kiedy i jak chcesz, a nie kiedy dziad każe...

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie żeby jeździć u kogoś obcego :)


Post Wysłano: 24 lis 2018, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3273
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Gosc w mediaexpert chcial usilnie mi go wcisnac i zachwycal sie jaki to on super
Jak wciska to bierz...


Post Wysłano: 24 lis 2018, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2016, 18:14
Posty: 250
Samochód: mb1844
Lokalizacja: ESI

No wlasnie dlatego jeszcze nie kupilem.


Post Wysłano: 24 lis 2018, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5889
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Cytuj:
bo nikt mi nie da takich warunków jakie mam u siebie :) (...)
Wnerwia mnie to wszystko, ale niezależność i wolność jest bezcenna :)
O, to to, właśnie...wyjeżdżasz kiedy i jak chcesz, a nie kiedy dziad każe...

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie żeby jeździć u kogoś obcego :)
Tia, bo jak by jeden z drugim po 3 dniowe weekendy kręcili aucie pryncypała kasując dietkę, to szef dziad itp.

Ale jak w swoim, 3 dni stać za darmo, generując koszty, to nagle jest super.

Ps. Nie wyjeżdżasz kiedy chcesz, tylko orasz oporowo, ze 2 razy ciężej niż pracując najemnie, w nadzieji że ten kiepsko zyskowny interesik, na pożyczonych piniondzach się nie wywali do końca leasingu, a ty jeden z drugim nie zostaniesz z długami.
Takie są realia, początków interesu transportowego.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 24 lis 2018, 17:46

Kierowniku dokładnie.Gdyby było tak kolorowo to każdy by brał swojego grota zamiast robić u kogoś.


Post Wysłano: 24 lis 2018, 17:48

i pracując u kogoś mam dwadzieścia kilka dni urlopu. płatnego! a to tak miesiąc pracy...


Post Wysłano: 24 lis 2018, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Mając swoje oprócz tego, że masz wszystko na głowie, to pracujesz na maksa, żeby jak najszybciej wszystko pospłacać. Jak wszystko idzie dobrze, to dobierasz auta i zatrudniasz kierowców, którzy będą na Ciebie zarabiać.
Później to już tylko x6, q7 domy i baseny.
Ja takich ludzi podziwiam, zwłaszcza jeśli przy tym potrafią dać zarobić pracownikowi.
Dla mnie to szef może do firmy helikopterem latać i dopóki płaci na czas i tak jak się umówiliśmy, to nie mam z tym problemu.
Przyszedł mi ponoć mandat z Luksemburga.
80 na 75. Po korekcie 77km/h. Do zapłaty niecałe 50 euro :/

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka



Post Wysłano: 24 lis 2018, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Ps. Nie wyjeżdżasz kiedy chcesz, tylko orasz oporowo, ze 2 razy ciężej niż pracując najemnie, w nadzieji że ten kiepsko zyskowny interesik, na pożyczonych piniondzach się nie wywali do końca leasingu, a ty jeden z drugim nie zostaniesz z długami.
Takie są realia, początków interesu transportowego.
Wszystko zależy od człowieka :)

Owszem, początek był taki jak napisałeś, chciałem szybko wszystko spłacić, ale jak mnie opier... w Anglii to stwierdziłem, że szkoda tak naparzać i w domu nie być, bo fakt to taki biznes, że dziś jesteś 100 tys na plusie jutro 200 na minusie.

I od tamtej pory pracuję jak człowiek. W kwietniu wziąłem ślub, to byłem półtora miesiąca w domu, w lipcu jak się wkurzyłem na te stawki zachodnie to wróciłem i wyjechałem w połowie września :) Także, takich wolnych dni w tym roku już pewnie miałem ze 150 :) I fakt, pieniędzy dużych nie zarobiłem, ALE Nie muszę prosić o wymianę opon, bo bieżnika już nie ma, nie muszę jeździć na nalewkach, na trytytkach, martwić się czy rano auto odpali, bo szefowi szkoda 1000zł na akumulatory.

A poza tym
Byłem na każdym ślubie, każdej ważniejszej imprezie, wtedy kiedy żona mnie potrzebowała, mogłem rzucić wszystko i wracać, a nie słuchać, że się nie opłaca, że nie ma zastępstwa.

Także pod tym względem własna firma transportowa jest super extra. Reszta to same minusy, ale ten jeden plus póki co jeszcze decyduje, że będę jeździł na siebie.
Cytuj:
i pracując u kogoś mam dwadzieścia kilka dni urlopu. płatnego! a to tak miesiąc pracy...
Ja pracowałem w takich firmach gdzie za urlop nie płacili, a jeszcze dodatkowo obciążali kosztami ZUSu :D
Ot wschodnia Polska i jej realia :)


Post Wysłano: 24 lis 2018, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5946

Jak w lecie nie pracowałeś, to za co będziesz żył w zimie, gdy stawki lecą w dół?


Post Wysłano: 24 lis 2018, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1356
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Ja pracowałem w takich firmach gdzie za urlop nie płacili, a jeszcze dodatkowo obciążali kosztami ZUSu :D
Ot wschodnia Polska i jej realia :)
Ja pochodzę ze wschodniej Polski, o aż takiej patologii w moich okolicach, przynajmniej w stosunku do Polaków nie słyszałem.

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 24 lis 2018, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5889
Samochód: Volvo FH

Z 10 postów temu, było liczone że zarobki na swoim to ze 0,2 euro/km.

Wychodzi, że to i tak dużo, jeśli można pracować mniej niż połowę roku, i czuć się bezpiecznie finansowo.

Nie to żebym krytykował, albo się czepiał, ale albo jest bida i trzeba dziubać, albo jest szał i pracując mniej niż pół roku w roku można dobrze funkcjonować.

Ja też pochodzę ze wschdniej PL, i takich cyrków nie ma.
U mnie np. Jest tak, że jedni za swoje myją auto i nawet nie wolają o zwrot, a inni mają tak uświnione że każę jechać na myjkę i płacić z firmowych i nawet tego się nie chce.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 24 lis 2018, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

jak ma bogatą z domu żonę to może i 150 dni nie pracować.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 lis 2018, 21:59

ok. mogę umyć klamota na placu w firmie, mam za to normalnie zapłacone. ale mycie za swoje na myjni firmowego auta jest już lekkim przegięciem. ale każdy robi ze swoją kasą co chce


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 2397 z 3477 [ Posty: 69527 ] Przejdź na stronę Poprzednia 12395 2396 2397 2398 23993477 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: