Strona 23 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 121 22 23 24 2532 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 06 lut 2007, 14:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Witam.

Kilka postów wyżej była mowa o finansowaniu prawa jazdy dla rolników- w praktyce stosuje to już Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów
Cytuj:
Szkolenia współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach ZPORR - działanie 2.3

Geneza i cel projektu
U podstaw genezy projektu „Jeżdżę w Europie” leży analiza polskiego rynku pracy w sektorze transportu drogowego. Na rynku tym występuje niezaspokojony popyt na kierowców mających przygotowanie w zakresie przewozów międzynarodowych. Zjawisko to wywołuje ujemne skutki w postaci:

Zatrudnianiem kierowców z za granicy, głównie z Białorusi, Rosji i Ukrainy.
Likwidacja części miejsc pracy, poprzez sprzedaż samochodów z powodu braku wykwalifikowanych kierowców.
Przyczyny takiego stanu rzeczy są następujące:

Rozszerzenie Unii Europejskiej spowodowało wzrost popytu na międzynarodowe usługi transportowe, co zaowocowało przyrostem ilości środków transportowych.
Postęp techniczny w budowie i wyposażeniu samochodów ciężarowych za którym nie nadąża szkolenie kierowców
Problem ten dotyczy większości krajów Unii Europejskiej i stąd migracja zarobkowa polskich kierowców, co pogarsza sytuację na krajowym rynku pracy.

Kogo będziemy szkolić :?:

Projekt skierowany jest do rolników i domowników zgodnie z zapisami programu ZPORR Działanie 2.3, określającymi status uczestnika szkolenia. Adresowanie naszego projektu do mieszkańców rejonów wiejskich ma na celu poniesienie ich kwalifikacji niezbędnych do znalezienia zatrudnienia w sektorach pozarolniczych. Mile widziane będą kobiety, których udział wśród wykonujących zawód kierowcy w Polsce jest najniższy w Unii Europejskiej. Realizacja projektu przez organizacje pracodawców gwarantuje wysoka jakość szkolenia i umożliwia znalezienia pracy po skończeniu szkolenia.

Szkolenie będzie obywało się w trzech grupach, każda po 25 osób. Dodatkowe informacje o projekcie:

Szkolnie jest nieodpłatne
Uczestnicy będą dowożeni na miejsce prowadzenia zajęć
W trakcie zajęć uczestnicy będą żywieni
Uczestnicy szkolenia będą otrzymywać dodatek szkoleniowy w wysokości 104,40 zł miesięcznie.


Jak będziemy szkolić :?:

Projekt realizuje Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów, organizacja, która skupia około 340 firm transportowych z Województwa Łódzkiego. Program szkoleniowy projektu został dostosowany do wymogów współczesnego rynku pracy i zawiera następującą tematykę:
-Międzynarodowe konwencje regulujące wykonywanie usług transportowych.
-Szkolenie celem uzyskania prawa jazdy kategorii C i E do C.
-Kurs na uprawnienia do przewozu rzeczy.
-Nowoczesne urządzenia wspomagające prace kierowcy: tachografy cyfrowe, urządzenia nawigacji satelitarnej.
-Dokumenty stosowane w przewozach międzynarodowych, obsługa karnetu TIR.
-Podstawy psychologii pracy.
-Podstawy języka angielskiego
-Obsługa komputera i nauka korzystania z Internetu

Więcej informacji na temat szkolenia można uzyskać w Łódzkim Stowarzyszeniu Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów, które mieści się na terenie firmy "Spedimex" w Łodzi przy ul. Górniczej 18/36

Telefony:
0 - 42 640 68 57
0 - 42 616 42 59
fax 0 - 42 616 42 60

Telefony komórkowe:
0 505 128 140
0 601 166 781
Cytuj:
Rusza nabór do projektu "Jeżdżę w Europie"

Ogłaszamy nabór na bezpłatne szkolenie, zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie biura projektu „Jeżdżę w Europie”. Na miejscu należy wypełnić oświadczenie o statusie rolnika lub domownika oraz ankietę zgłoszeniową.
Wykaz dokumentów niezbędnych do zapisów na szkolenie:

Dowód osobisty
Prawo jazdy kat. B
Odpis świadectwa ukończenia szkoły
Oświadczenie o statusie rolnika lub domownika
Ankieta zgłoszeniowa
W poprzednim roku tam dzwonilem, chciałem się dowiedzieć czy osoby nie mające gospodarstwa, ale mające wyksztalcenie rolnicze mogą się tam dostać na to szkolenie, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi- pani poprostu powiedziała zeby wstawić się u nich i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Dowiedziałem się też że liczba chętnych kilkakrotnie przewyża liczbę osób ktore mogą tam wyszkolić. W tym roku widać znowu jest nabór do tego szkolenia i złożę formularz zgłoszeniowy- zobaczę czy mam jakieś szanse na przyjęcie, jeśli nie to dalsze szkolenia: E i kurs rzeczy bedzie trzeba robic z wlasnej kieszeni :|

Sam program szkolenia wygląda dosyć "życiowo"... tzn nie wygląda jak taki pod egzamin a to moim zdaniem jest bardzo ważne, podobno program obejmuje więcej godzin z budowy pojazdow (a nie tak jak "pod egzamin" że instruktor pokazuje gdzie jest wlew plynu do chłodnicy, czy gdzie podnosi się kabinę), sama teoria to podobno 245 godzin.


I jeszcze Ł.S.P i S http://www.przewoznicy.lodz.pl/?a=static&what=szkolenia


Dobija mnie to że praktycznie większość szkoleń o których słyszę skierowana jest do ludzi z obszarów wiejskich- tak jak by w miastach (takich jak moja pipidówka) było lekko jak na francuskiej liwierze :| ... żadnych perspektyw, żadnej pomocy z pośredniaka... jak sam czegoś nie wymyślisz to stoisz w miejscu :|


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lut 2007, 16:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2007, 21:42
Posty: 4
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

HitmaN jadąc dzisiaj trasą Warszawa - Katowice, będąc koło Piotrkowa Tryb. widziałem dostawczego Sprinterka Rico:) :lol: . Więc Rico ma dostawcze i solóweczki.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 15:19
Posty: 4
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Dobija mnie to że praktycznie większość szkoleń o których słyszę skierowana jest do ludzi z obszarów wiejskich- tak jak by w miastach (takich jak moja pipidówka) było lekko jak na francuskiej liwierze ... żadnych perspektyw, żadnej pomocy z pośredniaka... jak sam czegoś nie wymyślisz to stoisz w miejscu
Zgadzam się z tobą w 100%.Chciałem skorzystać z takiego szkolenia okazało się ,że tylko rolnicy są przyjmowani :evil: .Więc za wszystko zapłciłem sam.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2007, 15:23
Posty: 3
Lokalizacja: Chrzanów

dzieki wielkie juz znalazlem robote heheheh dostawa alkoholu :D


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 23:19

Jeste "swiezak" w tym zawodzie, wrocilem z pierwszej trasy po europie (slowacja,wegry,czechy) bez nawigacj bym sobie nie poradzil, bradzo malo polakow na wegrach zeby sie czegos dowiedziec, znalesc cos tam to masakra, ale sobie poradzilem. Nie jest leko jak mi wczesniej koledzy mowili. :|


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 23:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

A jakbyś nie miał nawigacji??? Mapa i patrzenie na znaki nie wystarcza?


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 23:26

No wystarczy, ale troche bys pobladzil, chodzi mi o poruszanie sie w miastach. Z nawigacja oszczedzilem wiele czasu. Polecam mlodym nie doswiadczonym, tak jak ja.


Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, 16:50 przez siekieraq2, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 11 lut 2007, 19:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 11:56
Posty: 15

czy to prawda że teraz prawo jazdy kat. C ma kosztować 8 tyś zł ? i w tym ma być jakieś szkolenie na symulatorach ?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

:idea: Skąd ty wziąłeś tę informację?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 11:56
Posty: 15

Słyszałem to od 2 instruktorów nauki jazdy. Tylko że oni nie znają szczegułów więc was pytam może wiecie coś więcej na ten temat :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 14:45
Posty: 24
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
czy to prawda że teraz prawo jazdy kat. C ma kosztować 8 tyś zł ? i w tym ma być jakieś szkolenie na symulatorach ?
aktualnie robie prawko, calosc zamyka sie +/- 2tys zl...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 16:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 11:56
Posty: 15

No tak, u mnie też sie zamyka w 2 tyś zł. Ta cała ustawa podobno juz weszła tylko jest jakiś okres zanim ona wejdzie w życie, jakiś okres tolerancji czy cuś.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lut 2007, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2006, 20:17
Posty: 17
Lokalizacja: LIPNO

Cześć. Koledzy wie może ktoś z was coś na temat finansowania prawa jazdy dla rolników. Mieszkam koło Leszna w wielkopolsce i byłem w urzędzie pracy, ARIMR-ie, krusie nikt nic na ten temat nie wie. Gdzie jeszcze mógłbym się udać ażeby się czegoś więcej dowiedzieć. Z góry serdeczne dzięki za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam :)


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lut 2007, 0:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Czy kurs na przewóz rzeczy wydawany jest bezterminowo, czy na określony czas?

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 14:22

tir5 ja mam wystawiony bezterminowo. Jest tylko data zakonczenia kursu , a waznosci nie ma.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lut 2007, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Cytuj:
Mieszkam koło Leszna w wielkopolsce i byłem w urzędzie pracy, ARIMR-ie, krusie nikt nic na ten temat nie wie. Gdzie jeszcze mógłbym się udać ażeby się czegoś więcej dowiedzieć.
Zobacz kilka postow wyżej w tym wątku napisałem właśnie o prawku dla rolników. Wszystko masz robione za darmo (pobyt, szkolenie, wyżewienie ... )- czego chcieć więcej :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lut 2007, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2006, 20:17
Posty: 17
Lokalizacja: LIPNO

No zgadza się ale to jest w Łodzi a ja mieszkam koło Leszna w Wlkp. więc to kawał drogi. Wolałbym żeby te kursy były gdzieś bliżej bo to trochę za daleko. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lut 2007, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Gdybym byl na Twoim miejscu, mial te wszystkie papierki od KRUS itp to poszedłbym tam na bank. Pokazywali w "Na osi" (taka migawka) jak wygląda szkolenie- i wydaje mi się ze prowadzone jest na wysokim poziomie (popatrz ile godzin teori fundują).

A jak wygląda szkolenie w niektorych ośrodkach nauki jazdy miejscu :?: Programowo niby 20 godzin toerii (jesli sie myle to proszę poprawić) co sprowadza się najcześćiej do wspólnych zajęć z osobami chodzącymi na kategorię B (znam takie przypadki). To czego z takiego kursu można się dowiedzieć-najwyżej przepisów jazdy.

Tutaj masz kurs w formie stacjonarnej, z nauką języka, podstaw obsługi samochodów ciężarowych, dokumentacji w transporcie i obsługi tacho- wszystko za friko łącznie z pobytem i wyżywieniem. To poprostu nie wygląda jak kurs na "zaliczenie egzaminu".

Niestety nie mam gospodarstwa, więc dokumentów z KRUS tez nie dostane na takie szkolenie- a to jest wymagane bo szkolenie skierowane jest dla rolników :?


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lut 2007, 15:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2007, 15:12
Posty: 53
GG: 0
Samochód: VOLVO/AUDI
Lokalizacja: DK14 - GŁOWNO/ŁÓDZKIE

Witam.
Jestem tutaj zupełnym swiezakiem, dopiero jestem w trakcie robienia prawka skonczyłem kurs na C i czekam na egzamin. Potem e, jeszcze troche czasu. Obawiam sie o to czy znajde prace poniewaz nie mam doswiadczenia ale poczytałem wasze porady i mysle ze az tak zle niebedzie!

Pozdrawiam

_________________
GUTEEK

AUDI 80 B3 1.8S + LPG 89r. - (LALKA)


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lut 2007, 20:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Panowie, a powiedzcie mi - człowiekowi który w transport(rozwożenie ładunków) dopiero ma zamiar wejść. Według was lepiej kupić samochód i mieć swoje, czy iść tylko jako kierowca i zakładowe? (nie mówię tu o biedronce, firma raczej bez znaczenia, byle by warunki i zarobki dobre) Doświadczenie? 27lat za ciężarówką (początkowo w Transgórze, potem wesołe miasteczko- często ponadgabaryty). Chciałbym zacząć od jesieni, bowiem od wiosny zaczynam z własną działalnością więc nie bardzo mam jak jeździć w sezonie. Skłaniał bym się ku kupnie własnego auta i naczepy i być takim "podwykonawcą" ale chętnie posłucham waszych porad.
Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 23 z 32 [ Posty: 634 ] Przejdź na stronę Poprzednia 121 22 23 24 2532 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: