| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=33190 |
Strona 3 z 3 |
| Autor: | krzysiekjx1 [ 16 sie 2016, 9:21 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Cytuj: Wydruk i wyjazd na parking. Na pauze. Powod przedluzajacy sie zaladunek i brak mozliwosci wczesniejszego wyjazdu i pauzy. Zreszta od zaladunku do parkingu jest moze z 500m...
wg Twojego opisu żadnego przekroczenia nie było skoro zacząłeś prace o g18 a skończyłeś o 9 rano tylko nie rozumiem co można napisać po 15h pracy na wydruku żeby natychmiast rozpocząć kolejny dzień pracy
|
|
| Autor: | Bauer [ 16 sie 2016, 10:24 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Cytuj: wg Twojego opisu żadnego przekroczenia nie było skoro zacząłeś prace o g18 a skończyłeś o 9 rano tylko nie rozumiem co można napisać po 15h pracy na wydruku żeby natychmiast rozpocząć kolejny dzień pracy
Już tłumaczę: FIX NA WCZORAJ!
|
|
| Autor: | krzysiekjx1 [ 17 sie 2016, 22:07 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Cytuj: Cytuj: wg Twojego opisu żadnego przekroczenia nie było skoro zacząłeś prace o g18 a skończyłeś o 9 rano tylko nie rozumiem co można napisać po 15h pracy na wydruku żeby natychmiast rozpocząć kolejny dzień pracy
Już tłumaczę: FIX NA WCZORAJ!a prywatnie to współczuje organizacji pracy |
|
| Autor: | Bauer [ 18 sie 2016, 11:18 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Współczujesz rozumiem koledze Emajowi. U mnie w robocie takich cyrków nie ma. Awizacje są dość elastyczne i można je bez większego problemu zmienić. A jeśli nawet się spóźnie z przyczyn niezależnych ode mnie to i tak mnie to wisi. Tu kwestia czy ktoś potrafi się postawić i pokazać jasno granicę, której się nie przekracza czy potulnie wykonuje, każde polecenie spedytorka czy szefa, którzy czasem nie widzieli tej pracy od kuchni. |
|
| Autor: | Pazdz [ 18 sie 2016, 14:16 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Jestem ciekaw, czy zlecający płacą przewoźnikom za te nie małe przecież opoźnienia wynikające z fatalnej organizacji pracy zakładów na załadunkach i rozładunkach. To są spore straty po stronie przewoźnika. Ale odpowiedz chyba znam. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk |
|
| Autor: | Kwiatula [ 18 sie 2016, 14:33 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Praktycznie wszystkie zlecenia dają z zaznaczeniem, że pierwsze 24h postoju bezpłatne. A nawet 48h. |
|
| Autor: | jabson [ 18 sie 2016, 15:04 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
My mamy 8h na rozładunek. Każda kolejna godzina płatna 30PLN. Czy to jest egzekwowane nie wiem, ale na liście przewozowym stoi jak wół |
|
| Autor: | Kwiatula [ 18 sie 2016, 15:18 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
W kauflandzie w Pradze czeskiej jest we wszystkich chyba europejskich językach plakat, że powyżej bodajże 3 godzin oczekiwania, kierowca ma się zwrócić do spedytora i ileś tam euro się należy. I co lepsze, w te 3 h się zmieścili. Ciekawe czy to faktycznie jest jakaś kasa do wyrwania. |
|
| Autor: | Użytkownik usunięty [ 18 sie 2016, 16:59 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Cytuj: Jestem ciekaw, czy zlecający płacą przewoźnikom za te nie małe przecież opoźnienia wynikające z fatalnej organizacji pracy zakładów na załadunkach i rozładunkach. To są spore straty po stronie przewoźnika. Ale odpowiedz chyba znam.
Ogólnie jak koledzy pisza poniżej, biorąc zlecenie z n-tej ręki masz najczęściej 24 godziny wolne od opłat na załadunku i rozładunku licząc od godziny awizacji. Potem jeszcze jest najczęściej zapis, że za godzinę x, ale nie więcej niż 6x za dobę Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Zlecenia z pierwszej ręki najczęściej mają określone sztywno zasady i to zależy od kontraktu - ale spotkałem się z zarówno 3 godzinami, po których można było bez problemu wyegzekwować opłatę (jak już wspominana tutaj IKEA), oraz takimi, gdzie było powiedzmy 24H, a nawet jak się dłużej stało, to guzik z tego był. Ale jest druga strona medalu, bo mam okazję pracować z pewną holenderską firmą (nie spedycją!!) i kiedyś za załadunek, który trwał 3 godziny zamiast godzinkę (chociaż nigdzie nie było tu ustalone) dorzucili 50 euro, gdzie fracht był za 400. |
|
| Autor: | SergiejTG [ 18 sie 2016, 23:31 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Cytuj: A nawet 48h.
Nie spotkałem się jeszcze żeby na UE było 48h. Najczęściej to jest poza krajami UE
|
|
| Autor: | davo76 [ 19 sie 2016, 0:16 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Jak jezdzilem pod browarem w Tychach jakies 10 lat temu, kazda hurtownia miala 3 godziny na rozladunek + zaladunek pustych opakowan i to ja wpisywalem godziny do dokumentow, widok bezcenny biegajacych magazynierow Podobnie z paletami, jak dali uszkodzone browar odpisywal hurtowni, mnie to nic nie interesowalo. Milo wspominam te czasy........ciekawe jak jest tam dzisiaj. |
|
| Autor: | dudek81 [ 21 sie 2016, 6:57 ] |
| Tytuł: | Re: Najgorsze firmy, spedycje do za/rozładunku |
Cytuj: My mamy 8h na rozładunek. Każda kolejna godzina płatna 30PLN. Czy to jest egzekwowane nie wiem, ale na liście przewozowym stoi jak wół
Jeżeli zgłaszasz spedycji od razu, że się przeciąga. To całkiem możliwe, że to wypłacają |
|
| Strona 3 z 3 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|