| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| BCube, Tematrans, Sosnowiec https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=1520 |
Strona 3 z 4 |
| Autor: | tir5 [ 27 cze 2007, 17:02 ] |
| Tytuł: | |
mnie sie zawsze wydawało, ze mozna dojechac te 15 minut do bazy i opisac wydruk z tacha cyfrowego powód dlaczego się przegielo czas pracy tak jak opisuje sie tarczki w tachu analogowym. |
|
| Autor: | Radzo [ 27 cze 2007, 17:06 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: mnie sie zawsze wydawało, ze mozna dojechac te 15 minut do bazy i opisac wydruk z tacha cyfrowego powód dlaczego się przegielo czas pracy tak jak opisuje sie tarczki w tachu analogowym.
no bo mozna, ale w tach cyfrowym i tak masz wszystko lepiej pokazane niz na analogowym. W kazdym razie jest bardziej dokładne, niz zwykłe tarczki
|
|
| Autor: | tir5 [ 30 paź 2008, 23:46 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
z tego co wiem to te Eurotechy jezdzą tylko po kraju. No i faktycznie są nieźle "wyruchane". Na warsztat zjezdzajądopiero wtedy, gdy na prawdę się cos zepsuje. |
|
| Autor: | Radzo [ 31 paź 2008, 21:29 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
A więc Fiat teraz właściwie stoi to i temy się nie pokazują. Ogólnie wyjazdy są, nie jest najgorzej. Ogłoszenia wiszą, chociaż ostatnio jest kierowców ponad stan. Co do taboru. Eurotechy Stralisy II już stoją podpięte pod naczepy, oklejone, ale niestety poźno zaczęto załatwiać licencje no i sobie tak stoją. Napewno niedługo pojawią się na drogach. Mój padre przyprowadzał jednego z nich ze Skoczowa. Niezłego kopa mają. Cytuj: Poniżej dorzucę kilka foteczek
|
|
| Autor: | tir5 [ 01 lis 2008, 0:17 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Radzo możesz napisac coś odnoścnie tras w Temie? Wiem, ze jest stała linia Tychy-Mediolan. A jak to wygląda teraz gdy Fiat jak móisz stanoł i ogolnie mamy kryzys? Gdzie jeszcze jezdzi Tematrans? Kilof, super fotki, dobrze, ze je tu wrzuciłeś bo troche było ubogo w temacie jesli chodzi o zdjecia Stralisów z Temy. Pozdrawiam. |
|
| Autor: | Radzo [ 01 lis 2008, 0:39 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Cytuj: Radzo możesz napisac coś odnoścnie tras w Temie? Wiem, ze jest stała linia Tychy-Mediolan. A jak to wygląda teraz gdy Fiat jak móisz stanoł i ogolnie mamy kryzys? Gdzie jeszcze jezdzi Tematrans?
Małe sprostowanie Tychy, Bielsko Biała- Turyn a właściwie wiocha pod Turynem.Często później przerzut do Niemiec i do PL. Ostatnio z Pl odrazu do Niemiec.Jeszcze Francja, Anglia, ale to i tak sporadycznie. Oczywiście Włochy są priorytetem. W dość dużym stopniu tabor i tak ciągle śmiga pod fiatem, bo jakaś minimalna produkcja jest więc kierunki się zbytnio nie zmieniły. |
|
| Autor: | tir5 [ 01 lis 2008, 1:00 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Dzieki za rozjaśnienie sprawy. |
|
| Autor: | łukasz [ 12 lip 2009, 11:28 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Dość często widzę ich zestawy w Łodzi,szczególnie w Sistemie(Indesit).Wydaje mi się że wykonują dla nich jakiś transport wewnętrzny,może ktoś wie coś na ten temat? |
|
| Autor: | Radzo [ 12 lip 2009, 21:34 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Cytuj: Dość często widzę ich zestawy w Łodzi,szczególnie w Sistemie(Indesit).Wydaje mi się że wykonują dla nich jakiś transport wewnętrzny,może ktoś wie coś na ten temat?
Sistema i Tematrans to firmy należące do jednego właściciela-włocha. Tema jeździ pod indesitem właśnie, pomiędzy magazynami w Łodzi. Kiedyś jeździli tam podwykonawcy z naczepami temy, teraz są tam całe składy.
|
|
| Autor: | Jarek440 [ 15 lis 2009, 20:19 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
|
|
| Autor: | SIOJU [ 19 lis 2009, 19:56 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Sistema, to firma, która zajmuje się transportem wewnętrznym w zakładzie. Jej kapitał i właściciel jest chyba włoski. Obsługują duże firmy włoskie. Między innymi Fiata w Tychach i Bielsku. Tema zajmuje się transportem drogowym i też działają w Fiacie. |
|
| Autor: | Leszek [ 20 lis 2009, 1:45 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Wewnętrznym? Tematrans głównnie robi kółka Polska-Włochy, Polska-Niemcy. A co do kapitału to masz racje - Włosi mają większość. |
|
| Autor: | JoHn [ 20 lis 2009, 9:21 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Przecież napisał, że wewnętrznym zajmuje się Sistema |
|
| Autor: | Leszek [ 21 lis 2009, 11:43 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Racja |
|
| Autor: | kilof [ 24 lis 2009, 20:59 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Dokładnie, Sistema zajmuje się transportem tylko i wyłącznie na terenie zakładu. W Tychach mają swoje lokomotywy, dwie SM42. To oni ładują samochody na lawety kolejowe, rozładowują ciężarówki po przyjeździe na fiata oraz dostarczają części z magazynów na linie produkcyjne wózkami widłowymi. Ogólnie z tego co się słyszy w Sistemie nie jest zbyt ciekawie, gonią równo za marną kasę, jest poza spółkami Fiata także na wiosnę jak dają takie włoskie ciasta, cały Fiat dostaje jedno na pracownika a w Sistemie jedno muszą dzielić na dwóch. To samo jest z paczkami świątecznymi, dzieci pracowników tego 'czystego' Fiata dostają jakieś zegarki Timexa za prawie 200,- a Sistemowcy kalkulator za 40. A co do kryzysu, to Fiata aż tak dotkliwie nie dotknął. Teraz cały czas produkcja idzie na maxa, ponieważ produkuje on małe ekonomiczne samochodziki, i taki Niemiec mając do wyboru jakąś Kije/Kia, o wiem Suzuki albo Fiata, to samo wyposażenie spalanie i podobne parametry a cena połowę mniejsza. Wiadomo co weźmie. Plac cały czas pełny, auta wyjeżdżają jak za dawnych czasów. Ale Temy to coś ostatnio mało widzę, pozbyli się już tych kilku Stralisów w tandemie ? Pozdrawiam. |
|
| Autor: | SIOJU [ 24 lis 2009, 22:34 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Kolega temat jest nie o SISTEMIE. Poza tym na Fabryce Fiata pracownikami Fiata są tylko ci, którzy zajmują się bezpośrednio produkcją. Wszelkie działalności pomocnicze w stosunku do produkcji to spółki (Sistema, Prodrex, Movincar...). Fiat w tym roku produkuje więcej niż w tamtym ok. 2700 samochodów na dobę ( w tym Fordy Ka). Pracują w każdą sobotę. Z tego co pamiętam to związki zawodowe zgodziły się tylko na 12 niedziel pracujących w roku. Koniec OT. |
|
| Autor: | Leszek [ 25 lis 2009, 1:48 ] |
| Tytuł: | Re: Tematrans, Sosnowiec |
Taa... tylko z najnowszych informacji wynika, że Fiat będzie zabierał produkcje Pandy do Włoch a obdarzy nas niskoniszową Lancią. Poprostu chcą ratować swoje zakłady we Włoszech kosztem naszym. W sumie nie ma nic dziwnego. Jesteśmy takim głupim narodem, że nie mamy własnych zakładów i swojej narodowej marki pojazdów. |
|
| Strona 3 z 4 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|