Strona 18 z 29 [ Posty: 573 ] Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 2029 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lip 2009, 11:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2009, 11:27
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: Kielce [TK]

Obrazek

Jest to Renault Magnum mojego brata. 430 "mack" bardzo dobrze sobie radzi. Czy to górki czy nie zawsze idzie tak samo. Brat który wczesniej jezdzil Renault Premium teraz mowi , ze to nie ma porównania. I jest bardzo zadowolony. Powiem co nie co o wnetrzu. To jest tak górna lezanka "hamak" jest bardzo wygodny i duzy. Bardzo dobrze sie spi (sam testowalem :mrgreen: ) Dolna takze jest bardzo wygodna. To co jest w magnumce a nie ma w premiumce to to ze jak sie lezy to nie wpada sie do srodka. Tylko sie lezy na prostym i brat moze spokojnie sie przekrecac na dole bo w premiumce jak ja spalem u góry to jak brat sie przekrecal to wszystko czulem. Ogólnie komfort jazdy jest na dobrym poziomie. Płaska podloga naprawde duzo daje. Jednym slowem jestem bardzo zadowolony , i wcale by nie chcial by brat sie przesiadl np na jakąś starszą wersje volva. A i dodam ze ta lodówka pod lezanką jest bardzo dobrą sprawą :mrgreen:


Post Wysłano: 12 lip 2009, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2009, 22:19
Posty: 53
Samochód: Focus
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Kolego można wiedzieć ile pali ta renatka??


Post Wysłano: 17 lip 2009, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2009, 11:27
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: Kielce [TK]

Dokładnie nie wiem :D w poniedziałek byłem na Łotwie i sie nie pytalem o te sprawy w srode wrocilismy i na drugi dzien brat ruszyl dalej wiec jak przyjedzie to sie spytam jak nie zapomne. :mrgreen:


Post Wysłano: 20 lip 2009, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2006, 20:12
Posty: 46
GG: 4224041
Samochód: Alfa Romeo
Lokalizacja: Wrocław

Kilka zdjęc mojego autorstwa

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek


Post Wysłano: 24 lip 2009, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2009, 11:27
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: Kielce [TK]

Post Wysłano: 27 lip 2009, 2:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Spotkana kiedys na wiosce:)

Obrazek


Post Wysłano: 31 lip 2009, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Witam wszystkich mam okazję kupić bo okazyjnej cenie Magnumke z silnikiem Macka. Tylko ze ona ma 560 koni. I trochę mnie to przeraża bo to dość duża moc i pojemność a wiadomo że swoje musi wypić .. Ma ktoś może informacje ile takie auto pali . ?


Post Wysłano: 31 lip 2009, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

W pierony.
Z daleka się radzę trzymać od Vek w renówkach.


Post Wysłano: 09 sty 2010, 16:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Obrazek


Post Wysłano: 17 sty 2010, 18:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Magnum, auto które wspominam najlepiej z tych którymi miałem przyjemność jeździć. Kabina tego auta to namiastka normalnego domu, tego brakowało mi w innych autach. Obracany fotel pasażera, przemyślana konsola centralna i prawa strona deski rozdzielczej od strony pasażera (siedząc można wygodnie wyprostować nogi na podnóżku albo przedłużeniu deski rozdzielczej- oczywiście bez butów :!: :wink: ), szafka na kurtkę (koszulę itp), bardzo dobra lodówka (może nie największa, ale na moje potrzeby była wystarczająca). Idealnie płaska podłoga, doskonała do poruszania się wewnątrz i idealna do utrzymania czystości w aucie (żadnych zakamarków trudnych dla szczotki czy odkurzacza... o sprzątaniu powietrzem nie chcę słyszeć, nie wiem jak to ludzie mogą robić). Do tego tacho w dobrym miejscu, widoczne i pod ręką, nie trzeba machać rękoma gdzieś na głową jak w Scanii. Do tego duży czytelny obrotomierz z cyfrowym prędkościomierzem, „mała” rzecz a cieszy .

Można powiedzieć że to szczegóły, ale właśnie detale sprawiają że „monitorek” w moim rankingu jest na 1 miejscu :wink: . Po magnumce żadne inne auto nie dawało mi takiej frajdy z jeżdżenia i użytkowania. Jeszcze nie siedziałem w nowszej wersji z podwyższonym dachem, ale podejrzewam że wnętrze jest ciekawe.

Kilka moich fotek z postoju w Anglii:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 28 sty 2010, 18:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1279
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Jako, że podróżowałem między świętami, a Nowym Rokiem Renault Magnum Dxi 460 E5 to powiem kilka słów. Na początku plusy. Elastyczność silnika jest na prawdę super, auto zbiera się z każdego biegu doskonale. Kabina, dosyć dużo, salonka, też fajna rzecz. Minusy(tego najwięcej) mało schowków w kabinie, samochód jest bardzo niepraktyczny, nie pomyślano zbytnio przy jego projektowaniu. Pomijam już wejście do kabiny, ale sposób w jaki umieszczono akumulatory, wlew paliwa, który nie wystaje za naczepę, nawet gdy się złamiemy oraz przełącznik od kierunków i świateł woła o pomstę do nieba. Odpowietrzyć dziadostwo to strata minimum godziny. Spalanie ok. 33l, gdy zamarznie AdBlue 40, co uważam za bardzo duże. Zawieszenie, niby walczą z tym ale ta kabina kładzie się na boki i nie tłumi tak nierówności jak Volvo czy MB. To tylko nieliczne, które pamiętam, a jest ich wiele.


Post Wysłano: 28 sty 2010, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5952

Cytuj:
przełącznik od kierunków i świateł woła o pomstę do nieba.
Czemu masz takie negatywne odczucia co do tego przełącznika? :D Jeździłem trochę Renault Midlum, osobówką też od Renaulta jeżdżę i pewnie nieznacznie się wajcha różni, jednak funkcje myślę zachowała takie same i w moim przekonaniu nie wybija się jakoś szczególnie na plus, ani na minus.


Post Wysłano: 28 sty 2010, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1279
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Co włącza się kierunek to zmieniają się światła, a potem wszyscy mrugają. Niby drobiazg a denerwuje.


Post Wysłano: 30 sty 2010, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Witam mam pytanko, może i śmieszne ale do jakiegoś czasu mnie to bardzo zastanawia .

Od czego zależy czy za kabiną jest komin do filtra powietrza czy go nie ma ? Bo zauważyłem że jedne autka go mają a inne nie . Z początku myślałem że od rocznika że te starsze mają a nowsze nie . Ale co się okazało błędem gdyż ostatnio jeździłem Magnum z 2004 roku i też miała ten komin.

Może to zależy od silnika ?


Post Wysłano: 30 sty 2010, 15:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Pierwsze słyszę, żeby przy włączeniu kierunkowskazu zmieniały się światła... A E-techa mamy już 5 lat i jeszcze się z tym nie spotkałem, w ae podobnie.

Jedne mają komin za kabiną, inne w prawym narożniku z przodu.
AE mają za kabiną (chyba, że solówka i nie ma miejsca), integrale z silnikiem macka też za kabiną, e-techy mają tu i tu, nowe już tylko z przodu chyba.
Pewnie od silnika zależy. 480tki chyba mają komin za kabiną, a 440 i 400 z przodu wlot.


Post Wysłano: 30 sty 2010, 15:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 17:31
Posty: 305
Lokalizacja: Bülow - Niemcy

Ja właśnie jeździłem 440 z 2004 roku i miała komin za kabiną ... z jednej strony dziwne że jedne mają tak a inne tak ...


Post Wysłano: 01 lut 2010, 0:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Cytuj:
Pierwsze słyszę, żeby przy włączeniu kierunkowskazu zmieniały się światła
Niestety, ale tak jest, przynajmniej w modelu którym jeździłem (fotki wyżej) i który opisuje JoHn. Czasami przy zmianie kierunku przełącznik od świateł mijania "odbija".


Post Wysłano: 03 lut 2010, 16:28

Cytuj:
Renault Magnum Dxi 460 E5 Spalanie ok. 33l, gdy zamarznie AdBlue 40, co uważam za bardzo duże
Kolego możesz coś napisać na temat spalania pod jaka naczepą i na jakiej terasie
pozdrawiam


Post Wysłano: 03 lut 2010, 21:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1279
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Naczepa chłodnia, trasy Benelux-Rosja.


Post Wysłano: 03 lut 2010, 21:43

dziękuje kolego a z twojego punktu widzenia opłaca się dołożyć i zakupić 500dxi czy 460 tez daje rade a na Hiszpanie bądź Frakcje też jeździ czy tylko Benelux-Rosja.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 18 z 29 [ Posty: 573 ] Przejdź na stronę Poprzednia 116 17 18 19 2029 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: