Strona 12 z 23 [ Posty: 457 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1423 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 mar 2008, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

kolego piotrch a zaglądałeś na forum:
- http://www.radio.org.pl/
- http://www.cbradio.pl/
- http://www.cb-radio.pl/phpBB/

kolego nie wiem co to za koleś pisał, ale żadnej OMEGI czy INTEKA nie można porównywac np do PRESIDENTA czy ALANA, bo te inne wynalazki nie są warte strzału!

Podobno bardzo chwalą UNIDENy 520XL...
A jak chcesz mieć w miarę dobre RADIO za kwotę ok 250zł to kup MK3!
Pozdrawiam

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Post Wysłano: 25 mar 2008, 13:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

A ja mam takie pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy Uniden 520XL a np. Alanem 78 albo 199? Przeglądając allegro to cenowo te radia są zbliżone do siebie. Jakie są różnice w tych radiach i na czyją korzyść przeważają? Ogólnie na CB Radiach nie znam się w ogóle. Więc te pytanie może być dla niektórych głupie ;)

_________________
Kubuś Puchatek zanim napisał jakiś post, to siadał i walił się w głowę pluszową łapą, mówiąc „myśl, myśl, myśl…”
Wy też myślcie zanim coś napiszecie !


Post Wysłano: 25 mar 2008, 15:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Uniden z tych 3 wymienionych radii ma: RF Gain (regulacje czułośći odbiornika) oraz dobry filtr ANL. Pozostałe tego nie mają. Alan 78 Plus to już totalny szumofon :/

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 25 mar 2008, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Te różne fora przeglądałem. W zasadzie na razie głównym faworytem jest Onwa MK3 (ze względu na małe gabaryty i dość dobre opinie). Jak by pracowała w Manie 12.220 lub 12.185 i jak wygląda tutaj sprawa z tłumieniem szumów.
O pozostałych albo brak opini albo też są on sprzeczne ze sobą.
Rozumiem że ktoś jeździł tylko z cb "X" i chwali. Znaczy sprzęt dobry i sprawdzony, ale też brak porównania do czegoś innego.
Ostatnio w sklepie polecali mi TTI 660 czy ktoś na tym jeździ w ropniaku?
Jestem nieco przyblokowany decyzjami szefostwa - choćby odnośnie ceny i atrakcyjności dla złodziei. Mieszkam w Łodzi i na 19 jest dość dużo szumów. Antenę chciałbym np Lemm 1200 lub podobną mocowaną do rynienki przy dachu.


Post Wysłano: 25 mar 2008, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Szumy będą zawsze. Taki urok CB Radia. TTi bym sobie odpuścił, i wybrał Onwe MK-3. Napewno solidniej wykonana i dłużej wytrzyma w ciężarówce. A jeżeli chodzi o zakłócenia od samochodu - musisz sam sprawdzić.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 27 mar 2008, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2008, 21:38
Posty: 1
GG: 0

Koledzy a co powiecie o tym zestawie ?

http://www.allegro.pl/item329352612_cb_ ... ratis.html


Post Wysłano: 27 mar 2008, 17:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Heh... dopóki nie będzie padać, będzie działało poprawnie, tylko dach porysuje. Jak zacznie padać to już kapa. Zapomnij o normalnej rozmowie z tą anteną. Zamiast niej zamontuj sobie Sirio AS-100.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 27 mar 2008, 18:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

No i mam. Szefostwo skusiło się na cb Onwa. Dzisiaj kupiłem 3 sztuki i myślę że jutro lub w sobotę je założę. Na próbę wziąłem 1 szt. i włożyłem zamiast mojego U 520 do Xantii. Pierwsze wrażenie KOSZMAR, same szumy. Ale po zmianie trybu pracy z FM na AM stał się cud. To nie to samo radio co przed chwilą na FM. Wszystko słychać wyraźnie i czysto, zasięg chyba też nie najgorzej. Tak,że jestem bardzo zadowolony. Do manów kupiłem antenki Lemm AT-1200 (do dwóch), a do trzeciego Sirio AS-100. Myślę że będą dobrze współpracować. :lol:
Dziękuję wszystkim kolegom za porady odnośnie sprzętu.
8) Piotr :lol:


Post Wysłano: 29 mar 2008, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

Cytuj:
Pierwsze wrażenie KOSZMAR, same szumy. Ale po zmianie trybu pracy z FM na AM stał się cud. To nie to samo radio co przed chwilą na FM.

to po zamontowaniu polecam dokonanie łaczności z kolegami właśnie w FM, po wcześniejszym ustawieniu SQ, aby nie szumiało. a potem podziel się wrażeniami... :mrgreen:

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Post Wysłano: 30 mar 2008, 17:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 17:00
Posty: 3
GG: 0

na początek witam wszystkich.

po zapoznaniu sie z wiekszą ilością postów umiesczanych przez was należy dojść do wniosku ze jest tu kilka osób które sporo się orientują w dziedzinie CB.
Jako że planuje zaopatrzyć się w swoje pierwsze radyjko to chciałbym abyście udzielili mi rady.
Radio bedzie zamontowane w osobówce.
W zasadzie model radia został już wybrany a mianowicie UNIDEN PRO 520 XL. Zdąrzyłem zauważyć że jest to przeważnie chwalone przez was radio. Moje wątpliwości dotyczą anteny. Wacham się pomiędzy trzema modelami a mianowicie:

1. Wilson Litte - 110 cm
2. Hustler Ic - 100 cm
3. ML - 145 Sirio

Którą z tych anten powinienem wybrać? Generalnie poruszam się po mieście, a dalszą trasę robie średnio raz w miesiącu. Nie chciałbym montować nadmiernie długiego bata. Czy przykładowo taki hustler byłby wystarczający do osiągniecią zadowalających osiągnięć na radyjku?
Wg was lepiej zaopatrzyć się w komplet na allegro czy pojechać do jakiegoś najbliższego sklepu i tam spróbować coś znaleźć?
Z góry dziękuję za pomoc i czekam na pomocne odpowiedzi.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 30 mar 2008, 17:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Według mnie najlepszym wyborem będzie Sirio ML-145. Hustler niestety w gorszych warunkach pogodowych może nie działać poprawnie. Co do zakupów to zalezy co kto lubi, allegro jak i zwykły sklep mają swoje plusy i minusy. Wybór należy do ciebie.

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 31 mar 2008, 11:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

W 100% popieram to co napisał harnasio. Dodatkowo dach bardzo ucierpi przy Hustlerze czy Wilsonie. W ML-145 są wymienne gumowe osłony. Z producentów ML-ek polecam Sirio.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 01 kwie 2008, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

radia są już w ciężarówkach. Tak jak sugerował Góral sprawdziłem łączność na fm a później na am. W obu przypadkach słyszalnośc była dobra. Z instalacji Manów jedyne zakłócenia są w momencie uruchamiania rozrusznika. Zasięg z lema 1200 nie jest powalający ale da się pogadać z kolegami. W stosunku do mojego citroena nie występują tu zakłócenia od układu zapłonowego - to one właśnie tak bardzo siały.
Onwa to nie Uniden 520 ale nie ma co narzekać - działa i spełnia swoją rolę. Jest warta swoich pieniędzy.
8) pozdrawiam Piotr


Post Wysłano: 01 kwie 2008, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2008, 17:00
Posty: 3
GG: 0

Jaka różnica jest pomiędzy uniden 520 a uniden 510 ?? jakościowo jest to zauważalne? No i jak to się ma z opcjami i parametrami radia??


Post Wysłano: 05 kwie 2008, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Ostatnio koledzy mówili że bardzo piszczy mi radio przy nadawaniu. Myślałem że to może być przez słabą masę anteny i poprawiłem. Byłem zadowolony przez godzinę. Później znów piski. Nie można było nic zrozumieć, a opinia kolegów "wyłączto radio oszczędź nasze uszy" poskutkowała tym że Onwa trafiła na naprawę gwarancyjną. Zanim oddałem radio podłączyłem inną Onwę i miała dobrą pracę. Co prawda fachowiec mówił że to na pewno nie radio tylko coś innego - ale mu zostawiłem.
Co do Unidena to 520 ma dodatkowo rf-gain którym można regulować czułość odbiornika. Funkcja ta bardzo przydaje się w mieście. Mam w swojej cytrynce właśnie U520 i jestem z niego bardzo zadowolony - można go łatwo regulować i zasięg przy antenie sirio (100cm) jest zupełnie niezły.


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Dziś odebrałem radyjko z serwisu. To nie to samo radio, w przenośni i dosłownie. Ma inny numer fabryczny i lepiej działa. Wyraźniejszy jest dźwięk i słychać mnie też dużo lepiej. Praktycznie to zmieniono wszystko oprócz górnej obudowy, podobno jakiś element w środku był porysowany czy popękany i to on tak kaszanił. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w maniku dobrze się sprawdza. :lol:


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 1:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2007, 16:22
Posty: 28
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
Cytuj:
W mojej opinii - bierz Inteka M-760 - lepiej odrobinę droższe (na allegro ok 310zł). Głośnik z przodu co w ciężarówce jest dużym plusem, brak większych wad......
http://www.cb-radio.info.pl/pl/news/72.html

nie wiem na ile obiektywnie

pozdr
mmk


Post Wysłano: 09 kwie 2008, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

To co zacytowałeś to opinia kolegi z innego forum. Jako jedyny udzielił mi sensownej odpowiedzi. Jak napisał - sam ma takie radio i jest z niego zadowolony. Pytając się o opinie kolegów na temat radyjek cb oczywiście czytałem też forum cb radia. Przeważyły względy ekonomiczne i ograniczenie dobrej woli szefa do ceny Onwy. I takie też radia zakupiono. Niestety produkcja "made in China" niesie ze sobą spadek jakości. To radio które dostało się mnie już naprawiano (po kilku dniach używania). Dzisiaj podobne piski słyszałem z radia z drugiego z naszych Maników - jutro też pójdzie do serwisu.
Mam świadomość że Intek, Onwa i tańsze Alany to nie President - ale do ciężarówki powinny wystarczyć. :wink:


Post Wysłano: 06 maja 2008, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lut 2008, 21:51
Posty: 21
GG: 3110645

Witam

słuchajcie koledzy mam pytanko

zgłupiałem już od tych radyjek i anten hehe
kompletnie nie wiem co wybrać.
prosze jakiegoś doświadczonego kolege o doradzenie

mam mercedesa sprintera i potrzebne mi radyjko z antenką bo dużo jeżdze po kraju a i za granice też

prosze o podanie jakiegoś zestawu za 350-400 zł chodzi mi o to żeby wiedzieć co sie przedemną dzieje na dróżce a i żebym mógł poprosić o pomoc w razie czego

z góry dziękuje

pozdrawiam


Post Wysłano: 06 maja 2008, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2007, 17:18
Posty: 38
Lokalizacja: Nowy Sącz

Ja Ci proponuje zestaw ONWA MK-3 K6122+SIRIO AS 100. Mam taki zestaw i nie nażekam. Słysze dobrze i mnie też dobrze słyszą. Zestaw mnie kosztował 325zł.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 12 z 23 [ Posty: 457 ] Przejdź na stronę Poprzednia 110 11 12 13 1423 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: