Strona 11 z 23 [ Posty: 457 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1323 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2006, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Czy waszym zdaniem takie radyjko :arrow:
http://www.allegro.pl/item142189435_rad ... multi.html
warte jest swojej ceny :?:
I jakie radio polecicie mi do 500zł. Radio miało by służyć na bazie

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 11 mar 2008, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

koledzy myślę o kupnie presidenta johny 2, radio do osobówki. Doradżcie mi jaką antene do niego podpiąć żeby w miarę dobrze ciągła i nie była krótka.


Post Wysłano: 11 mar 2008, 22:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

A ja wam powiem że najlepszym radiem jest stara ONWA MK1!
Kupiłem nowe radio PRESIDENT HARRY, uzywałem go 4 miesiące i coś w nim padło (w naprawie powiedzieli że procesor i że naprawa będzie droga - podziękowałem). Wkuzyłem się i załozyłem starą ONWE, naprawdę radio nie do zdarcia i ma niezłe osiągi z antenta LEM MAGNUM. Kolega rasuje onwy i mówi że może z niej zrobić "PRAWDZIWY WYMIATACZ" jednak uważam że do auta wystarczy.
Pozdr

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Post Wysłano: 11 mar 2008, 23:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Cytuj:
Kupiłem nowe radio PRESIDENT HARRY, uzywałem go 4 miesiące
a gwarancji nie dali na niego??


Post Wysłano: 14 mar 2008, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
A ja wam powiem że najlepszym radiem jest stara ONWA MK1!Kupiłem nowe radio PRESIDENT HARRY, uzywałem go 4 miesiące i coś w nim padło (w naprawie powiedzieli że procesor i że naprawa będzie droga - podziękowałem). Wkuzyłem się i załozyłem starą ONWE, naprawdę radio nie do zdarcia i ma niezłe osiągi z antenta LEM MAGNUM. Kolega rasuje onwy i mówi że może z niej zrobić "PRAWDZIWY WYMIATACZ" jednak uważam że do auta wystarczy.
Onwa jest solidną konstrukcją z dobrym audio. Nic poza tym. Zero filtrów i usprawnień w użytkowaniu. Nie w każdym samochodzie daje sobie rade poprawnie pracować.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 16 mar 2008, 1:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2007, 21:33
Posty: 10
Lokalizacja: ŁÓDZ

Jak jeszcze to aktualne to do mobila kup antenę Lem Magnum i unidena 520.Chyba ze masz więcej kasy do wydania na sprzęt to można się zabawic o mocniejsze radio i antenę sirio np.5000 Turbo itp. Ale to podnoszą się koszty.Decyzję ostateczną ty podejmiesz.Jak co to na pw.

_________________
Mobil:Alan 87+Sirio5000 Turbo
Baza:Alan 87+Sirio GPE 27 5/8

Mocna Grupa ŁODZKA
#10 AM
#19,#24
Super Spotkania

http://www.fan4truck.yoyo.pl


Post Wysłano: 22 mar 2008, 11:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

Witam wczoraj byłem u kolesia co zajmuje sie montażem sprzedażą, serwiem Cb itp. Z tego co moi znajomi mówia to koleś się zna na rzeczy. Polecił mi http://www.allegro.pl/item331645026_rad ... tler_.html
i mówi ze bede bardzo zadowolnyz tego radyjka, sprzedaje je innym i są ludzie zadowleni. Zasięg prawie 10 km. Co o tym sądzicie ?

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 22 mar 2008, 12:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Cytuj:
Witam wczoraj byłem u kolesia co zajmuje sie montażem sprzedażą, serwiem Cb itp. Z tego co moi znajomi mówia to koleś się zna na rzeczy. Polecił mi http://www.allegro.pl/item331645026_rad ... tler_.html
i mówi ze bede bardzo zadowolnyz tego radyjka, sprzedaje je innym i są ludzie zadowleni. Zasięg prawie 10 km. Co o tym sądzicie ?
Hmmm jaka cena taka jakość?? Osobiście nigdy bym radyjka z anteną za 200zł nie kupił. A zasięg 10 km to dla mnie taki średni. Mój rekord to niecałe 25 km między mobilami. Do normalnego funkcjonowania wystarczy już z 3-5 km. Ale to twoja kasa i twój wybór.

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Post Wysłano: 22 mar 2008, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Szkoda kasy na takie szumofony za 200 złoty z anteną. Słaby zasięg i tylko dużo szumów w eterze od takiego radyjka. Zastanów się nad zestawem za 400-500 złotych, a zobaczysz, że nie pożałujesz.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 22 mar 2008, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Co ma radio do zasięgu?

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Post Wysłano: 22 mar 2008, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Częściowy wpływ ma radio na zasięg a zwłaszcza na odbiór to od budowy odbiornika zalerzy miedzy innymi czułość radia oraz jakiej jakości zostały zastosowane filtry w odbiorniku.
Nie sądze aby w radiu za 200 złoty i za 700 złoty były zamontowane tej samej jakości podzepoły które mają wpływ na prace radia czyli miedzy innymi zasięg

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 22 mar 2008, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Te radia za 200zł są kiepskie i tak jak koledzy piszą- dużo szumów i nic poza tym. Lepiej poczekać jakiś czas i przeznaczyć na radio ok 500zł i zakupić np President Johny2 albo coś w tym rodzaju. Mój kolega ma Midlanda i jak patrze jak on się z tym męczy to aż mi go szkoda.


Post Wysłano: 22 mar 2008, 20:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

Cytuj:
Mój kolega ma Midlanda i jak patrze jak on się z tym męczy to aż mi go szkoda.
Miałem MIDLAND-a ALAN 100 PLUS i wcale nie był taki zły (chodzi mi o odbiór i nadawanie, szumy takie średnie).

Jedan szybko go sprzedałem bo zaledwie 3-4 miesiące po kupnie siadł potencjometr od głośności, urwała się zawieszka mikrofonu, przełacznik AM-FM nawalił po upływie 1 miesiąc od naprawy potencjometru...
P0owiedziałem sobieże juz nigdy nie kupię ALANA i innych tańszych radii.
Obecnie mam ONWĘ MK1, radio wytrzymałe ale jak kolega wyżej napisał są szumy i nieco przeszkadzają. Teraz zamówiłem PRESIDENTA HARRY II Classic (bez ASC) zobaczymy czy to prawda że owe radia są najlepsze.
Pozdr

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Post Wysłano: 22 mar 2008, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Ja zamieniłem ALANA 78 plus na presidenta johnson 2 z nową anteną presidenta new alaska. Gdy mam skręcone radio to zasięg mam w okolicy 6-10km cenie sobie te radio za wygląd zewnętrzny oraz za prostote w opsłudze jedno pokrętło do głośności i jedno do sqela. Jedynie troche za cichy głośnik ale dobrze wyrażnie słychac z tego głośnika lepiej niż na podłonczonym zewnętrznym głośniku

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 22 mar 2008, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Witam. Jestem tu nowy i jeśli pozwolicie podłączę się do tematu.
Szefostwo zgodziło się na zakup cb radyjek do 3 staromanów w firmie gdzie pracuję. Auta w zasadzie jeżdżą po mieście, a tylko okazjonalnie na małą traskę. Z rozeznania w kilku sklepach mam wybór:
1. Omega; cena w granicach 300-350zł; piszą w ofertach że to konkurent dla Unidena 520 i ma dobre filtry
2. Onwa MK3; cena w granicach 210-240 zł; podobno proste i dobre radyjko
3. Alan 102 lub 199; ceny w granicach 200-280zł; różne opinie w internecie
4. Intek M110 lub M150; ceny podobnie do Alana; któryś ze sprzedawców powiedział że są niezłe, ale oparte na 1 układzie i jak on padnie to naprawa jest mało opłacalna.
Proszę o szybką pomoc w rozwiązaniu problemu, dopóki szefostwo się nie rozmyśli.
Nie znam się na elektronice i nie mam skali porównawczej pomiędzy poszczególnymi radiami. Ja sam w Xantii mam Unidena 520 - ale są one poza oficjalnym obiegiem i nie dają na nie faktury zakupu.
Piotr


Post Wysłano: 22 mar 2008, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tu http://www.cb-radio.pl mozesz poczytać o wspomnianych przez ciebie radyjkach

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 22 mar 2008, 21:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Na pewno odradz szefostwu kupno alana bo szkoda na to kasy. Warto by się było zastanowić nad ONWĄ i chyba z tych co proponujesz to był by to najlepszy wybór. Ja osobiście polecam president Johny2 bo działa bez żadnych problemów ale troche kosztuje.


Post Wysłano: 23 mar 2008, 11:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Witam wczoraj byłem u kolesia co zajmuje sie montażem sprzedażą, serwiem Cb itp. Z tego co moi znajomi mówia to koleś się zna na rzeczy. Polecił mi http://www.allegro.pl/item331645026_rad ... tler_.html
i mówi ze bede bardzo zadowolnyz tego radyjka, sprzedaje je innym i są ludzie zadowleni. Zasięg prawie 10 km. Co o tym sądzicie ?
Widać, że nie ma pojęcia. Wogóle nie można mówić o czymś takim jak zasięg. To jest zależne od zbyt wielu czynników. A radio - syf.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 23 mar 2008, 20:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2008, 20:49
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Na innych forach też szukałem. Jednak po tak wielkiej ilości różnych odpowiedzi mam tylko mętlik w głowie. Na forum cytrynki kolega odpisał mi tak:
z tych które wymieniłeś - nr 1 to OMEGA - bardzo dobre radio odbiorczo, troche gorzej z nadawaniem (niewyraźna modulacja), b. dobre filtry.
nr 2 - Intek M150 (nie 110, to jest kit;]) - głośnik z przodu, wyraźny odbiór i naturalna modulacja przy nadawaniu - sam mam w Xantii M-760 i jestem strasznie zadowolony, dla mnie kolejnym jest president walker, johnny i harry są o klase niżej.
Co do Onwy i Alanów - brak im rf-gaina (chociaż intek m150 tez go nie ma), te radia to typowe szumofony które nie nadają się do wygodniej pracy z długimi antenami na terenie miast.
W mojej opinii - bierz Inteka M-760 - lepiej odrobinę droższe (na allegro ok 310zł). Głośnik z przodu co w ciężarówce jest dużym plusem, brak większych wad...... dużo dobrego mogę powiedzieć o Alanie 101 - jeśli firma będzie chciała taniej to jest najlepsza alternatywa.
Myślę że to jest konkret. Czy któryś z kolegów jeżdzi z takimi radiami?


Post Wysłano: 24 mar 2008, 0:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2007, 17:18
Posty: 38
Lokalizacja: Nowy Sącz

Koledzy plauje zakup CB radia marki ONWA MK3 http://allegro.pl/item329741812_hurt_ku ... urbo_.html. Dużo czytałem recenzji na temat tego radia i wnioskuje, że jest to dobre radio dla kogoś kto zaczyna przygodę z CB. Mam pytanie: jaka antenę polecacie do tego radia? Powiem, że na początek będę miał radio w domu ale będę je przepinał od czasu do czasu do samochodu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 11 z 23 [ Posty: 457 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1323 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: