Strona 11 z 21 [ Posty: 406 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1321 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 wrz 2013, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Złota myśl. Widzę świetlaną przyszłość na stanowisku papieża.


Post Wysłano: 26 wrz 2013, 19:42

Szukaj tam, gdzie płacą dobrze.


Post Wysłano: 27 wrz 2013, 0:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Jak zacząłem robić CE to ojciec nieźle mi pojechał że mogłem robić D, bo mamy znajomych co pracują w MZK i Sindbadzie i w ogóle... Ale cóż... Na samą myśl o przedzieraniu się codziennie przez miejskie korki mnie mdli, a o użeraniu się z pasażerami nawet myśleć nie chcę... Ale faktem jest że praca jak najbardziej by była...
Jeśli kiedyś zrobię kat. D to jeśli bym miał jeździć w MZK to najlepiej tak jak znajomy się załapał - jeździ po zajezdni i odstawia autobusy do czyszczenia ;)

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 27 wrz 2013, 9:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 10:09
Posty: 36
Samochód: Mercedes Sprinter 519
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Jeśli kiedyś zrobię kat. D to jeśli bym miał jeździć w MZK to najlepiej tak jak znajomy się załapał - jeździ po zajezdni i odstawia autobusy do czyszczenia ;)
no to pozazdrościć ambicji ;)


Post Wysłano: 27 wrz 2013, 19:26

Cytuj:
Jeśli kiedyś zrobię kat. D to jeśli bym miał jeździć w MZK to najlepiej tak jak znajomy się załapał - jeździ po zajezdni i odstawia autobusy do czyszczenia ;)
Bogate przedsiębiorstwo macie jeśli stać je na zatrudnienie takich ludzi.


Post Wysłano: 27 wrz 2013, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Pewnie jest mechanikiem a to robi oprócz naprawiania. Dzisiaj w takich firmach są stanowiska łączone żeby zoszczędzić.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 27 wrz 2013, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Pewnie jest mechanikiem a to robi oprócz naprawiania. Dzisiaj w takich firmach są stanowiska łączone żeby zoszczędzić.
O dziwo nie. W sensie że jest mechanikiem, ale nie naprawia autobusów - z tego co wiem na popołudniowo-nocnej zmianie jeździ i na ponad 100 pojazdów on jest sam. Oczywiście nie zarabia takich pieniędzy jak kierowcy na liniach.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 28 wrz 2013, 14:37

Cytuj:
O dziwo nie. W sensie że jest mechanikiem, ale nie naprawia autobusów - z tego co wiem na popołudniowo-nocnej zmianie jeździ i na ponad 100 pojazdów on jest sam. Oczywiście nie zarabia takich pieniędzy jak kierowcy na liniach.
Pewnie cieszy się, że ma święty spokój od pasażerów. We wrocławskim MPK zupełnie niedawno wprowadzono maksymalne cięcie kosztów i ludzie, którzy tankowali autobusy posiadający prawo jazdy kat. D zostali oddelegowani do pracy na liniach. Nie jeden psioczył, że znowu się z pasażerami będzie musiał użerać.


Post Wysłano: 28 wrz 2013, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Mój znajomy jeździł autobusami po kraju, teraz prowadzi Ciężarówki, bo miał dosyć użerania się z pasażerami w autokarach.


Post Wysłano: 30 wrz 2013, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Niektóre MPK zlecają wykonie tankowania, przejazdu przez myjkę i wykonanie OC kierowcom, którzy nie jeżdżą na linii tylko wykonują powyższe dostając wynagrodzenie takie samo jak pozostali kierowcy. Czy to jest lepsza praca zależy od subiektywnej opinii.


Post Wysłano: 30 wrz 2013, 17:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Niektóre MPK zlecają wykonie tankowania, przejazdu przez myjkę i wykonanie OC kierowcom, którzy nie jeżdżą na linii tylko wykonują powyższe dostając wynagrodzenie takie samo jak pozostali kierowcy. Czy to jest lepsza praca zależy od subiektywnej opinii.
Jak już było wspomniane - mało ambitna. Tyle że niektórzy zapominają że nie każda praca łączy się z pasją - część chyba nawet nie ma opcji żeby taką się stać. A pracuje się też i po to aby się utrzymać - a może raczej przede wszystkim po to.

A z innej strony: mam kolegę który również na tym forum jest zarejestrowany (lecz nieaktywny) i jeździ już od ładnych paru lat - po tym jak z początku się sparzył parę razy na krajowych "mikropszedsiembiorcach" znalazł pracę na kontenerach w ATC Cargo w Łodzi. Robi dziennie trasy po 100-300km, ale też i dzień w dzień jest w domu, weekendy wolne... I tak trochę zazdrości kierowcom pracującym na samym terminal przeładunkowym którzy zajmują się tylko załadunkiem i rozładunkiem kontenerów na naczepy - a przecież to "mało ambitne" tak jeździć po placu ;)

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 30 wrz 2013, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
O dziwo nie. W sensie że jest mechanikiem, ale nie naprawia autobusów - z tego co wiem na popołudniowo-nocnej zmianie jeździ i na ponad 100 pojazdów on jest sam. Oczywiście nie zarabia takich pieniędzy jak kierowcy na liniach.
Pewnie cieszy się, że ma święty spokój od pasażerów. We wrocławskim MPK zupełnie niedawno wprowadzono maksymalne cięcie kosztów i ludzie, którzy tankowali autobusy posiadający prawo jazdy kat. D zostali oddelegowani do pracy na liniach. Nie jeden psioczył, że znowu się z pasażerami będzie musiał użerać.
Teraz to robią kierowcy zjeżdżający z linii? Jeśli tak to wlicza im się to do czasu pracy?


Post Wysłano: 01 paź 2013, 1:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Teraz to robią kierowcy zjeżdżający z linii?


Jeśli tak to wlicza im się to do czasu pracy?
W W-wie ZAWSZE to robili Kierowcy zjeżdżający z trasy.

W zależności od firmy dolicza się dodatek za O.C. w wysokości / równowartość:
MZA >>> 20 minut (wg. stawki zasadniczej )
MOBILIS >>> 10 minut (wg. stawki zasadniczej )

Wygląda na to , że w MZA są jacyś powolni :mrgreen:
aby zatankować, przejechać przez "myjkę" i O.C. potrzebują
AŻ 20 MINUT ???
Sami emeryci, czy co ?

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 01 paź 2013, 10:49

Cytuj:
Teraz to robią kierowcy zjeżdżający z linii? Jeśli tak to wlicza im się to do czasu pracy?
W czasie mojej "kariery" we wrocławskim MPK, było to tak (i nadal jest), że rano miałeś zgłoszenie np. na 4:10. 15 min było na odebranie dokumentów, dojście do autobusu, wykonanie obsługi codziennej i wyjazd na linię. 15 min wystarczyło by pod warunkiem, że dokumenty dostaniesz bez stania w kolejce, autobus będzie na 100% sprawny, na pewno nabije powietrze, nie trzeba uzupełnić oleju lub płynu chłodniczego czy wymienić żarówki etc. etc. Zawsze dobrze było być co najmniej pół godziny przed wyjazdem.

Po zjeździe również było 15 min na tankowanie (robią to ludzie, którzy tylko tym się zajmują), wjechanie na myjnię (zimą bardzo rzadko), odstawienie autobusu na miejsce parkingowe i zdanie dokumentów na dyspozytorni. 15 min wystarczało jeśli zjechałeś, nikt nie stał w kolejce do tankowania i nie jechałeś na myjnię.


Post Wysłano: 04 paź 2013, 0:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

To niezly szrot tam jezdzi, albo duze zaniedbania kierowcow z dnia poprzedniego i wykonujacych oc. W MPK, w ktorym pracuje kierowcy przychodza do pracy prawie na styk,a opoznione wyjazdy sa zadkoscia.


Post Wysłano: 04 paź 2013, 8:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2011, 17:48
Posty: 94
GG: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Jak pracowałem w PKS, to tankowałem i przejeżdżałem przez myjkę sam. Czasem mieściłem się w 15 minutach, a czasem w godzinie... Płacili za 15...

Teraz mam to w nosie. Od tego są specjaliści, którzy walczą z tym do 1:15.

_________________
Ciężarówki: Iveco Eurocargo, Mercedes 1824, 1218, Scania 93, Volvo FL6, Magnum + cała flota Albatros Poland
Autobusy: PKS Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz


Post Wysłano: 30 paź 2013, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 18:29
Posty: 16
GG: 2474690
Lokalizacja: Kraków

Jestem świeżo po zdaniu PJ i KW na kat.D(czekam na odbiór prawka).Nie mając doświadczenia pozostaje mi jedynie MPK w Krakowie.Czy ktoś się orientuje czy są przyjęcia,lub czy może będą w najbliższym czasie,i na jakich zasadach przyjmują.Słyszałem od instruktora że podobno na początku 2013r przyjęli 30 kobiet i chyba 2 facetów.Słyszałem też że Mobilis przejoł od MPK 14 lini które będzie obsługiwał od lipca 2014r na nowiutkich autobusach.Ale podobno w Mobilisie marne pieniądze się zarabia i traktują kierowców jak murzynów.No ale będą dużo tych murzynów potrzebowali na te 14 lini,więc może będę jednym z nich na początek,chociaż wolałbym w MPK.

_________________
B-D-KW-KK


Post Wysłano: 31 paź 2013, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

No i dostałem oficjalne ostrzeżenie, że nadchodzi przestój. Pozostaje stała robota na hotelach i ewentualnie nieregularne wyjazdy do Norwegii.
Trzeba zacząć szukać jakiejś fuchy. Gdyby coś ktoś wiedział z okolicy Szczecina... :P


Post Wysłano: 31 paź 2013, 20:47

kevin3009, mam kolegę, który pracuje w MPK w Krakowie. Zatrudniają na własnej działalności, ale dają 25,50 zł/h więc jest to bardzo dobra stawka. Co do Mobilisa, to słyszałem różne opinie, ale poczekajmy na wypowiedź najbardziej sfrustrowanego kierowcy autobusu w tym kraju.


Post Wysłano: 31 paź 2013, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

W naszym urzędzie pracy (Strzelce Opolskie) jest oferta pracy w PKS Mława (odległość ponad 400km).Oferują nocleg,ale nie wiem jakie zarobki.Dziwne to,czyżby aż tyle wakatów ?

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 11 z 21 [ Posty: 406 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 1321 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: